مقام روس: نمی‌توان کره شمالی را یک قدرت هسته‌ای دانست

شناسهٔ خبر: OTk5MzM -
رئیس اداره کنترل تسلیحات و منع گسترش سلاح هسته‌ای وزارت خارجه روسیه معتقد است جامعه جهانی، کره شمالی را به رغم چند آزمایش اتمی، به عنوان یک کشور هسته‌ای به رسمیت نمی‌شناسد.

به گزارش پیک نکا،یک دیپلمات روس معتقد است کره شمالی را نمی توان به عنوان یک قدرت هسته ای در جامعه بین المللی به رسمیت شناخت.

«میخائیل اولیانوف»، رئیس اداره کنترل تسلیحات و منع گسترش سلاح های هسته ای وزارت امور خارجه روسیه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: جامعه جهانی، کره شمالی را به رغم چند آزمایش اتمی، به عنوان یک کشور هسته ای به رسمیت نمی شناسد.

این مقام روس تنها راه حل برای پایان دادن به بحران رو به افزایش در شبه جزیره کره را مذاکرات دیپلماتیک عنوان کرد و گفت: این بحران از طریق نظامی پایان نمی یابد و هر گونه درگیری در این منطقه پیامدهای فاجعه باری را به دنبال دارد.

اولیانوف با اشاره به اینکه مسکو «پشت صحنه» کار می کند و در صدد ارائه یک راه حل سیاسی برای حل بحران شبه جزیره کره است، گفت: ما کار و وظیفه خود را درباره این موضوع انجام می دهیم ولی به دلایل آشکار سعی می کنیم از عمومی شدن آن جلوگیری شود. نهایت تلاش ما ایجاد ثبات در منطقه است.

اولیانوف پیش از این از آمریکا خواسته است تا بازی جنگی علیه کره شمالی را متوقف کند یا منتظر جنگی فاجعه بار که کل منطقه را  درگیر می کند، باشد.

طی ماه های گذشته با افزایش تعداد آزمایش های موشکی و هسته ای کره شمالی، تنش ها میان واشنگتن و پیونگ یانگ در شبه جزیره کره  شدت گرفته است. همچنین مقامات کره ای، اظهارات ترامپ در سازمان ملل و جنگ لفظی پس از آن را نوعی اعلان جنگ واشنگتن علیه پیونگ یانگ تلقی کرده اند.

 

 

 

 

 

 

منبع: اقتصاد نیوز

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه