وی افزود: دستگاه‌ها برنامه‌های رسانه‌ای را اجرا می کنند و مرتبا از خبرنگاران برای بازدید دعوت می‌کنند که گاهی اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد و دستگاه نباید از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند، باید قبول کنند و ‌اقدام مناسب انجام بدهند و به موقع حضور داشته باشد و امکانات لازم و در حد توان دولت را مهیا کند تا اطمینان لازم حاصل شود.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: حتما کسانی که مسئول بودند باید پاسخ دهند و من از طرف جامعه خبرنگاری حتما این موضوع را پیگیری می‌کنم و از آقای کلانتری می‌خواهم که اقدامات لازم را انجام بدهد.

جهانگیری هم‌چنین در پاسخ به پرسشی درباره علت عدم عذرخواهی کلانتری در آن حادثه گفت: هرگاه تخلفی صورت بگیرد و دستگاهی قصوری را انجام دهد، باید مسئولان ذیربط با شهامت عذرخواهی کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اعتراض‌های کارکنان صنعت نفت نسبت به وضعیت حقوقی و دریافتی این بخش از زحمتکشان صنعت نفت کشور، تصریح کرد: به دلیل مصوبه‌ای که در گذشته و در قانون بودجه وجود داشت، محدودیت‌هایی برای وضعیت حقوقی کارکنان صنعت نفت ایجاد کرده بود، امروز به پیشنهاد وزیر نفت، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، دولت مصوبه‌ای به تصویب رساند که با رفع این محدودیت‌ها بخشی از دغدغه‌های کارکنان رسمی این بخش مرتفع خواهد شد و این مصوبه دولت از فردا اجرایی می‌شود.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در چارچوب قانون مشکلات کارکنان قراردادی صنعت نفت را پیگیری می‌کند.