• امروز : پنج شنبه - ۲۰ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 14 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 11 August - 2022

اخبار ویژه

بهره برداری از پروژه آبرسانی سنگر – کفرات نکا با بهره مندی ۱۰۲ خانوار روستایی تخصیص ۱۵۰ تن نهاده دامی به دامداران منطقه هزارجریب نکا گزارش تصویری | سوگواره احلی من العسل به یاد قاسم‌بن‌الحسن در شهرستان نکا گزارش تصویری | وداع با شهدای مدافع حرم در اجتماع بزرگ عاشورائیان نکا تأکید بر اهمیت نظافت مساجد و نمازخانه‌ها/ باید عاشق نماز تربیت کنیم رئیسی: نباید به‌ دلیل برخی حواشی از زیر بار مسؤولیت تصمیمات بزرگ شانه خالی کنیم ایران در کانون توجه «انجمن امنیتی اسپن» سید حسن نصرالله: محاصره اقتصادی جنگ است، مقابله با آن جهاد/ آمریکا و اسرائیل شیطان زمانه هستند حکم مجازات هتک حیثیت در فضای مجازی پروژه سیاه انگلیس برای آوارگان افغان آبخیزداری پادزهری برای سیلاب ها؛ خسارت ۴هزار میلیاردی هر سیل به کشاورزی! برای ترویج نماز در جامعه، نماز سپاه دشمن در کربلا را تبلیغ نکنیم/ وظیفه خطیر مدیران در ترویج نماز پیکر شهید مدافع حرم حاج رحیم کابلی مهمان اجتماع بزرگ عاشوراییان نکا دلیل واقعی اختلال در اینترنت چیست؟ پهپادهای تهاجمی ایران چگونه میدان جنگ را برای مسکو تغییر خواهند داد؟ اتمام عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی ولامده نکا

3

شگرد عروس۲۰ساله برای برداشتن کلاه کاسب‌های مشهد!

  • کد خبر : 4292
  • ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۳:۱۰
عروس ۲۰ ساله ای که با نرم افزار رسیدهای جعلی، غوغای عجیبی را در بین فروشندگان کالاهای اینترنتی به راه انداخته بود، به محاصره زنان مالباخته درآمد.

به گزارش پیک نکا،  از چند ماه قبل در کوی طلاب مشهد، هنگامی دهان به دهان پیچید که خرید پوشاک با رسیدهای جعلی، فروشندگان اینترنتی کالا را غافلگیر کرد. فروشندگان کالا با مشاهده تصویر سررسید با تراکنش موفق (اسکرین شات) کالای خریداری شده را برای مشتری جوان خود با پیک یا تاکسی اینترنتی ارسال می کردند اما بعد از گذشت ۲۴ ساعت از ماجرای تحویل کالا تازه متوجه می شدند که در دام یک شیاد حرفه ای گرفتار شده اند و تصویر رسید با نرم افزارهای کارت به کارت بانکی، جعلی است.

به دنبال افزایش کلاهبرداری با این شگرد در فضای مجازی، شکایت فروشندگان اینترنتی از عامل این کلاهبرداری ها آغاز شد.

مقام قضایی با مطالعه اظهارات شاکیان و براساس تجربه قضایی، بلافاصله دستور داد تا شگرد و شیوه خرید کالا با رسیدهای جعلی به دیگر فروشندگان اینترنتی اطلاع رسانی شود و تحقیقات پلیسی نیز به شیوه غیرمحسوس ادامه یابد.

این گونه بود که تعدادی از مالباختگان چگونگی کلاهبرداری با رسیدهای جعلی را برای دیگر همکارانشان بازگو کردند. از سوی دیگر رصدهای اطلاعاتی توسط افسران کارآزموده، ادامه یافت. هنوز مدت زیادی از این ماجرا نگذشته بود که یکی از فروشندگان پوشاک اینترنتی در خیابان وحید (دریای اول) مبلغ ۵۰۰ هزار تومان رسید خرید کالا از طریق اپلیکیشن های بانکی را دریافت کرد اما وجه آن به حساب بانکی او واریز نشد.

این زن که طبق آموزش های ارائه شده، فهمیده بود عامل کلاهبرداری با رسیدهای جعلی، دام دیگری برای او پهن کرده است، نقشه ماهرانه ای را برای به دام انداختن کلاهبردار طرح کرد. او در حالی که نقشه خود را برای همسایگان و دیگر شاکیان بازگو می کرد از زن جوان خریدار خواست برای دریافت کالا به منزلش برود چرا که او به پیک یا تاکسی اینترنتی دسترسی نداشت!

زن ۲۰ ساله هم که هیچ گاه تصور نمی کرد در دام زرنگ تر از خودش بیفتد، تاکسی اینترنتی را به صورت ساعتی اجاره کرد و تا نزدیکی منزل فروشنده کالا رفت اما هنوز یک خیابان تا مقصد نهایی باقی مانده بود که فکر دیگری به ذهنش رسید. زن جوان برای آن که شناسایی نشود از راننده تاکسی اینترنتی خواست در گوشه خیابان توقف کند سپس با بیان این موضوع که با پسر صاحبخانه اش اختلاف دارد به او گفت: من قبلا در این منطقه مستاجر بودم اما با پسر صاحبخانه ام به خاطر برخی مسائل اخلاقی اختلاف دارم و نمی خواهم او مرا ببیند در عین حال چند تکه پوشاک خریده ام که باید از صاحبخانه تحویل بگیرم!

او گفت: من با صاحبخانه هماهنگ کرده ام! اگر شما چند تکه پوشاک را برای من تحویل بگیرید درحق من لطف کرده اید! به گزارش اختصاصی خراسان، راننده بی گناه و بی خبر از ماجرا هم از خودرو پیاده شد و به طرف منزل مورد اشاره مسافرش حرکت کرد اما وقتی زنگ منزل را به صدا درآورد و تقاضای پوشاک کرد ناگهان چند زن از گوشه و کنار خیابان بیرون ریختند و او را در میان حیرت و شوک به محاصره درآوردند! مرد راننده هر چه فریاد می زد که او را اشتباه گرفته اند و بی گناه است، هیچ فایده ای نداشت و نمی توانست از چنگ زنان خشمگین بگریزد!

اما در همان حال فریاد کشید زنی که در خیابان اطراف و درون خودروام نشسته مرا برای تحویل گرفتن لباس ها فرستاده است، چند تن از زنان محله با شنیدن این ماجرا به خیابان مد نظر راننده رفتند و بر سر زن ۲۰ ساله آوار شدند. آنان هر دو نفر را در همان محل نگه داشتند و با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتند. چند دقیقه بعد نیروهای گشت کلانتری که خبر درگیری و نزاع را از بی سیم پلیس شنیده بودند عازم خیابان وحید شدند و مرد راننده را به همراه زن جوان به کلانتری میرزاکوچک خان هدایت کردند.

آن جا وقتی ماجرای رسیدهای جعلی به میان آمد، این پرونده وارد مرحله جدیدی شد و در دایره اطلاعات مورد رسیدگی قرار گرفت. با بررسی گوشی تلفن زن ۲۰ ساله مشخص شد که او عامل ارسال رسیدهای جعلی است و راننده تاکسی اینترنتی گناهی ندارد! به همین دلیل به دستور قاضی جعفری، راننده بدون قید و شرط آزاد شد اما زن جوان در شعبه ۴۰۷ دادسرای عمومی و انقلاب زیر رگبار سوالات فنی و تخصصی قرار گرفت. زن ۲۰ ساله که تصور نمی کرد به همین راحتی در چنگ عدالت گرفتار شود وقتی فهمید که دیگر داستان های ساختگی اش برای مقام قضایی رنگی ندارد به چهار فقره کلاهبرداری از طریق رسیدهای جعلی اعتراف کرد. او که مدعی بود بسیار از این کار مجرمانه پشیمان است به قاضی محمدرضا جعفری گفت: من ناخواسته اشتباه کردم و دیگر این کار را تکرار نمی کنم!

قاضی پس از دقت در گفتار و رفتار زن جوان، دریافت که ماجراهای زیادی را در لابه لای گفتارش پنهان می کند و احتمالا جرایم بیشتری مرتکب شده است به همین دلیل او را با صدور قرار قانونی روانه زندان کرد و از سوی دیگر دستور داد تا گوشی تلفن همراه متهم توسط افسران اطلاعات مورد بررسی های دقیق قرار گیرد. هنگامی که اطلاعات گوشی متهم مورد بازبینی های پلیسی قرار گرفت ماجراهای تکان دهنده دیگری نیز لو رفت و مشخص شد که او از حدود ۲۶ نفر دیگر هم با همین شیوه کلاهبرداری کرده است! بنابراین متهم دوباره در شعبه ۴۰۷ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفت.

او که دیگر همه ابعاد پرونده اش را لو رفته می دید به ناچار لب به اعتراف گشود و زوایای تاریک پرونده اش را فاش کرد. این زن ۲۰ ساله گفت: شش سال قبل به عقد جوانی درآمدم که بعد فهمیدم در ازدواجم اشتباه کرده ام و او مرد زندگی نیست این بود که از این ازدواج پشیمان شدم و راه خلاف را در پیش گرفتم. یک روز با راهنمایی یکی از دوستانم نرم افزاری را روی گوشی تلفنم نصب کردم و به خریدهای اینترنتی با رسیدهای جعلی روی آوردم! حتی کرایه خودروها را نیز با رسیدهای جعلی می پرداختم و با نشان دادن تصویر تراکنش موفق و شماره حساب و تاریخ و ساعت واریز وجه از خودرو پیاده می شدم تا این که با نقشه مالباختگان لو رفتم و دستگیر شدم!

تحقیقات بیشتر درباره دیگر جرایم احتمالی این «عروس پشیمان» در حالی ادامه دارد که تاکنون حدود ۳۰ نفر از شاکیان وی شناسایی شده اند.

لینک کوتاه : https://peykneka.ir/?p=4292

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.