ثبت نام دانش آموزان اتباع با برگه حمایت تحصیلی

میترا تیموری، سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور درباره اوراق هویتی برای ثبت نام دانش آموزان اتباع به خبرنگار برنا گفت: دانش‌آموزان اتباع خارجی فاقد مدرک هویتی-اقامتی همانند سنوات گذشته با دریافت برگه حمایت تحصیلی می‌توانند در مدارس ثبت نام کنند. درضمن دانش آموزان ابتدائی سال اول برگه سنجش سلامت را نیز در اختیار داشته باشید.

۵۰۰ دانش آموز اتباع در ایران تحصیل می‌کنند

او درباره آخرین آمار برای ثبت نام اتباع  تاکید کرد:  حدود ۵۰۰ هزار نفر دانش آموز اتباع خارجی در مدارس ایران مشغول به تحصیل هستند.

سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور درباره آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل گفت: برای دستیابی به آمار دقیق باید منتظر اتمام ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی بود اما بر اساس آمارهای فعلی  حدود ۵ الی ۶ درصد از دانش آموزان اتباع خارجی در سال تحصیلی گذشته ترک تحصیل کرده‌اند.

تیموری درباره ترک تحصیل دانش آموزان اتباع بیگانه در ایام کرونا گفت: آموزش و پرورش از همان ابتدا با رایزنی با سازمان‌های بین‌المللی درصدد تهیه ابزارهای هوشمند برای آن دسته از دانش اموزان اتباع خارجی که ابزارهای لازم آموزش مجازی را در اختیار نداشتند برآمد تا بتوانند آموزش‌های خود را در بستر آموزشی شاد ادامه دهند و برای آن دسته از دانش آموزانی که این ابزارها را در اختیار نداشتند نیز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی به صورت گروه‌های کوچک برای رفع اشکال و ادامه آموزش به صورت حضوری ادامه تحصیل دادند.

او افزود: البته بخشی از ترک تحصیل به دلیل مهاجرت از ایران بوده است و از موقع شروع فراگیری ویروس کرونا در جهان وزارت آموزش و پرورش نیم میلیون دانش آموز اتباعی که در سامانه سناد کد داشته اند، ثبت نام کردند.

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور ادامه داد: دانش آموزان ایرانی در صورت آموزش مجازی و برای آن دسته از دانش آموزانی که ابزار هوشمند یادگیری از راه دور را در اختیار نداشته اند دوره‌ای و گروهی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری ساماندهی شدند.

به گفته او تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از توقف و بازماندگی از تحصیل بین دانش آموزان اتباع خارجی صورت گرفته است.