• امروز : جمعه - ۱۴ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : 13 - رجب - 1444
  • برابر با : Friday - 3 February - 2023

اخبار ویژه

گزارش تصویری | نشست خبری فرماندار نکا به مناسبت فجر چهل‌وچهارم انقلاب اسلامی افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های چهل‌وچهارمین فجر انقلاب به ارزش بیش از ۴۰۰۰ میلیارد در نکا وقوع زمین لرزه در نکا/ زمین‌لرزه ۴.۲ ریشتری در مرکز مازندران گاز نکا وصل است /تکذیب هرگونه قطع گاز در مازندران متلاشی شدن باند سارقان موتورسیکلت در نکا گزارش تصویری | راهپیمایی محکومیت اقدام شنیع نشریه فرانسوی در نکا تنزل سفارت فرانسه تا حد کاردار از سوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی گزارش تصویری | رویداد بزرگ جمانه در آستانه ولادت حضرت زهرا(س) در نکا برگزاری رویداد جُمانه در آستانه ولادت حضرت زهرا(س) مخصوص بانوان به میزبانی نکا کشت قراردادی گندم درمزارع نکا دستگیری سارق اموال بیمارستانی در نکا سهل‌انگاری موجب آتش سوزی در جنگل‌های نکا شد گزارش تصویری | سومین سالگرد سیدالشهدای مقاومت در مسجد جامع نکا واحد ۴ بخار نیروگاه نکا پس از پایان تعمیرات غیر مترقبه وارد مدارتولید شد ادامه بازی علی کریمی در زمین دشمن/ جادوگری که دست از جادوی مردم ایران برنمی‌دارد آیا بن سلمان به سرنوشت سادات دچار می شود؟

3

کامیل احمدی؛ از انجام پروژه مؤسسه برانداز هیفوس تا زمینه سازی برای تحریم ایران/ پروژه «شهر ممنوعه» چه بود؟

  • کد خبر : 28709
  • ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۹:۰۵
کامیل احمدی؛ از انجام پروژه مؤسسه برانداز هیفوس تا زمینه سازی برای تحریم ایران/ پروژه «شهر ممنوعه» چه بود؟
پروژه «شهر ممنوعه» یکی از پروژه‌های کامیل احمدی درباره همجنس بازان در ایران از سال‌های ۲۰۱۷ تا 2018 است

به گزارش پیک نکا، کامیل احمدی دارای تابعیت ایرانی- انگلیسی یکی از افرادی است که تحت پوشش کارشناس ارشد جامعه شناسی و مردم شناسی، اقداماتی را در راستای ترویج مبانی غربی و تضعیف قوانین و مبانی شرعی در حوزه خانواده و ازدواج انجام داده است.

او در سال ۷۵ به منظور ادامه تحصیل به انگلیس عزیمت می‌کند و در سال ۸۳ به ایران باز می‌گردد. در پرونده این فرد اجرای پروژه‌های مؤسسات برانداز خارجی وابسته به دولت متخاصم در حوزه زنان به چشم می‌خورد.

انجام پروژه مؤسسه برانداز هیفوس در ازای دریافت ۶۰۰ هزار یورو در بررسی اسناد به دست آمده

کامیل احمدی، پروژه ‌های مرتبط با زنان در ایران را با حمایت مالی بنیاد برانداز هیفوس که یکی از شناخته شده‌ترین مؤسسات فعال در حوزه براندازی جمهوری اسلامی است، در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ با بودجه سالیانه ۲۰۰ هزار یورو در ایران انجام داده است.

این فرد در حالی با بنیاد برانداز هیفوس در ارتباط بوده و پروژه‌های مورد نظر این بنیاد در ایران را اجرا کرده است که دولت جمهوری اسلامی ایران نام هیفوس را به لیست سازمان‌های برانداز افزوده و هرگونه فعالیت این بنیاد یا همکاری با آن را ممنوع کرده است.

برنامه‌های هیفوس در ایران بیشتر با پوشش حقوق بشر متمرکز شده و در سه محور زنان، همجنس‌بازان و زندانیان است که از طریق شبکه رسانه‌ای وابسته به هیفوس در خارج و برخی دنباله‌های داخلی آن دنبال می‌شود.

بنابراین گزارش، کامیل احمدی با بودجه مؤسسه برانداز هیفوس در راستای پیاده سازی اهداف ضد امنیت ملی، پروژه‌هایی را در پوشش مسائل زنان انجام داده است.

احمدی مشاور ارشد دادگاه سلطنتی انگلیس بوده است

احمدی کارمند دفتر نظارت شورای پناهندگی شورای پناهندگی لندن از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ و مشاور ارشد دادگاه سلطنتی انگلیس از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ نیز  بوده است. او در این دوره زمانی گزارشاتی مفصل در زمینه تجزیه ایران و قومیت ها تهیه و در اختیار دادگاه سلطنتی زیر نظر وزارت دادگستری انگلیس قرار داده است.

اعمال نفوذ در راستای تهیه و تصویب قوانین خاص

اسناد به دست آمده حکایت از آن دارد که کامیل احمدی در راستای لابی گری و چانه زنی و ارتباط با مسؤولین و سیاستگذاران برای تاثیر بر آنها و تغییر فرهنگ و قوانین اسلامی ایرانی، دوره‌های متعددی را تحت حمایت بنیاد برانداز هیفوس گذرانده است.

کامیل احمدی که ارتباطات گسترده‌ای با سفارتخانه‌های کشور‌های اروپایی داشته با دسترسی به سازمان‌های بین‌المللی برانداز همچون هیفوس و حمایت سفارتخانه‌های مذکور فعالیت‌های خود را انجام داده است.

بر اساس مستندات موجود، کامیل احمدی یک پروپوزال برای پروژه لابی گری به سفارت سوئد ارسال کرده است و برای این پروژه ۱۱۰ هزار یورو درخواست کرده است.

تلاش برای عادی سازی روابط موازی در خانواده ایرانی

وی برای آشنایی بهتر سازمان «نه به صلح بدون عدالت» تحت حمایت مالی و معنوی اتحادیه اروپا جزوات و کتب خود و همچنین پروپزال پروژه لابی‌گری برای حقوق همجنسبازان را برای آنان ارسال کرده است.

پروژه «شهر ممنوعه» یکی از پروژه‌های کامیل احمدی درباره همجنسبازان در ایران از سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ است

یکی از اهداف ساختارشکنانه این تحقیق پرداختن به مسائل روابط موازی در بین خانواده و تلاش برای تابوشکنی در این خصوص است.

این پروژه معتقد است که روابط موازی (داشتن چندین شریک جنسی و عاطفی در کنار همسر شرعی و قانونی) در جامعه ایران به شدت مردود است و به ویژه برای زنان محدودیت‌ها و مشکلات بیشتری دارد و این پروژه قصد دارد تا با مطرح کردن این نوع روابط به صورت غیر شرعی زمینه عادی سازی و قبح شکنی از روابط خارج از قاعده برای زنان و مردان به ویژه متاهلین را فراهم آورد تا سقوط خانواده ها را از این طریق رقم بزند.

همکاری با رسانه‌های معاند 

کامیل احمدی در راستای تبدیل شدن به یک چهره مشهور و شناخته شده با توجه به ارتباطاتی که در سطوح بین المللی داشته مطالب و نوشته‌هایی تحقیقی خود در موضوعاتی مانند ازدواج سفید را برای رسانه های معاند ارسال کرده است.
او برای مدتی در پوشش خبرنگار بی بی سی و سی ان ان به همراه نیرو‌های آمریکایی در جنگ عراق و افغانستان نیز حضور داشته است.

بر اساس مستندات بدست آمده، احمدی با آموزشکده توانا مرتبط با نهاد‌های برانداز آمریکایی ارتباط داشته است.

ارسال گزارش به گزارشگر حقوق بشر

کامیل احمدی در راستای افزایش فشارهای بین الملی به بهانه نقض حقوق بشر در ایران، حساس سازی و جلب توجهات بین المللی، اقدام به ارتباط گیری با احمد شهید گزارشگر حقوق بشر علیه ایران با حمایت و همکاری موسسه برانداز هیفوس می‌نماید.

او طی نامه‌ای به مدیر برنامه جامعه آزاد در ایران هیفوس، درخواست می‌کند تا با احمد شهید ارتباطی داشته باشد و گزارش‌های خود را ارسال می‌کند.

ارتباط با موسسات و بنیاد‌های ضد انقلاب و مسأله دار

کامیل احمدی طی ایمیلی به بنیاد مطالعات ایران در واشنگتن آمریکا که با بودجه خاندان منحوس پهلوی اداره می‌شود، با معرفی خود به نشریه ایران، نامه این بنیاد که منتشر کننده آرا و نظارت ضد دینی در مورد حقوق زنان است خواستار انتشار مقاله خود در مورد حقوق همجنس بازان در ایران می‌شود.

کامیل احمدی همچنین با بنیاد پژوهش‌های زنان ایران ارتباط داشته است و طی ایمیلی پیگیر مشارکت و پذیرش مقاله خود با موضوع همجنسباران می‌شود. این بنیاد با بودجه انجمن جامعه بهایی ساکن آمریکا و ریاست گلناز امین (فعال ضد انقلاب بهایی) و شیرین عبادی اداره می‌شود.

سفر به سرزمین‌های اشغالی فلسطین

کامیل احمدی در اواخر سال ۲۰۰۵ و در دومین سال از همکاری با دادگاه سلطنتی انگلیس تحت پوشش خبرنگار به همراه یک فرد انگلیسی به سرزمین های اشغالی سفر می‌کند و با برخی از شخصیت‌های برجسته صهیونیست دیدار داشته است.

با توجه به موارد فوق الذکر کامیل احمدی با استناد به ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ به لحاظ خدشه دار نمودن امنیت کشور و آثار زیان‌بار اقدامات، از سوی دادگاه به تحمل ۹ سال حبس محکوم شده است که رای صادره غیرقطعی و قابل تجدیدنظر است.

لینک کوتاه : https://peykneka.ir/?p=28709

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.