• امروز : دوشنبه - ۷ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : 6 - رمضان - 1444
  • برابر با : Monday - 27 March - 2023

اخبار ویژه

گزارش تصویری | نشست خبری فرماندار نکا به مناسبت فجر چهل‌وچهارم انقلاب اسلامی افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های چهل‌وچهارمین فجر انقلاب به ارزش بیش از ۴۰۰۰ میلیارد در نکا وقوع زمین لرزه در نکا/ زمین‌لرزه ۴.۲ ریشتری در مرکز مازندران گاز نکا وصل است /تکذیب هرگونه قطع گاز در مازندران متلاشی شدن باند سارقان موتورسیکلت در نکا گزارش تصویری | راهپیمایی محکومیت اقدام شنیع نشریه فرانسوی در نکا تنزل سفارت فرانسه تا حد کاردار از سوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی گزارش تصویری | رویداد بزرگ جمانه در آستانه ولادت حضرت زهرا(س) در نکا برگزاری رویداد جُمانه در آستانه ولادت حضرت زهرا(س) مخصوص بانوان به میزبانی نکا کشت قراردادی گندم درمزارع نکا دستگیری سارق اموال بیمارستانی در نکا سهل‌انگاری موجب آتش سوزی در جنگل‌های نکا شد گزارش تصویری | سومین سالگرد سیدالشهدای مقاومت در مسجد جامع نکا واحد ۴ بخار نیروگاه نکا پس از پایان تعمیرات غیر مترقبه وارد مدارتولید شد ادامه بازی علی کریمی در زمین دشمن/ جادوگری که دست از جادوی مردم ایران برنمی‌دارد آیا بن سلمان به سرنوشت سادات دچار می شود؟

3

“پلیس”؛ هدف رگبار مجرمان خشن/ یتیمان روحانی در حسرت آبان ۹۸

  • کد خبر : 39960
  • ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
“پلیس”؛ هدف رگبار مجرمان خشن/ یتیمان روحانی در حسرت آبان ۹۸
"عوض کردن جای شهید با افراد سیاه‌نما در روز روشن"! پروژه‌ای که برخی رجال و احزاب اصلاح‌طلب در راستای پروژه سیاه‌نمایی خود آنرا دنبال می‌کنند.

به گزارش پیک نکا، “پلیس”؛ هدف رگبار مجرمان خشن

"پلیس"؛ هدف رگبار مجرمان خشن/ یتیمان روحانی در حسرت آبان ۹۸

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس استان تهران در بخشی از یک مصاحبه پیرامون درگیری مسلحانه اخیر پلیس با سارقان در محله ولنجک تهران گفته است:‌ مجرمان گستاخ‌تر و جری‌تر شده‌اند و باید به این موضوع بیشتر تمرکز کنیم.

او می‌افزاید: به نظر من علت این امر پایین بودن هزینه جرم برای مجرمان است. در برخورد با مجرمان یک بخش برخوردهای پلیسی و انتظامی است و بخش دیگر برخوردهای قضایی است که باید در ادامه و تکمیل کننده تلاش‌های پلیس باشد.

سردار رحیمی تصریح می‌کند: مجرمان این استنباط و احساس را دارند که برخورد آنچنانی با آن‌ها نمی‌شود و قطعا آن‌ها جری‌تر نیز خواهند شد.

رییس پلیس تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که در این زمینه با مشکل قانونی مواجه هستیم یا خیر؟! نیز گفته است: معتقدم در این زمینه مشکل قانونی وجود ندارد اما باید برخورد قاطع با مجرمان صورت بگیرد.

*ما قضاوت درباره گفته‌های سردار رحیمی را بر عهده مخاطبان محترم می‌گذاریم.

پر واضح آنکه وقتی بحث جری شدن مجرمان از لسان فرماندهان انتظامی شنیده می‌شود یعنی اقدامات عاجل حکومتی و قضایی در این باب لازم است. تا هم عواقب جرم به صورتی بازدارنده به یکان یکان افراد جامعه شناسانده شود و هم مجرمان به گونه‌ای مجازات شوند که شاهد تکرار جرم نباشیم.

جالب است بدانیم که یکی از سارقان مسلح حادثه اخیر، پیش از این سابقه قتل عمد نیز داشته است!

سارقان در این درگیری یکی از مأموران ناجا را نیز از ناحیه سر هدف اصابت گلوله قرار دارند که خوشبختانه اندام حیاتی این نیروی پلیس آسیب ندید و ایشان هم‌اکنون در نقاهت به سر می‌برند.

عوض کردن جای شهید و “سیاه‌نما” در روز روشن!

"پلیس"؛ هدف رگبار مجرمان خشن/ یتیمان روحانی در حسرت آبان ۹۸

حزب اصلاح‌طلب همبستگی طی بیانیه‌ای در واکنش به تمدید نشدن قرارداد همکاری محمد فاضلی (از استادان اصلاح‌طلب جامعه‌شناسی) با دانشگاه مربوطه تأکید کرده است:

“توصیه مشفقانه حزب همبستگی ایران اسلامی به رئیس جمهور محترم آن است که نسبت به توقف اینگونه رویه های غلط که می تواند آینده کشور را به مخاطره انداخته و به تهی شدن جامعه علمی کشور از حضور نخبگان و اساتید خیرخواه و آزاداندیش بیانجامد، اهتمام جدی ورزد و اجازه ندهد که نقد عالمانه دلسوزان واقعی و خیرخواهان مردم ایران، در هیاهو و هجمه های دوستان ناآگاهی که هیچگونه صدای مخالفی را بر نمی تابند، به محاق رفته و پشتوانه دولت و نظام از موهبت فرهیختگانی که تعالی و پیشرفت کشور را آرمان خود قرار داده اند، تهی شود!

*ما نفیا و اثباتا درباره تمدید نشدن همکاری آقای فاضلی با دانشگاه و موضع حزب موسوم به همبستگی نظری نداریم.

اما این جمله ابراز شده در بیانیه مذکور جای تأمل دارد که می‌خوانیم: “پشتوانه دولت و نظام از موهبت فرهیختگانی که تعالی و پیشرفت کشور را آرمان خود قرار داده اند، تهی شود”!

این جمله در حالی است که خوانش مواضع آقای فاضلی نشان می‌دهد ایشان اتفاقا در سمت دیگر ماجرا قرار دارد و مواضع و تفکرش در سمت موافق نظام نیست.

ما در اینجا برخی از مواضع اعلامی از سوی فاضلی را جهت استحضار مخاطبان محترم ارائه و قضاوت را به آنها واگذار می‌کنیم:

۱_ نظام سیاسی –ایران- به شیوه‌های مختلف، خانواده را آزار می‌دهد.

۲_ کیفیت حکمرانی در ایران پایین است.

۳_ اگر احساس خفگی می‌کنید، اثر طناب‌هایی است که در این ۷۰ سال حاکمان، سیاست‌مداران، بوروکرات‌ها، پیمانکاران و مشاوران دور گردن‌مان محکم بسته‌اند.

۴_ ما ایرانیان، کجا و چرا شکست خوردیم؟

۵_ مردم معتقدند که فساد نظام‌مند در کشور وجود دارد.

بدیهیست که پرده برانداختن از سیاه‌نمایی‌ها و انکارهایی که پیرامون حقایق مثبت نظام جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد از مصادیق اصلی “جهاد تبیین” است.

 

“یتیمان روحانی” در حسرت آبان۹۸

"پلیس"؛ هدف رگبار مجرمان خشن/ یتیمان روحانی در حسرت آبان ۹۸

اسماعیل گرامی‌مقدم، فعال چپ و قائم مقام حزب اعتماد ملی در مصاحبه با شماره دوشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی پیرامون دولت رئیسی اظهار کرده است:

“این دولت هنوز سر در گم است و هنوز دارای یک مدیریت ثابت و تفکر با ثبات در زمینه اداره کردن کشور نیست. هنوز نمی‌داند که ارز ترجیحی را حذف کند یا ماندگار کند. هنوز نمی‌داند که سن بازنشستگی را دو سال اضافه کند یا اینکه تغییری در آن ایجاد ننماید. هنوز نمی‌داند که مطالبات معلمان را در خصوص رتبه بندی انجام دهد یا اینکه آن را مسکوت بگذارد و اساسا بودجه آن را دارد یا بودجه‌ای برای آن تخصیص نداده استهنوز نمی‌داند که قیمت حامل‌های انرژی به ویژه بنزین را آزاد کند یا خیرمجموع این مسائل نشان می‌دهد که دولت سیزدهم فعلا یک دولت سرگردان است.

*فارغ از اینکه کسی منتقد یا مشوق دولت آقای رئیسی باشد اما آقای گرامی‌مقدم گویا تدبیر و تأمل مدیریتی را با سردرگمی اشتباه گرفته‌اند…

و از طرف دیگر دلشان هم برای دولتی که صبح جمعه تصمیم به گرانی بنزین می‌گرفت و ده‌ها نفر بخاطر تصمیم غلطش می‌مردند، تنگ شده!

عضو برجسته حزب اعتماد ملی باید این منطق مدیریتی را بداند که تصمیمی که پس از تأنی و مشاوره گرفته شود؛ حتی اگر بد هم باشد اما بهتر از تصمیمات خلق‌الساعه و فکر نشده است.

 

 

مخاطبان گرامی، محتوا و ادعاهای مطرح‌شده در این مطلب، صرفاً جهت گردآوری، بررسی و انتشار اخبار، مطالب، رویکردها و دیدگاه‌های سایر رسانه‌ها منتشر شده و ادعاها و القائات احتمالی این مطالب هرگز مورد تأیید پایگاه خبری پیک نکا نیست، لذا ممکن است بخشی از اطلاعات موجود در این مطلب درست نباشد. لطفا در صورت مشاهده هر گونه ایراد مشکل را گزارش کنید.

لینک کوتاه : https://peykneka.ir/?p=39960

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.