خانه زنبورها، محلی طلسم شده برای کهکشانی ها

شناسهٔ خبر: OTk5MDU -
فردا رئال مادرید در حساس ترین دیدارش در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک به مصاف بروسیا دورتموند خواهد رفت. ورزشگاهی که هرگز آنجا را با پیروزی ترک نکرده اند!

به گزارش پیک نکا، تیم های رئال مادرید و بورسیا دورتموند از ساعت 22:15 فردا به وقت ایران در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک شهر دورتموند، برگزار کننده دیداری از هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در گروه H خواهند بود. مصاف این دو تیم یک رکورد جالب توجه را برای زنبورها به همراه داشته است و آن شکست ناپذیری آنها در خانه مقابل کهکشانی ها بوده است.

 

فردا شاهد حساس ترین دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در گروه H این رقابتها خواهیم بود و دو تیم در شرایطی به مصاف هم خواهند رفت که به گونه ای متفاوت این رقابتها را آغاز کرده اند. رئال مادرید در اولین دیدار خود موفق شد در سانتیاگو برنابئو با حساب 3 - 0 از سد آپوئل نیکوزیا قبرس عبور کند اما شاگردان بوش در دیداری خارج از خانه با نتیجه سنگین 3 - 1 مقهور تاتنهام شدند اما نکته ای در این بین وجود دارد که دیوار زرد (لقب هواداران دورتموند) را برای دیدار فردا بسیار امیدوار کرده است و آن شکست ناپذیری زنبورها در خانه مقابل رئال مادرید بوده است.

سیگنال ایدونا پارک
سیگنال ایدونا پارک

 

این دو تیم تاکنون در مجموع دوازده بار در رقابتهای مختلف رو در روی یکدیگر قرار گرفته اند که البته بیشتر این رویارویی ها در لیگ قهرمانان اروپا بوده است و در این جدال ها چهار پیروزی برای رئال مادرید و سه پیروزی برای بورسیا دورتموند بدست آمده است و پنج دیدار دو تیم هم به تساوی انجامیده است.رئال مادرید در طی این دوازده دیدار 18 گل به ثمر رسانده و دورتموند نیز موفق به ثبت 16 گل شده است. اما این دو تیم تاکنون شش بار با میزبانی زنبورها به مصاف یکدیگر رفته اند و نکته جالب اینکه کهکشانی ها هرگز در این شش دیدار ورزشگاه دورتموند را با پیروزی ترک نکرده اند. در شش دیدار گذشته دو تیم 3 پیروزی برای دورتموند و سه تساوی رقم خورده است که این می تواند زنگ خطر را برای شاگردان زیدان در دیدار فردا به صدا درآورد.

رابرت لواندوفسکی پس از زدن گل چهارم به رئال مادرید
رابرت لواندوفسکی پس از زدن گل چهارم به رئال مادرید

 

نتایج دیدارهای دو تیم در استادیوم خانگی بورسیا دورتموند به شرح زیر است:
 

1. نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا فصل 1997/98 - بورسیا دورتموند 0_0 رئال مادرید

2. مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل 2002/03 - بورسیا دورتموند 1_1 رئال مادرید

3. مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل 2012/13 - بورسیا دورتموند 2_1 رئال مادرید

4. نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا فصل 2012/13 - بورسیا دورتموند4_1 رئال مادرید

5. یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا فصل 2013/14 - بورسیا دورتموند2_0 رئال مادرید

6. مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا فصل 2016/17 - بورسیا دورتموند 2_2 رئال مادرید

 

باید منتظر ماند و دید آیا شاگردان زیدان سرانجام موفق خواهند شد طلسم ناکامی های اخیرشان در خانه زنبورها را از بین ببرند یا اینکه دورتموندی ها همچنان روند شکست ناپذیری خود را حفظ خواهندکرد.

جدال دو تیم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا فصل 1997/98
جدال دو تیم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا فصل 1997/98

 


ورزش 11

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه