در گفت‌و‌گو با پیک نکا مطرح شد

تلاش شهرداری نکا برای باقی نماندن پروژه‌های نیمه‌تمام در شهر/ شهرداری با ساخت موزه و زورخانه برای ورود به امور فرهنگی خیز برمی‌دارد

شناسهٔ خبر: OTcyODc -
شهردار نکا گفت: شهرداری با برنامه‌ریزی طرح‌های مطالعاتی به دنبال این است تا هیچ پروژه نیمه تمام درسطح شهر روی زمین نماند چرا که به عنوان متولی امور شهری در مقابل شهروندان مسئول و پاسخگو است.

روح‌الله جمشیدی اردشیری در گفت‌وگو با پیک نکا، با بیان عملکرد خود در شهرداری نکا، ساماندهی طرح دریای مروارید را به عنوان یکی از موثرترین طرح‌های عملیاتی در حوزه گردشگری برشمرد که توانسته با وجود نبود مطلوبیت در طی سنوات گذشته این طرح را به عنوان یکی از بهترین طرح‌های سالم‌سازی توسعه گردشگری احیا کند.

به گفته این مسئول شهری فوتبال ساحلی، والیبال ساحلی و اسکواش ساحلی به زودی در مجموعه طرح دریای مروارید نکا اضافه می‌شود تا با رضایت شهروندان و مسافران در این منطقه ساحلی نقطه قوت گردشگری را بتوان شاهد بود.

 

 

شهردار نکا با اشاره به پروژه پل سی‌متری به عنوان آرزوی دیرینه شهروندان نکایی بیان کرد: پل ۳۰ متری نکا با اعتبار اولیه سه میلیارد تومانی در دستور کار قرار گرفت به طوری که در آزادسازی خیابان ۳۰ متری تا ابتدای پل به طول مسیر ۲۸۰ متر شامل ۳۷ ملک و اعتبار ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی برای آن صورت گرفته است.

جمشیدی ضمن اشاره به جشن آزادسازی معابر در نکا افزود: با آزادسازی و خروج سد معابر در مسیر پل ۳۰ متری شهر نکا از بستر خسارت و بحران‌های طبیعی خارج می‌شود که در این راستا نیز در آینده نزدیک شاهد جشن آزادسازی در شهر نکا خواهیم بود.

 

 

استفاده از ظرفیت‌های رها شده

وی اضافه کرد: شهرداری با برنامه‌ریزی و مطالعات انجام شده در دو طرف این رودخانه دیواره‌های حفاظتی احداث کرده است تا از خسارت‌های احتمالی جبران‌ناپذیر جلوگیری کند همچنین پارک ساحلی در حاشیه رودخانه مرکز شهر را به عنوان دیگر طرح اجرایی شهرداری در حوزه توسعه گردشگری شهر نکا قرار داد تا بتوان از ظرفیت‌های رها شده برای رفاه حال شهروندان و تحول پروژه‌های شهری استفاده کند.

جمشیدی ادامه داد: شهرداری به دنبال این است تا هیچ پروژه نیمه تمام در شهر روی زمین نماند چرا که به عنوان متولی امور شهری در مقبال شهروندان مسئول و پاسخگو است و در این زمینه نیز نهایت تلاش خود را به کار گرفته است.

وی تحول در نهضت آسفالت و روکش آسفالت به مساحت 55 هزار متر مربع، آسفالت 88 کوچه طی 6 ماه، احداث کانیو و جداول، ساخت کانال‌های آب در سطح شهر، پیگیری طرح جامع به طرح تفضیلی، طرح آبیاری مکانیزه در فضای سبز، طراحی زیرگذر در جاده مهرآباد–آبلو و همچنین پیگیری مجوز سد لاستیکی، اقدامات اولیه ساختمان آتشنشانی و سازمان حمل و نقل را از جمله عمکردهای شهرداری نکا طی مدت تصدی مسئولیت خود یاد کرد.

 

 

دغدغه‌های فرهنگی یک شهردار

شهردار نکا با اشاره به بودجه شهرداری در سال جاری افزود: در سال 96 بودجه شهرداری نکا با ارزش ریالی 250 میلیون ریال بسته شد بنابراین با وجود افزایش وصولی‌ها در سال گذشته در امسال نیز به دنبال افزایش اعتبار در حوزه شهری هستیم.

این مسئول به عقد تفاهم‌نامه مجموعه توریستی قرمرض نکا اشاره و بیان کرد: منطقه گردشگری قرمرض به مساحت 10 هکتار متر مربع با امضای تفاهم‌نامه بین اداره منابع طبیعی مازندران و شهرداری نکا به عنوان مرجع گردشگری شرق این استان در اختیار شهرداری قرار گرفت تا در حوزه توریسم وگردشگری نیز درآمد پایدار و آسایش شهروندان را تضمیین کند.

شهردار نکا در ادامه نبود موزه در شهر نکا را از جمله کمبودهای حوزه فرهنگی برشمرد و همچنین متذکر شد: متأسفانه تاکنون در حوزه فرهنگی گام اساسی از سوی متولیان اجرایی و فرهنگی شهر دیده نشد در واقع نبود موزه و زورخانه برای شهرستان نکا به عنوان مهد نیکان به وضوح نمایان شده بنابراین خوشبختانه در این امور اقدامات بسیار خوبی از سوی شهرداری و متولیان این امر صورت گرفته شد.

 

 

حاشیه‌سازی ممنوع

جمشیدی در ادامه با اشاره به تضعیف شهرداری توسط برخی از سو استفاده‌گران افزود: عده‌ای در فضای مجازی و گروه‌های مختلف با سیاه‌نمایی از هر فرصتی برای تضعیف شهرداری استفاده می‌کنند در واقع در توهمات خیالی خود ادعای ساختن آرمان‌شهر و آباد کردن امور شهری را در سر دارند اما از کوچکترین نقطه قوتی دراین امور برخوردار نیستند.

در پایان شهردار نکا با تأکید بر نبود نگاه سیاسی در امور اجرایی و خدماتی در شهرداری این شهر متذکر شد: در شهرداری با وجود هر گونه سلایق شخصی و جناحی هیچ‌گونه نگاه سیاسی دخل و تصرف ندارد چرا که تنها خدمت صادقانه مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه