• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 24 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 25 May - 2022

اخبار ویژه

گزارش تصویری | چهلمین سالگرد شهید آزادسازی خرمشهر در شهرستان نکا رفع تصرف ۱۰۱ هزار مترمربع از اراضی ملی مازندران لزوم جلوگیری از ولنگاری اخلاقی در سواحل مازندران/ برخورد قاطعانه با محتکران صورت گیرد نساجی به دنبال برد در نصف جهان کنسرت‌های موسیقی در مازندران ساماندهی می‌شوند مازندران برای سال تحصیلی جدید ۴۷ هزار نوآموز دارد وضعیت نرخ رشد جمعیت در مازندران فرابحرانی است بسته خبری پلیس| از تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز تا اجرای طرح عملیاتی ظفر در مازندران اجرای طرح نهضت ملی مسکن با احداث چهار بلوک در شهرستان نکا پشت پرده یک ماجرای چریکی در مستطیل سبز/ اسم رمز اغتشاش در خوزستان چگونه اعلام شد؟ کاربران شبکه‌های اجتماعی: فرم ترور روشن است؛ کارفرما اسرائیل و پیمانکار منافقین‌اند واکنش سخنگوی سپاه به ترور سردار خدایی/ تروریست‌ها به‌سزای عمل خود می‌رسند ۲۵ سال عملکرد اصلاحات | اصلاح‌طلبان و گناه نابخشودنی تحریم‌های حداکثری بعد از فتنه۸۸ باور۳۷۳ عملیاتی شد دپوی ۳۰ هزار تن کیوی در انبارهای مازندران/ کیوی در صف صادرات به هند ۱۲ هزار مترمربع زمین برای ساخت مسکن مددجویی در مازندران تامین شد

4

فاش شدن راز جسد ۹ انگشتی!

  • کد خبر : 3374
  • ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۳:۴۶
راز یک جنایت هولناک با ریزبینی و هوشیاری قاضی شعبه 407 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از لابه لای اوراق یک پرونده جعل سند بیرون کشیده شد.

به گزارش پیک نکا،  او کنار آتش نشسته و دستانش را روی شعله ها گرفته بود تا گرم شود. من که نقشه قتل را از قبل برنامه ریزی کرده بودم به آرامی از کنارش برخاستم و پشت سرش قرار گرفتم. برادرزنم نیز نظاره گر این صحنه بود تا من کار را شروع کنم. در یک لحظه چاقو را بیرون کشیدم و ضرباتی به پشت گردنش زدم! «براتعلی» که هنوز گیج بود به پشت روی زمین افتاد و در همین حال برادرزنم کنار سر او زانو زد و بینی و دهانش را گرفت تا خفه شد و …

فاش شدن راز جسد 9 انگشتی!

این ها بخشی از ماجرای یک جنایت هولناک است که با ریزبینی و هوشیاری قاضی شعبه ۴۰۷ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از لابه لای اوراق یک پرونده جعل سند بیرون کشیده شد. راز این جنایت زمانی لو رفت که خواهر مرد ۴۵ ساله ای در پاییز سال ۹۷ ماجرای گم شدن برادرش را به پلیس گزارش داد و ادعا کرد که مستاجر ۳۸ ساله برادرش، آگهی فروش خانه او را در سایت دیوار اعلام کرده است. این در حالی بود که مستاجر ادعا داشت خانه را حدود یک ماه قبل از «براتعلی» (صاحبخانه) خریده است!

این پرونده با توجه به اهمیت ماجرا در شعبه ۴۰۷ دادسرای عمومی و انقلاب و زیر نظر قاضی محمدرضا جعفری مورد کنکاش های قضایی قرار گرفت ولی خبری از صاحبخانه نبود! همین موضوع ظن قاضی را برانگیخت و بدین ترتیب پرونده مذکور در حالی زیر ذره بین فرضیه های متفاوت ورق خورد که «جواد» (مستاجر) مدعی بود اثر انگشت صاحبخانه زیر قولنامه وجود دارد و او منزل نقلی را به مبلغ ۴۵ میلیون تومان به نام همسرش خریده است.

 

فاش شدن راز جسد 9 انگشتی!

با توجه به این که صاحبخانه مردی سابقه دار بود اثر انگشت وی با اثر انگشت زیر قولنامه مطابقت داشت اما بنگاه دار مورد ادعای جواد، خرید و فروش این خانه را انکار می کرد. این ماجرا در حالی به معمایی پیچیده تبدیل شد که جواد با دلایل انکارناپذیری اثبات می کرد صاحبخانه اش فردی سابقه دار است و مدت های زیادی را در کمپ های ترک اعتیاد به سر برده! اکنون نیز شاید در یکی از زندان های کشور یا مراکز ترک اعتیاد باشد! با آن که تحقیقات برای یافتن صاحبخانه گم شده مدتی به طول انجامید اما هوشیاری مقام قضایی، این پرونده را وارد مرحله جدیدی کرد.

او دستور داد کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی، «پریسا» و «جواد» (زوج مستاجر) را به طور جداگانه مورد بازجویی های تخصصی قرار دهند چرا که او از نحوه گفتار و حرکات متهمان پرونده جعل، به وقوع جنایتی وحشتناک رسیده بود. چند ماه بعد بالاخره بازجویی ها نتیجه داد و راز یک قتل هولناک فاش شد. «پریسا» در لابه لای اظهاراتش گفت: شبی «جواد» به خانه آمد و خون هایی را که روی شلوارش ریخته بود تمیز کرد! و …

در همین حال «جواد» نیز به قتل صاحبخانه با همدستی برادرزنش اعتراف کرد و سپس به دستور قاضی جعفری متهمان برای بازسازی صحنه قتل به محل جنایت واقع در کمربندی سبز مشهد هدایت شدند. در آغاز بازسازی صحنه قتل، ابتدا سروان عظیمی مقدم (افسر پرونده) به تشریح خلاصه ای از محتویات پرونده و اعترافات متهمان در مراحل بازجویی پرداخت و سپس «جواد-ظ» در مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفت و در شرح ماجرای جسد ۹ انگشتی گفت: معتاد بودم وزمانی که با همسر دومم ازدواج کردم از سوی خانواده ام نیز طرد شدم به طوری که حتی نمی توانستم اجاره منزل را بپردازم.

فاش شدن راز جسد 9 انگشتی!

وقتی دیدم صاحبخانه نیز مردی مجرد و سابقه دار است و کسی را هم ندارد تصمیم گرفتم خانه اش را با یک قولنامه صوری بالا بکشم! سپس با طرح یک نقشه زیرکانه، او را به یک مرکز ترک اعتیاد معرفی کردم و آن ها نیز او را به کمپ بردند اما «براتعلی» که به ماجرا مشکوک شده بود متصدی کمپ را تهدید کرد و او نیز از من خواست براتعلی را از آن جا ببرم وگرنه صاحبخانه را رها می کند! این بود که نقشه ام را با برادرزنم در میان گذاشتم و در هفدهم مهرماه سوار بر موتورسیکلت به کمپ رفتیم. براتعلی را سوار موتور کردیم و به بهانه خرید مواد مخدر به طرف شهرآباد به راه افتادیم.

در نزدیکی پل بزرگ کمربندی ایستادیم تا نقشه قتل را اجرا کنیم و به بهانه گرم شدن، آتش روشن کردیم تا بعد از آن به سراغ خرده فروش مواد مخدر برویم! متهم این پرونده جنایی که در حضور قاضی جعفری جزئیات این جنایت وحشتناک را تشریح می کرد در ادامه اعترافاتش افزود: در یک لحظه پشت سر «براتعلی» قرار گرفتم و در حالی که او دستانش را روی شعله های آتش گرفته بود ضربات چاقو را بر گردنش زدم. سپس برادرزنم (ناصر) کنار سرش نشست واو را خفه کرد. برای این که از مرگش اطمینان پیدا کنیم دو نفری دست و پای مقتول را گرفتیم و از دیواره ای با ارتفاع حدود ۷ متر به پایین پرت کردیم.

من با چاقو انگشت سبابه صاحبخانه ام را قطع کردم و داخل پلاستیک گذاشتم و با خودم به خانه بردم. وقتی اثر انگشت را زیر قولنامه زدم ، آن را به همراه چاقو داخل چاه انداختم! اما روز بعد برای مخفی کردن جسد، دوباره به محل رفتیم. کاپشن مشکی رنگ «براتعلی» را روی جسدش انداختم و با بیل او را در همان محل دفن کردیم! تا این که ماجرای قولنامه صوری لو رفت و دستگیر شدم…

شایان ذکر است: با توجه به این که هر کدام از متهمان به طور جداگانه محل دفن جسد را به کارآگاهان نشان دادند اما جسدی پیدا نشد تا این که با راهنمایی های قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) جست وجوها برای یافتن بقایای جسد با استفاده از سگ های جسدیاب ادامه یافت و در نهایت چند تکه استخوان در فاصله حدود ۱۰ متری محل دفن جسد کشف شد.

لینک کوتاه : https://peykneka.ir/?p=3374

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.