• امروز : پنج شنبه - ۲۰ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 14 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 11 August - 2022

اخبار ویژه

بهره برداری از پروژه آبرسانی سنگر – کفرات نکا با بهره مندی ۱۰۲ خانوار روستایی تخصیص ۱۵۰ تن نهاده دامی به دامداران منطقه هزارجریب نکا گزارش تصویری | سوگواره احلی من العسل به یاد قاسم‌بن‌الحسن در شهرستان نکا گزارش تصویری | وداع با شهدای مدافع حرم در اجتماع بزرگ عاشورائیان نکا تأکید بر اهمیت نظافت مساجد و نمازخانه‌ها/ باید عاشق نماز تربیت کنیم رئیسی: نباید به‌ دلیل برخی حواشی از زیر بار مسؤولیت تصمیمات بزرگ شانه خالی کنیم ایران در کانون توجه «انجمن امنیتی اسپن» سید حسن نصرالله: محاصره اقتصادی جنگ است، مقابله با آن جهاد/ آمریکا و اسرائیل شیطان زمانه هستند حکم مجازات هتک حیثیت در فضای مجازی پروژه سیاه انگلیس برای آوارگان افغان آبخیزداری پادزهری برای سیلاب ها؛ خسارت ۴هزار میلیاردی هر سیل به کشاورزی! برای ترویج نماز در جامعه، نماز سپاه دشمن در کربلا را تبلیغ نکنیم/ وظیفه خطیر مدیران در ترویج نماز پیکر شهید مدافع حرم حاج رحیم کابلی مهمان اجتماع بزرگ عاشوراییان نکا دلیل واقعی اختلال در اینترنت چیست؟ پهپادهای تهاجمی ایران چگونه میدان جنگ را برای مسکو تغییر خواهند داد؟ اتمام عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی ولامده نکا

1

روایت جدید «امین حطیط» از حوادث مرزهای لبنان

  • کد خبر : 4842
  • ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۶:۳۷
روایت جدید «امین حطیط» از حوادث مرزهای لبنان
کارشناس نظامی منطقه با روایتی جدید از آنچه که روز گذشته در مرزهای سرزمین های اشغالی و جنوب لبنان رخ داد، گفت: نظامیان صهیونیست روز گذشته با خود جنگیدند و احتمالا شماری از آنها هم کشته شدند.

به گزارش پیک نکا، رامین حسین آبادیان: روز گذشته «مزارع شبعا» در مرزهای میان اراضی اشغالی فلسطین و جنوب لبنان شاهد یک حادثه امنیتی بود. در ابتدا رسانه های صهیونیستی مدعی شدند که شماری از اعضای حزب الله قصد انجام عملیاتی در داخل اراضی اشغالی را داشته اند که تلاش آنها ناکام مانده است. اما دیری نپایید که دروغ بودن این ادعای رژیم صهیونیستی آشکار شد.

در همین ارتباط،  سرتیپ بازنشسته «امین حطیط» تحلیلگر امور نظامی و کارشناس امور راهبردی گفنه  است. وی در جریان این گفتگو تأکید کرد: دشمن صهیونیستی که در بالاترین درجه آماده باش نظامی قرار داشت، تحت فشارهای روانی گسترده اشباحی را در مقابل خود دید و دشمنی را در خیال خود متصور شد که باید به جنگ با آن برود.

در ادامه مشروح این گفتگو را مطالعه می کنید:

*همانطور که می دانید روز گذشته «مزارع شبعا» شاهد یک حادثه امنیتی بود که صهیونیست ها به دروغ مدعی انجام عملیاتی توسط نیروهای مقاومت «حزب الله» شدند. روز گذشته دقیقاً چه اتفاقی در نقاط مرزی رخ داد؟

آنچه که روز گذشته در مرزهای میان اراضی اشغالی و جنوب لبنان رخ داد یک رسوایی بزرگ برای رژیم صهیونیستی بود. چنین رسوایی تاکنون سابقه نداشته است. دشمن صهیونیستی که در بالاترین درجه آماده باش نظامی قرار داشت، تحت فشارهای روانی گسترده اشباحی را در مقابل خود دید و دشمنی را در خیال خود متصور شد که باید به جنگ با آن برود. ظهور و بروز چنین حالتی نزد نظامیان صهیونیست در واقع نشأت گرفته از حاکم شدن ترس و و حشت فراگیر بر صفوف آنها بود.

اصلاً بعید نیست که صهیونیستها در جریان جنگی که بر اساس تخیلاتشان به راه انداختند، شماری از نظامیان خود را کشته باشندماجرا از اینجا آغاز شد که نظامیان صهیونیستِ تا بن دندان مسلح و مستقر در مرزهای اراضی اشغالی و جنوب لبنان با مشاهده یک کمین نظامی و یا یک گشت امنیتی به این نتیجه رسیدند که مقاومت، عملیاتی را علیه آنها ترتیب داده است. بدین ترتیب، هیجان زده شده و بی محابا به روی اهدافی که گویی در خیالاتشان مشاهده کرده اند، آتش گشودند. آنها مطمئن بودند که مقاومت عملیاتی را ترتیب داده است.

تیراندازی های بی هدف صهیونیستها در نقاط مرزی ادامه پیدا کرد و آنها پس از آن مدعی شدند که شماری از اعضای حزب الله را که قصد نفوذ داشتند، کشته اند. پس از آن به صورتی کاملاً مضحک مدعی شدند که اجساد کشته شدگان حزب الله از میدان فرار کرده اند! بر این اساس، اصلاً بعید نیست که صهیونیستها در جنگی که بر اساس خیالاتشان علیه خود به راه انداختند، شماری از نظامیان خود را به قتل رسانده باشند. به نظر می رسد که آنها پس از کشتن نظامیان خود تصور کردند که اعضای حزب الله را به قتل رسانده اند.

روز گذشته روزی بود که صهیونیستها با خود جنگیدند. در حوادث روز گذشته ضعف و فروپاشی روحی صهیونیستها به دلیل ترس و نگرانی از اقدامات احتمالی حزب الله موجب شد تا آنها به یکباره و بدون هیچ دلیلی با یکدیگر بجنگند و یکدیگر را قربانی کنند.

*پس از فضاسازی  رسانه های رژیم صهیونیستی و اعلام دروغین انجام عملیات توسط نیروهای «حزب الله» شاهد آن بودیم که این گروه مقاومتی سکوت پیشه کرد و این سکوت، موجی از ترس و وحشت را در صفوف صهیونیستها حاکم ساخت. ارزیابی شما از این مسأله چیست؟

حزب الله لبنان در جریان حوادث روز گذشته دو استراتژی بسیار مهم را در دستور کار خود قرار داد. استراتژی اول «سکوت راهبردی» و استراتژی دوم «ابهام سازنده» بود. این سکوت حزب الله ازاستراتژی «سکوت راهبردی» حزب‌الله در جریان حوادث دیروز دستاورد بزرگی را برای این مقاومت رقم زد هرگونه سخنی، بیانیه ای و یا تهدیدی، برای صهیونیستها دردناک تر و زجرآورتر بود. این سکوت در واقع دشمن صهیونیستی را قربانی خیالات واهی خود ساخت و موجب شد تا ترس و وحشت آن بیش از پیش افزایش یابد.

صهیونیستها در جریان حوادث روز گذشته یک مانور نظامی گسترده را به نمایش گذاشتند و تمام توان خود را برای جنگ با دشمن خیالی به فرسایش کشیدند و در نهایت نیز جز با خود، با کسی نجنگیدند. در طول تمام این مدت حزب الله تنها سکوت کرد. بنابراین، حزب الله لبنان بدون شلیک حتی یک گلوله و تنها با تکیه بر استراتژی «سکوت راهبردی» و «ابهام سازنده» پیروزی بزرگی را در مزارع شبعا به دست آورد.

*پس از حوادث روز گذشته بود که بسیاری از رسانه ها با انتقاد از رژیم صهیونیستی و ترس و وحشت حاکم بر صفوف آن، اعلام کردند که صهیونیست ها با خود می جنگند و از سایه مقاومت نیز هراس دارند. این ارزیابی رسانه ای را چگونه می بینید؟

در تاریخ ثبت خواهد شد که احمق‌هایی وجود داشتند که در میدان خالی از دشمن به نبرد با خود رفتندکاملاً درست است؛ امروز نه تنها ترس از مقاومت حزب الله که ترس از سایه های مَردان حزب الله نیز در اذهان نظامیان صهیونیست نقش بسته است. همین مسأله موجب شد تا صهیونیستها اشباحی را در مقابل خود ببینند که می بایست با آنها مبارزه کرد. در تاریخ ثبت خواهد شد احمق هایی وجود داشتند که از ترس وارد میادین نبردی می شدند که دشمنی در آن وجود نداشت. دیروز این اسرائیلی های احمق بودند که مرتکب چنین حماقتی شدند.

*ارزیابی شما از واکنش آتی «حزب الله» به جنایت رژیم صهیونیستی علیه یکی از اعضای این گروه مقاومتی در سوریه چیست؟ به ویژه اینکه حزب الله روز گذشته در بیانیه خود تأکید کرد که گریزی از واکنش مقاومت به جنایت مذکور نیست.

پرونده شهادت یکی از اعضای حزب الله لبنان در سوریه به دست رژیم صهیونیستی هنوز بسته نشده است. حزب الله لبنان نیز در بیانیه شب گذشته خود صراحتاً تأکید کرد که پاسخ این جنایت را خواهد داد. شما می دانید که حزب الله لبنان وعده ای نمی دهد که قصد اجرای آن را نداشته باشد. لذا پاسخ به جنایت اخیر صهیونیستها قطعاً اتفاق خواهد افتاد و این پاسخ در چارچوب یک عملیات نظامی از سوی حزب الله در زمان و مکان مناسب خواهد بود.

لینک کوتاه : https://peykneka.ir/?p=4842

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.