• امروز : چهارشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 17 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Wednesday - 29 November - 2023

اخبار ویژه

گزارش تصویری | نشست خبری فرماندار نکا به مناسبت فجر چهل‌وچهارم انقلاب اسلامی افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های چهل‌وچهارمین فجر انقلاب به ارزش بیش از ۴۰۰۰ میلیارد در نکا وقوع زمین لرزه در نکا/ زمین‌لرزه ۴.۲ ریشتری در مرکز مازندران گاز نکا وصل است /تکذیب هرگونه قطع گاز در مازندران متلاشی شدن باند سارقان موتورسیکلت در نکا گزارش تصویری | راهپیمایی محکومیت اقدام شنیع نشریه فرانسوی در نکا تنزل سفارت فرانسه تا حد کاردار از سوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی گزارش تصویری | رویداد بزرگ جمانه در آستانه ولادت حضرت زهرا(س) در نکا برگزاری رویداد جُمانه در آستانه ولادت حضرت زهرا(س) مخصوص بانوان به میزبانی نکا کشت قراردادی گندم درمزارع نکا دستگیری سارق اموال بیمارستانی در نکا سهل‌انگاری موجب آتش سوزی در جنگل‌های نکا شد گزارش تصویری | سومین سالگرد سیدالشهدای مقاومت در مسجد جامع نکا واحد ۴ بخار نیروگاه نکا پس از پایان تعمیرات غیر مترقبه وارد مدارتولید شد ادامه بازی علی کریمی در زمین دشمن/ جادوگری که دست از جادوی مردم ایران برنمی‌دارد آیا بن سلمان به سرنوشت سادات دچار می شود؟

5

۲۵ سال عملکرد اصلاحات| رانت تئوریسین اصلاحات با ارز ۴۲۰۰ تومانی

  • کد خبر : 40340
  • ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷
۲۵ سال عملکرد اصلاحات| رانت تئوریسین اصلاحات با ارز ۴۲۰۰ تومانی
یک فعال سیاسی گفت: مردم وقتی می‌بینند تئوریسین جریان اصلاحات با رانت و فساد به نام فرزندش ارزهای 4200 تومانی فراوانی برای واردات می‌گیرد، متوجه می‌شوند که این جریان قابل اعتماد نیستند.

به گزارش پیک نکا، محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه امروز جریان اصلاحات نزد افکار عمومی کاملا به حاشیه رفته و اعتبارشان به شدت خدشه دار شده است،‌ اظهار داشت: اگر در دوم خرداد ادعا می‌کردند که این جریان می‌تواند کشور را درست اداره کند، ولی با مدیریت ۸ساله خاتمی و ۸ساله روحانی دیگر نمی توانند ادعا کنند که می توانیم مشکلات را حل کنیم چون ۱۶سال قوه مجریه را در اختیار داشتند و نه تنها مشکلات را حل نکردند بلکه بر آن افزودند.

اصلاح‌طلبان اسلام را طوری دستکاری می‌کنند که با باورهای غربی منطبق شود

وی افزود: جریان اصلاحات اصلاح را دور شدن از اسلام و نزدیک شدن به معیارهای غربی می داند و اگر دم از اسلام می‌زنند، دنبال این هستند که اسلام را طوری دستکاری کنند که با ضوابط و باورهای غربی منطبق شود.

قدیری ابیانه ضمن تاکید بر اینکه از ویژگی‌های اصلاح طلبانی که البته قصد خیانت ندارند این است که غرب باور هستند و حتی غرب را بیش از خود غربی‌ها قبول دارند و همان تئوری‌هایی که ده‌ها سال پیش در غرب ارائه شده و توسط خود آن‌ها کنار گذاشته شده را با یک تاخیر تاریخی مطرح می کنند، بیان داشت: اعتماد به غرب و باور به اینکه «ما نمی‌توانیم» و ملت ما ظرفیت لازم را برای پیشرفت ندارد، باعث شد که این‌ها به جای تلاش برای حل مشکلات در کشور، هم به خود غربی‌ها و هم به تئوری‌های آن‌ها دل ببندند و و عامل شکست آن‌ها و خسارت زیاد به کشور هم ریشه در همین امر دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: دولت آقای خاتمی تحت عنوان «عقل جمعی» عنان خود را به یک سری از افراطی‌ها سپرد و عقل جمعی به افرادی چون تاجزاده و حجاریان محدود شد و این در حالی‌ست  که برخی از این‌ها که در آن دوره فعال بودند جزو گردانندگان برنامه‌های دشمنان ما و جزو کسانی هستند که در ابتدای انقلاب خیلی افراطی عمل می‌کردند و کارهایی چون دیوار کشیدن بین زن و مرد در کلاس‌های درس از اقدامات این افراد بود و اصلاح‌طلبان کنونی کارهایی که امروز طالبان می کند را همان زمان انجام می‌دادند ولی کسانی که افراط می‌کنند،‌ بعدها دچار تفریط می‌شوند.

وی ادامه داد: یک زمان آقای موسوی بخش‌نامه کرده بود که مانتوی رنگ اسلامی سیاه، قهوه ای و سرمه‌ای است و آقای خاتمی می گفت داشتن دستگاه ویدئو حتی برای دیدن سخنرانی امام ممنوع است ولی امروز به صورت افراطی خواستار آزادی پوشش هستند و توضیح نمی دهند که حد آزادی پوشش برای خانم‌ها چیست.

اصلاح‌طلبانی که خواستار حمله به آمریکا در افغانستان و عراق بودند!

قدیری ابیانه با بیان اینکه اصلاح‌طلبانی که دم از صلح جهانی می‌زنند در مقطعی که آمریکا به طالبان و در مقطع دیگری به عراق حمله کرد،‌ خواستار این شدند که ایران به جنگ آمریکا در افغانستان و عراق برود؛ در حالی که اصلاح‌طلب واقعی به اصول اسلام پایبند است و اصلاحات را در اسلامی‌تر شدن می‌داند.

این فعال سیاسی ضمن تاکید بر اینکه عدم خودباوری نسبت به ملت خودمان از دیرباز بوده و موقعی که امام در پاریس بودند، افرادی مثل بازرگان بدون اینکه سلطنت طلب باشد می‌گفت انقلاب امکان سرنگونی رژیم شاه را با توجه به قدرتی که دارد، ندارد پس با شاه به مصالحه برسیم،‌خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب هم باور نداشتند انقلاب بدون اتکا به غرب روی پای خود بایستد و دائم به فکر این بودند که با‌ آمریکا به تعامل برسند در حالی که آمریکا اهل تحمیل است نه اهل تعامل.

اصلاح طلبان غرب را نشناخته‌‌اند و از تاریخ درس نمی‌گیرند

وی افزود: این جریان در بحث برجام رویکرد تعامل را تا جایی پیش برد که اعلام کرد «امضای کری تضمین است» در حالی که حتی امضای رئیس جمهور و حتی مصوبه کنگره هم ضمانت نیست،‌ اظهار داشت: تحریم‌ها چه در زمان اوباما و چه در زمان بایدن کم نشده بلکه زیاد هم شده است و این‌ها ناشی از این است که غرب را نشناخته‌اند و از تاریخ درس نمی‌گیرند چون تفکرشان به گونه‌ای است که نمی‌توانند از تاریخ درس بگیرند.

وی با بیان اینکه مصدق آمریکا را دوست می‌پنداشت و به حمایتش امید بسته بود و در حالی که نه مرگ بر آمریکا گفت و نه سفارت آمریکا اشغال شد، همین دشمن‌نشناسی باعث سرنگونی خود و گرفتاری ۲۵ ساله ملت ایران شد، خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان نمی‌توانند حقایق جهانی را خوب بینند و عینک خوشبینی به غرب را از چشمشان بردارند. در سوریه نه سفارت امریکا اشغال شده بود، نه مرگ بر آمریکا گفته بودند و نه با آمریکا قطع رابطه با‌ آمریکا کرده بودند و ببینید چه بلایی بر سر این کشور آوردند.

اصلاح‌طلبان بجای اعتراف به اشتباهات، به کارشکنی علیه دولت روی آورده‌اند

قدیری ابیانه با بیان اینکه اصلاحات شکست خورده و الان هم اینها از این ناراحت هستند که در دولت آقای رئیسی مشکلاتی چون واکسن و رابطه با کشورها حل می‌شود، خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان می‌گفتند بدون FATF نمی‌توانیم واکسن وارد کنیم ولی الان می‌بینند که نه تنها واکسن وارد شد، بلکه ایران صادر کننده واکسن هم شده است و در یک نمونه تعداد کشته‌های ما از ۷۰۰نفر در روز به ۳ تا ۷ کشته در روز رسیده و این مسائل این جریان را ناراحت می‌کند و به همین خاطر تمام امکاناتشان را هم‌راستا با آمریکا و اروپا بسیج کرده‌اند تا سیاست‌های این دولت را به شکست بکشانند و به جای اعتراف به اشتباهات گذشته شان به کارشکنی روی آورده اند.

وی افزود: همان‌طور که حضرت امام فرمودند کمونیسم به زباله‌دان تاریخ پیوسته، اصلاح طلبان نیز امکان بروز و ظهور مثل سابق ندارند، همان‌طور که غرب آن قدرت سابق را ندارد و وقتی دین کنار برود اتفاقاتی می‌افتد که نمونه‌های آن را در غرب شاهد هستیم.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نتایج نگاه لیبرالی به حقوق بشر و مسائلی چون آزادی همجنس‌گرایی و اباحه‌گری در غرب بیان داشت: حتی بسیاری از مدعیان اصلاحات در ایران چنین مسائلی را قبول ندارند ولی شاهد این بودیم که آقای حجاریان گفت که همجنس‌بازی باید به رسمیت شناخته شود و اکبر گنجی هم به این مسئله تاکید داشت.

* در مدیریت ۱۶ سال خاتمی و روحانی ناتوانی اصلاحات در اصلاح به نفع مردم مشخص شد

قدیری ابیانه با اشاره به اینکه از دست دادن پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان را در انتخابات اخیر هم می توان دید،‌ تصریح کرد: یکی از دلایل آن این است که قبلا شعار می دادند که ما می توانیم مسائل را اصلاح کنیم ولی در ۱۶ سال روحانی و خاتمی مشخص شد که نه تنها نمی‌توانند اصلاحاتی به نفع مردم انجام دهند بلکه به ضرر مردم حرکت می کنند.

پایگاه اجتماعی اصلاحات با دیدن رانت حجاریان با ارز ۴۲۰۰ تومانی از بین می‌رود

وی افزود: وقتی می‌بینند که برادر رئیس جمهور در عین انجام فساد مورد حمایت روحانی است و سوء استفاده‌های میلیاردی را می‌بینند و آقای حجاریان تئوریسین این جریان با رانت و فساد به نام فرزندش ارزهای ۴۲۰۰ تومانی فراوانی برای واردات می‌گیرد، متوجه می‌شوند که اینها قابل اعتماد نیستند.

این فعال سیاسی ادامه داد: وقتی وزرای این جریان ثروت‌های چندهزار میلیاردی دارند و توضیح نمی‌دهند از کجا آورده‌اند و وقتی اعضای این جریان خواستار افزایش تحریم‌های آمریکا علیه ایران می شوند، این مسائل از چشم مردم پنهان نمی‌ماند و اعتباری برایشان باقی نمی‌ماند.

اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی خود را از دست داده‌اند

قدیری ابیانه تاکید کرد: اگر حمایت همه‌جانبه مالی و رسانه ای دشمنان از اصلاح طلبان نباشد، تریبون‌هایی که دارند هم از دست خواهند داد؛ فلذا پایگاه اجتماعی خود را از دست داده اند و در انتخابات اخیر سعی کرده‌اند که بگویند کسانی که در انتخابات شرکت نکرده‌اند، طرفدار اصلاحات هستند در حالی که مردم از عملکرد روحانی ناراحت بودند.

 

مخاطبان گرامی، محتوا و ادعاهای مطرح‌شده در این مطلب، صرفاً جهت گردآوری، بررسی و انتشار اخبار، مطالب، رویکردها و دیدگاه‌های سایر رسانه‌ها منتشر شده و ادعاها و القائات احتمالی این مطالب هرگز مورد تأیید پایگاه خبری پیک نکا نیست، لذا ممکن است بخشی از اطلاعات موجود در این مطلب درست نباشد. لطفا در صورت مشاهده هر گونه ایراد مشکل را گزارش کنید.

لینک کوتاه : https://peykneka.ir/?p=40340

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.