مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران خبر داد

پوشش تحصیلی 100 درصدی نوآموزان پیش‌دبستانی مناطق محروم و آموزش ابتدایی مازندران

شناسهٔ خبر: OTk3MDU -
مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران با بیان پوشش تحصیلی 100 درصدی نوآموزان پیش‌دبستانی مناطق محروم مازندران، پوشش تحصیلی در آموزش ابتدایی این استان را نیز 100 درصد خواند.

به گزارش پیک نکا، سیدعلی قاسمی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در مازندران به میزبانی شهرستان نکا اظهار کرد: با آغاز سال تحصیلی جدید بیش از 525 هزار دانش‌آموز مازندرانی اعم از نوآموزان پیش‌دبستانی و دانش‌آموزان وارد کلاس درس می‌شوند.

وی با اشاره به رویکرد جدی آموزش‌وپرورش مازندران به منظور تغییر و تحول در روش‌ها و استفاده حداکثری از همه منابع و ساماندهی درست آن، افزود: در تلاش هستیم تا بتوانیم سال پربارتر و پرشکوه‌تر با نتایح بهتری از سال قبل داشته باشیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران با بیان مواردی از موفقیت‌های دانش‌آموزان و معلمان این استان در سطوح مختلف کشوری، خاطرنشان کرد: درسال گذشته موفق شدیم همچنان رتبه چهارم کنکور سراسری را حفظ کرده و دو تن از دانش اموزان مازندرانی موفق به کسب رتبه زیر 10 شدند.

این مسئول اضافه کرد: در سال تحصیلی گذشته مازندران موفق به کسب عناوین برتر در رقابت‌های مختلف کشوری از جمله رتبه اول آموزش همراه با تولید، رتبه دوم  المپیاد نانو فناوری و جشنواره تندیس، به همراه رتبه سوم کشور در فرآیند یادگیری و یاددهی شد.

وی پوشش تحصیلی در آموزش ابتدایی مازندران را 100 درصد توصیف کرد و گفت: سال گذشته طرح آموزش والدین پایه اول ابتدایی به عوان یک طرح ابتکاری این استان به عنوان طرح ملی مورد قبول و بکارگیری قرار گرفت.

قاسمی با اشاره به کسب 46 رتبه برتر کشوری توسط جامعه آموزش‌و‌پرورش مازندران در سال گذشته، تصریح کرد: کسب 26 رتبه برتر در مسابقات قرآن و عترت، رتبه‌های برتر جشنواره‌های الگوی تدریس معاونت پرورشی، رتبه اول در کتابخانی در سطح کشور صورت گرفته است.

وی افزود: توانستیم به این افتخار برسیم که 100 درصد نوآموزان پیش‌دبستانی مناطق محروم مازندران با منابع و کمک دولتی به همراه صرفه جویی‌های صورت گرفته در پوشش تحصیلی قرار دهیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران با بیان موفقیت‌های این استان در بخش ورزشی، خاطرنشان کرد: در این حوزه 13 مقام تیمی و 166 مقام انفرادی از سوی نمایندگان مازندران در سطوح مختلف کسب شد که در کنار آن باید کسب عنوان آقای گلی مسابقات فوتبال دانش‌آموزی آسیا توسط دانش‌آموز مازندرانی را نیز نام برد.

این مسئول در ادامه به بیان دلیل برگزاری مراسم بازگشایی مدارس مازندران در دبیرستانی به نام مرحوم هاشمی رفسنجانی پرداخت و اضافه کرد: این شخصیت بی‌شک یکی از موثرترین شخصیت‌هایی است که در بنیانگذاری و حفظ نظام جمهوری اسلامی در تاریخ ایران شناخته خواهد شد.

در پایان وی گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی از شخصیت‌هایی بودند که رنج و مشکلات را بر خود هموار داشتند اما افق بلندی برای ملت ایران ترسیم کرده و دیدی به آینده‌های پر از اعتلا و رشد ایران و رفاه ملت ایران داشته است.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه