• امروز : سه شنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 6 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Tuesday - 29 November - 2022

اخبار ویژه

واحد ۴ بخار نیروگاه نکا پس از پایان تعمیرات غیر مترقبه وارد مدارتولید شد ادامه بازی علی کریمی در زمین دشمن/ جادوگری که دست از جادوی مردم ایران برنمی‌دارد آیا بن سلمان به سرنوشت سادات دچار می شود؟ «فردوس» گروهی آتش به اختیار در گیلان/ خادمانی که سلامت را برای مناطق محروم به ارمغان می‌آورند چرا اصلاح‌طلبان در پازل تجزیه‌طلبان بازی می‌کنند؟!/ تلاش برای کلید زدن مجدد آشوب‌ها با چاشنی معیشت و اقتصاد جام جهانی، نمایشگاه نفرت ملت‌ها از رژیم صهیونیستی/ آزادی فلسطین، شعار محوری در قطر استفاده از فرصت و ظرفیت‌های عظیم دریا به فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شود دستور “بانیان آشوب” برای به خیابان کشاندن کودکان!/ رفراندوم تشییع حاج‌قاسم و مشکل جریان چپ بی‌خیال شهادت، شاسی بلند ما را کِی می‌دهید؟ هتریک دروغ‌پراکنی علی کریمی در ۴۸ ساعت/ جا زدن تصویر تصادف به جای یک معترض واکنش فدراسیون فوتبال به شیطنت آمریکایی‌ها/ قدردانی از عنایت رهبر انقلاب به تیم ملی کوکتل‌اندازهای دهه ۶۰ چه کسانی بودند؟ مخالفت پرستاران با تصمیم عجولانه وزارت بهداشت/ کارانه‌ای که علی‌الحساب نیست وعده ‌آبفای مازندران برای ساخت مخزن آب شُرب روستاهای منطقه سُرخ‌آباد برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی هفته بسیج در آمل شروع پیشرفت کشور در حوزه های مختلف از آموزش و پرورش است

1

روحانی:‌ ضربه بزرگی به استکبار جهانی زدیم/ جنگ اقتصادی به پایان رسید/نیاز به ترحم نداریم

  • کد خبر : 28815
  • ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
روحانی:‌ ضربه بزرگی به استکبار جهانی زدیم/ جنگ اقتصادی به پایان رسید/نیاز به ترحم نداریم
رئیس‌جمهور گفت: افتتاح‌های اخیر ضربه بزرگی به استکبار جهانی است که می‌خواستند ایران را تعطیل کنند.آنها در تصورات خامشان می‌خواستند مردم را در صف‌های طولانی گرفتن نان قرار دهند.

به گزارش پیک نکا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارت نفت، گفت: قدرت ملی است که امروز ظهور و بروز پیدا می کند. امروز همه دست در دست همه دادند تا شاهد توفیقات بزرگ باشیم.

وی افزود:‌ وقتی این صنعت عظیم را در کشور مشاهده می کنیم، در واقع قدرت ایران را می بینیم که این ملت بزرگ در همه زمینه ها از جمله در عرصه صنعت اقدامات بزرگی انجام داده است.کسی نمی تواند نسبت به این ملت حرفی بزند چراکه این ملت تحت تسلیم توطئه‌های دیگران قرار نمی گیرد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: یک میلیارد یورو افتتاح آن هم در یک رو زو آن هم در شرایط جنگ اقتصادی و بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان در سه استان غرب کشور افتتاح شد و باید تبریک گفت به همه عزیزان ماف به فرماندهان جن اقتصادی و مدیران بزرگی که طرح‌های پتروشیمی را درایران عزیز ما بوجود آوردند.

روحانی گفت:‌ افتتاح‌های اخیر ضربه بزرگی به استکبار جهانی است که می‌خواست ایران را تعطیل کنند.آنها در تصورات خامشان می‌خواستند مردم را در صف‌های طولانی گرفتن نان قرار دهند. چنین چیزی در ایرن در این سه سال جنگ اقتصادی رخ ندادو اگر ۳۰ سال هم این جنگ به طول بکشد مردم ایران خواهند ایستاد و به اعتقاد من عمر این جنگ به پایان رسیده است و کسی که شرورانه فرماندهی این جنگ را بر عهده گرفته بود در لحطه‌های آخر عمر سیاسی خود است.

رئیس جمهور گفت: یک کار بزرگی از سال‌ها پیش برای یک خط بزرگ خوراک پتروشیمی در غرب کشور انجام شده بود. ما توانستیم پتروشیمی را از لحاظ وزنی و ارزشی به دوبرابر سال ۹۲ برسانیم. علت اینکه خارجی‌ها از این دولت خیلی عصبانی هستند این است که ما در این دولت به خودکفایی‌هایی رسیدیم. ما قبلا بنزین و گازوئیل را وارد می‌کردیم اما الان صادر می‌کنیم.

روحانی بیان داشت: خوشحالم این دولت ریل‌گذاری برای دولت بعد هم انجام داده است. ما برنامه‌ریزی برای سال‌های ۱۴۰۴ و ۱۴۰۶ را هم می‌گوئیم و خط برای سال‌های بعد گذاشته‌ایم. آدم تا با چشم نبیند باورش نمی‌شود این جوانان و متخصصان ما چه کارهای عظیمی انجام داده‌اند. الان می‌بینیم در بخش کرونا وقتی می‌گوئیم شوینده، ونتیلاتور و آی سی یو؛ ما به هیچکدام از اینها برای واردات خارجی نیاز نداریم.

رئیس جمهور با اشاره به نقش بازار در اقتصاد کشور بیان داشت: این بازار است که دعوت بکار می‌کند. بازار خارجی و داخلی هر دو مهم است. ما بحمدالله امروز بازار، تکنولوژی و مواد او.لیه را داریم.

وی با اشاره به اینکه دشمن در بخش نفت خواست درآمدهای نفتی را کاهش دهد، گفت: دولت با جایگزینی محصولات پتروشیمی اثر تحریم را کاهش داد. تحریم کار مشترک تندروهای آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع منطقه‌ای است. ما باید آتش (تحریم) را هر چه سریعتر خاموش کنیم. ما نیاز به ترحم نداریم. من به مردم عزیزمان نوید می‌دهم ما در سال آینده و پایان امسال، شرایط بهتری در معیشت و سلامت خواهیم داشت.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که ما نیاز به ترحم نداریم، گفت:‌ اگر آمریکایی‌ها تحریم‌ها را متوقف کند، در واقع جنایت خود را متوقف کرده است. طرح توافق هسته‌ای و پایندی به آن به نفع جهان است و با همه توان در کم اثر کردن و نابودی این تحریم هستیم و همه بیاید دست به دست هم دهیم، قوای سه گانه دست در دست هم دهیم و رهنمودهای رهبری راهگشای ما بوده و خواهد بود و به مردم نوید می‌دهیم که در آینده شاهد روزهای بهتر در معیشت، سلامت و شکستن تحریم خواهیم بود.

روحانی ادامه داد: یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم در صنعت وزارت نفت و پتروشیمی این بود که توانستیم پتروشیمی را هم از لحاظ وزنی و هم از لحاظ ارزشی به ۲ برابر آنچه که قبل از سال ۹۲ بود، برسانیم.

وی یادآور شد: پتروشیمی از لحاظ وزنی از ۵۶ میلیون تن تا سال آینده به ۱۰۰ میلیون تن  و از لحاظ ارزشی از ۱۱ میلیارد دلار به ۲۵ میلیارد دلار یعنی از دو برابر هم بیشتر رسید، در فولاد و در بسیاری از موارد دیگر هم همین طور است که این جزو افتخارات بی سابقه این دولت است.

وی علت این که بیگانگان از این دولت خیلی عصبانی هستند را این موضوع بیان کرد که آنها در دوران تحریم افتتاح‌ها و اقدامات بزرگ را در ایران می ببینند. امسال هم از این که برق و آب و گاز را برای اقشار کم درآمد و کم مصرف مجانی کردیم، فوق العاده عصبانی هستند.

رییس جمهوری تصریح کرد: دشمنان در این زمینه دهها نشست و برنامه برگزار کردند، آنها می گفتند، مگر می‌شود آب و گاز و برق مجانی شود، این اقدام تابه حال در دنیا اجرا نشده است، چگونه می خواهند در ایران اجرا کنند.

روحانی با تاکید بر این که در دولت تدبیر و امید به خودکفایی‌هایی رسیدیم، گفت: در چند سال اخیر گازوییل و بنزین وارد می کردیم اما امروز صادر می کنیم. در زمستان باید گاز وارد می کردیم اما امروز بدون این که وارد کنیم گاز مصرفی را با همراهی مردم اداره می‌کنیم و حتی صادر هم می کنیم.

وی با بیان این که امروز کارهای بزرگی انجام شده است، گفت: یکی از این اقدامات بزرگ در صنعت پتروشیمی است. امروز خوشحالم که در این دولت ریل گذاری برای دولت بعد هم انجام شده است. وقتی درباره پتروشیمی صحبت می کنیم، نمی گوییم سال ۱۴۰۰ که سال پایانی این دولت است. سال  ۱۴۰۴ یا ۱۴۰۶را هم می گوییم چرا که برنامه ریزی شده است.
رییس جمهوری افزود: دولت در زمینه کشاورزی، صنعت، ‌ خدمات و به ویژه دولت الکترونیک، شرکت‌های دانش بنیان و ‌سلامت مردم اقدامات بزرگی انجام داده است ریل گذاری را هم برای سال های آینده کرده است و راه مشخص است که در سال های بعد به کجا می رسیم.

روحانی ادامه داد: برای این که صنعتی در کشور فعال شود اول باید مواد اولیه آن را داشته باشیم. امروز طرح های  پتروشیمی در کشور افتتاح می شود که مواد، خوراک مورد نیاز  و انرژی آن را وزارت نفت در داخل تامین می کند.

وی افزود: روز به روز با فناوری جدید پیش می رویم. امروز قادریم که ۷۰ درصد یک پتروشیمی را بسازیم. مطمئن هستم که در سال آینده این ۷۰ درصد به رقم ۸۰ درصد می رسد و به جلو حرکت می کنیم بنابراین ایران در عرصه فناوری  با تلاش شرکت های دانش بنیان و دیگر بخش ها روز به روز در حال پیشرفت است.

وی با بیان این که بخش بزرگی از نیاز داخل کشور به دست فرزندان این سرزمین در شرکت‌های دانش بنیان تامین می شود، گفت: هم اکنون در بخش کرونا  وقتی می گوییم شوینده، وسایل مورد نیاز بهداشتی، ونتیلاتور، ‌ دستگاه های آی سی یو نیاز به خارج نداریم. این که دولت توانست در یک سال شیوع کرونا با این مشکلات بیش از ۲ هزار تخت آی سی یو جدید را افتتاح کند و مورد بهره برداری قرار دهد جای شگفتی است که این مردم به صحنه آمدند و فرزندان این مرز و بوم این کار بزرگ را انجام دادند.
رییس جمهوری مساله سوم را وجود بازار محصولات ذکر کرد و اظهارداشت: شما کاری که انجام می دهید آن مشوق و علامت اولی که شما را وادار به کار می کند بازار است. بنابراین در زمینه پتروشیمی هم بازار داخلی و هم بازار خارجی مهم است.

روحانی یادآور شد: این که ما در غرب کشور این  تعداد پتروشیمی افتتاح کردیم به این دلیل است که بازار در کنار ما است. امروز بازار، ناوری و مواد اولیه را در داخل کشور داریم که این برای توسعه کشور بسیار مهم است.

وی ادامه داد: دشمن تلاش کرد با ایجاد محدودیت در بخش نفت درآمدهای ارزی کشور را کاهش دهد. همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اولین قدم در دوران تحریم، اثر تحریم را از بین ببریم یا اثر آن را کم کنیم. کار دوم این است که تحریم را برداریم و بشکنیم.

وی گفت: در قدم اول دولت برای این که بتواند اثر تحریم نفت را بردارد، محصولات صادراتی مانند محصولات پتروشیمی را جایگزین نفت کرد. پتروشیمی در گذشته ۲ میلیارددلار برای کشور درآمد داشت، آغاز دولتیازدهم حداکثر ارزش آن ۱۱ میلیارد دلار بود اما سال آینده ارزش این محصول به ۲۵ میلیارد دلار می رسد. وقتی این محصولات را جایگزین می کنیم اثر تحریم را از بین می بریم.

روحانی تاکید کرد: همکاری و همیاری قوای سه گانه، ارکان کشور و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در این زمینه راهگشای ما بوده و در آینده هم راهگشا خواهد بود.

لینک کوتاه : https://peykneka.ir/?p=28815

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.