• امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 10 - جماد أول - 1444
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022

اخبار ویژه

واحد ۴ بخار نیروگاه نکا پس از پایان تعمیرات غیر مترقبه وارد مدارتولید شد ادامه بازی علی کریمی در زمین دشمن/ جادوگری که دست از جادوی مردم ایران برنمی‌دارد آیا بن سلمان به سرنوشت سادات دچار می شود؟ «فردوس» گروهی آتش به اختیار در گیلان/ خادمانی که سلامت را برای مناطق محروم به ارمغان می‌آورند چرا اصلاح‌طلبان در پازل تجزیه‌طلبان بازی می‌کنند؟!/ تلاش برای کلید زدن مجدد آشوب‌ها با چاشنی معیشت و اقتصاد جام جهانی، نمایشگاه نفرت ملت‌ها از رژیم صهیونیستی/ آزادی فلسطین، شعار محوری در قطر استفاده از فرصت و ظرفیت‌های عظیم دریا به فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شود دستور “بانیان آشوب” برای به خیابان کشاندن کودکان!/ رفراندوم تشییع حاج‌قاسم و مشکل جریان چپ بی‌خیال شهادت، شاسی بلند ما را کِی می‌دهید؟ هتریک دروغ‌پراکنی علی کریمی در ۴۸ ساعت/ جا زدن تصویر تصادف به جای یک معترض واکنش فدراسیون فوتبال به شیطنت آمریکایی‌ها/ قدردانی از عنایت رهبر انقلاب به تیم ملی کوکتل‌اندازهای دهه ۶۰ چه کسانی بودند؟ مخالفت پرستاران با تصمیم عجولانه وزارت بهداشت/ کارانه‌ای که علی‌الحساب نیست وعده ‌آبفای مازندران برای ساخت مخزن آب شُرب روستاهای منطقه سُرخ‌آباد برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی هفته بسیج در آمل شروع پیشرفت کشور در حوزه های مختلف از آموزش و پرورش است

3

خطای استراتژیک دشمن و جهانی شدن مکتب حاج قاسم سلیمانی

  • کد خبر : 28855
  • ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۷:۴۴
خطای استراتژیک دشمن و جهانی شدن مکتب حاج قاسم سلیمانی
سردار شهید قاسم سلیمانی با گردآوری اخلاص، توحید و جهاد اکبر چنان خود را فانی بالله ساخت که شهادتش موجب تحول بزرگ در زندگی بسیاری شد و نقطه عطفی را در جهان رقم زد که مکتب سلیمانی در آینده نه‌چندان دور نتایج این دگرگونی بر محور ولایت و امامت و عدالت را تقدیم بشریت معاصر خواهد کرد.

به گزارش پیک نکا،  در سالگرد شهادت سپهبد شهید سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و یار و هم‌رزم شهیدش ابومهدی المهندس، بار دیگر افکار و اذهان جهانیان متوجه ابعاد شخصیتی و نقش حیاتی این مرد بزرگ در نجات بشریت از چنگال ارتجاع داعش شد که در این میان، نقش رسانه‌ها در تبیین چرایی شکل‌گیری جریان‌های انحرافی و افراطی و مبدأ و منشأ این اندیشه‌ها، همچنین آمران و عاملان اصلی تولید این نحله‌ها و مجریان آن بسیار حائز اهمیت است.

ترور شهید سلیمانی، اوج درماندگی آمریکا
وقتی مدعی ابرقدرتی جهان در مصاف با اندیشه و افکار شخصیتی همچون سردار قاسم سلیمانی مستأصل و ناتوان می شود، دست به اقدام جنون‌آمیز ترور می‌زند.

عباس پوراحمدی، استاد دانشگاه، ترور شهید سلیمانی را نتیجه نابودی اخلاق در نظام سیاسی و حاکمیتی غرب و امریکا می‌داند و می‌گوید: شهید قاسم سلیمانی یکی از تربیت‌شدگان مکتب اسلام و اهل‌بیت است و ترور مجموع این تربیت شدگان از سوی آمریکا، که فرهنگ لیبرال سرمایه‌داری را نمایندگی می‌کند، گواه بر فقدان اخلاق و اوج ناتوانی و زبونی فرهنگ غرب و امریکا است. بدین جهت، حتی اگر شاخص‌های دیگر سقوط فرهنگ و تمدن غرب را که در ذات این فرهنگ مادی و شیطانی وجود دارد، به حساب نیاوریم، موضوع حذف مکتبی های طرف مقابل، نشانه‌های آغاز زوال فرهنگ و تمدن مهاجم و ترورکننده است.

وی ماهیت فرهنگ حاکم بر غرب و اروپا را سرمایه‌داری و لذت‌جویی و ظالمانه توصیف کرد و گفت: حتی اگر به لحاظ محتوایی و فلسفی به این فرهنگ ورود پیدا نکنیم، برون‌داد ترور و کشتار نسل‌ها و استثمار کشورها و گسترش جنگ و ناامنی در جهان، که محصول افکار و اعمال فرهنگ غربی است، از انحطاط شدید و ماهیت ضدانسانی آن خبر می دهد که نتیجه‌ای جز فنا و نابودی ندارد.

وهابیت و بهائیت میوه درخت منحوس صهیونیست‌ها
علی حکمتی، دانشجوی ارشد تاریخ، مصائب کنونی جهان را ناشی از حاکمیت صهیونیست‌ها بر ارکان قدرت جهانی برمی‌شمارد و اظهار می‌دارد: استعمار انگلیس برای ایجاد انحراف فکری و عقیدتی در میان مسلمانان دست به فرقه‌سازی مذهبی زد و آنانی که صهیونیسم جهانی را پایه‌گذاری کردند، با ایجاد اندیشه‌های وهابیت در میان اهل تسنن و بهائیت در میان شیعیان سعی داشته و دارند تا با افراطی‌گرایی و گسترش اندیشه‌های این دو جریان شیطانی، جنگ و خون‌ریزی را میان مسلمانان اعم از شیعه و سنی، از اتحاد و انسجام بین مسلمانان، که مقدمه اقتدار آن‌هاست، جلوگیری به عمل آورند تا در کنار ایجاد تفرقه بین امت اسلامی، بازار فروش سلاح‌های خود را، که منبع درآمد برای آن‌ها و کاهش جمعیت مسلمانان و موحدان است، فعال نگه بدارند.

وی با اشاره به خنثی‌سازی انواع توطئه‌های غربی‌ها در کشورهای اسلامی توسط سردار شهید قاسم سلیمانی، عنوان کرد: این سردار سرافراز با برخورداری از بصیرت عمیق، ایثارگرانه در مقابل طرح‌های شیطانی غربی‌ها بویژه آمریکایی‌ها در جهان اسلام ایستاد و میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری آن‌ها را در برهم زدن امنیت و نابودی مسلمانان، نقش بر آب کرد به گونه‌ای که ترامپ احمق با اعتراف به هزینه کرد ۷ هزار میلیارد دلار در منطقه و اشغال کامل عراق، ناچار می شود شبانه آن هم دزدانه با چراغ خاموش هواپیما وارد یک پایگاه آمریکا در عراق شود و همان شبانه نیز از عراق خارج گردد.

ترور یعنی عجز غرب در مقابل اسلام
خانمی که خود را لیندا و مسیحی معرفی کرد، ترور سردار سلیمانی را نشانه بن‌بست منطق و خردگرایی در دستگاه ارزشی غرب و امریکا توصیف کرد و اظهار داشت: منطق و انگیزه‌های ایران، که سردار سلیمانی آن را در مواجهه با غرب نمایندگی می‌کرد، دینی و اسلامی است و غرب وقتی در مقابل منطق و خردگرایی متوسل به خشونت و ترور می شود، مراتب عجز خود را در مقابل اسلام به نمایش می‌گذارد و طبیعی است که انسان‌ها تابع منطق و دشمن خشونت و ترور هستند.

وی خود را دانش آموخته اروپا و آشنا به فرهنگ غرب ذکر کرد و گفت: درک این نکته که در غرب و اروپا به لحاظ نوع نگرش به زندگی و حیات در این دنیا چه تحیر و سرگردانی وجود دارد، برای ما ایرانیان که در فضای ارزشی و فهم دینی قرار داریم، مشکل است. واقعیت در این است که غرب در فلسفه زندگی و توجیه منطقی وضعیت کنونی خود دچار چالش‌های اساسی است که این ازخودبیگانگی و گم‌گشتگی در زندگی و تجملات مادی، او را بتدریج به سوی منطق برتر اسلام سوق می دهد و این واقعیت است که سران غرب را به وحشت انداخته، چراکه در صورت آگاهی مردم کشورهای غربی نسبت به حقایق اسلامی و روی آوردن آنان به اسلام، منافع و حیات ظالمانه حاکمان بر غرب به‌ویژه صهیونیست‌ها در معرض نابودی جدی قرار می‌گیرد. بدین جهت است که قهرمانان نامی اسلام ازجمله سردار سلیمانی و دانشمندان جهان اسلام را ترور می‌کنند تا الگوسازی برای مردمشان صورت نپذیرد.

اشتباه استراتژیک، نتایج استراتژیک را در پی دارد
الیاس صادقی، فارغ‌التحصیل رشته فنی و نظامی است، می‌گوید: برخوردهای قهری آن هم با یک ملت، همیشه نتایج نامطلوب برای مهاجم را در پی دارد ، ضمن آنکه نباید اساس دشمنی غرب با ایران را فراموش کنیم که این دشمنی مبنایی و بینشی است. انقلاب اسلامی ایران، افق جدیدی را پیش روی انسان‌های سرگشته غربی گشود و تربیت‌شدگان همچون سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با حس نوع دوستی خود و مبارزه با خشونت غرب که در داعش و القاعده و طالبان بومی‌سازی شده است، برای غرب بسیار تهدیدکننده در حوزه تمدنی هستند و تصمیم به ترور سردار سلیمانی، یک اشتباه سرنوشت‌ساز و استراتژیک بوده که بدون شک، نتیجه سرنوشت‌ساز و استراتژیکی برای غرب در پی خواهد داشت.

وی در ادامه به تبیین ویژگی‌های تربیت شدگان دو نگرش فکری در غرب و اسلام پرداخت و افزود: سردار قاسم سلیمانی و دانشمندان هسته‌ای، همچنین فرماندهان جوان سال‌های دفاع مقدس، که سرشار از اخلاص، صداقت، نوع‌دوستی و فداکاری و ایثار بوده‌اند، در مقابل شخصیت‌های غربی، که چیزی جز خودبینی، لذت‌جویی و دروغ و نیرنگ به مردم جهان و کشور خود اندوخته دیگری ندارند، الگوهای تحسین‌برانگیز و ستودنی هستند که سران غرب به شدت از شناخته و الگو شدن آن‌ها خوف و وحشت دارند. بدین جهت با تمام هزینه‌هایی که برایشان دارد، در صدد ترور آن‌ها برمی‌آیند.

آمریکا تاوان سختی خواهد داد
رضا رضوانی، تحلیلگر سیاسی، یک دوره‌ای شدن ریاست جمهوری ترامپ را حداقل پیامد جنایتش در قبال ترور شهید سلیمانی دانست و گفت: مجازات آمران و عاملان این ترور جنایت‌بار از سران رژیم جعلی صهیونیستی و امریکا، خروج امریکا از منطقه جزء الفبای انتقام سخت است، اما انتقام سخت در نابودی رژیم اسرائیل و تغییر وضعیت کنونی امریکا و اروپا تحقق پیدا خواهد کرد.

لینک کوتاه : https://peykneka.ir/?p=28855

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.