با اعتبار 830 میلیون تومانی

کانال هدایت آب‌های سطحی خیابان علمیه نکا افتتاح شد+تصاویر

شناسهٔ خبر: OTgwMjc -
کانال هدایت آب‌های سطحی منطقه خیابان علمیه نکا به طول 800 متر و به ارزش 830 میلیون تومان افتتاح شد.

به گزارش پیک نکا، روح‌الله جمشیدی در مراسم بهره‌برداری از این پروژه شهری، با اشاره به اینکه بهسازی و بازسازی کانال هدایت آب‌های سطحی خیابان علمیه از دغدغه‌های مردم این منطقه بوده است، اظهار کرد: این کانال چندین مورد در لیست پروژه‌های مختلف قرار گرفته اما اجرایی نشده بود.

وی افزود: در سال 94 با تلاش و بودجه شهرداری نکا در کنار بودجه مختصر دولتی، این پروژه با اعتبار 830 میلیون تومان به طول 600 متر از پل کمربندی تا کشتارگاه آغاز شد که حدود 30 درصد از فعالیت‌های پوشش بتنی و فلزی آن حذف و به ادامه این پروژه به محله گلبستان اختصاص داده شد.

 

سرپرست شهرداری نکا با بیان طول 200 متری جدید اضافه شده به این پروژه خارج از بافت شهری، خاطرنشان کرد: باتوجه به عدم بودجه و اعتبار تلاش شد تا این کانال در منطقه روستایی نیز بهسازی و بازسازی شود تا کمکی به روستای گلبستان نیز صورت بگیرد.

این مسئول اضافه کرد: در مجموع این کانال با عرض و ارتفاع یک متر در یک متر و 20 سانتیمتر، به طول 800 متر بوده که با کسب اعتبار حدود 300 میلیون تومانی دولتی، باقی مبلغ تأمین شده از منابع داخلی بوده است.

وی گفت: هدایت آب و فاضلاب منازل به کانال ازجمله معضلات و دغدغه‌های مربوط به این کانال بوده که قسمت اعظم آن نیز حل شده تا مردم طعم شیرین خدمت را از دولتمردان بچشند چراکه هرچه داریم از مردم بوده و تمام تلاش بر این است تا در بهترین وضعیت بتوان خدمت خوبی را به مردم ارائه داد.

در ادامه این مراسم نیز جعفر احمدی فرماندار نکا بهسازی تمام مسیرها را از انتظارات نسبت به شهرداری خواند و اظهار کرد: مطالبات مردمی پس از سیل سال 78 این شهرستان با مشکلات و  چالش‌های پیش آمده برای کانال‌های هدایت آب‌های سطحی این موضوع را به دغدغه شهروندان تبدیل کرد.

وی افزود: در حال حاضر بخشی از کار انجام شده و قسمت‌های باقی مانده که با موافقت شورای شهر و دولت همراه بوده و بودجه آن نیز در نظر گرفته شده اکنون معطل بوده و باید هرچه سریعتر نسبت به اجرایی شدن آن اقدام لازم صورت گیرد.

 

 

فرماندار نکا با بیان وجود همدلی و همزبانی در میان مسئولان، خاطرنشان کرد: باید با وحدت رویه در راستای رسیدن به توسعه و آبادی شهر کار کرد همانطوری که به همت همه مسئولان پل ورودی غربی شهر افتتاح شد چراکه این کار فردی و شخصی نبوده و با یک عزم همگانی به سرانجام رسید.

این مسئول با یادآوری حضور تقریبا 50 درصدی جمعیت شهرستان در شهر، نسبت به وجود یک برنامه شهری در هفته دولت انتقاد و اضافه کرد: امید است پروژه‌های عمرانی در شهر پشت سر هم اجرایی شوند.

در پایان وی شهرداری را قسمتی از مجموعه جامع دولت دانست و گفت: باید کمک کنیم در رسیدن به توسعه و آبادانی شهر بیش از پیش موفقیت حاصل شود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه