گانتز در این سخنرانی گفت که ارتش رژیم صهیونیستی «مانند همیشه آماده است تا از شهروندان اسرائیلی محافظت کند و اگر حمله‌ای از جانب شمال (لبنان) صورت بگیرد، لبنان خواهد لرزید… خانه‌هایی که در آنها تسلیحات و تروریست‌ها مخفی شده‌اند، به ویرانه تبدیل خواهد شد. فهرست اهداف ما در لبنان بزرگ‌تر و مهم‌تر از فهرست اهداف ما در غزه است و در صورت لزوم، این فهرست آماده تسویه حساب است».

گانتز در ادامه یاوه گویی های خود با ادعای اینکه رژیم صهیونیستی خواهان مشاهده یک غزه بازسازی شده است، تأکید کرد که ارتش این رژیم در پاسخ دادن به هر مناقشه‌ای مشابه مخاصمات اخیر در غزه تعلل نخواهد کرد.

وزیر جنگ اسرائیل در ادامه ادعا کرد که تا زمان آزادی دو شهروند اسرائیلی و تحویل اجساد دو نظامی صهیونیست از سوی حماس، رژیم صهیونیستی اجازه بازسازی غزه را نخواهد داد.

گفتنی است که سید حسن نصرالل، دبیرکل حزب الله لبنان روز سه شنبه در سخنرانی خود گفت که «نبرد شمشیر قدس امری را نمایان ساخت که صهیونیست‌ها باید آن را درک کنند و آن این است که در محاسبات خود تجدیدنظر کنند. آنان باید بدانند که تعدی به قدس و مسجدالاقصی با تمام تجاوزات دیگر آنها تفاوت دارد. اسرائیلی‌ها باید بفهمند که تعدی به مقدسات تنها به مقاومت در غزه محدود نخواهد شد».

سید حسن نصرالله تصریح کرد: «تجاوز به قدس و مسجدالاقصی به معنای جنگ منطقه‌ای است. هنگامی که اسرائیل بفهمد معادله قدس در مقابل جنگ منطقه‌ای قرار دارد، خواهد دانست که نتیجه هرگونه اقدامی زوال و نابودی این رژیم خواهد بود. هنگامی که مقدسات اسلامی و مسیحی در معرض خطر جدی قرار گیرد خطوط قرمز یا ساختگی معنایی نخواهد داشت».