استاندار مازندران در نماز جمعه:

صف‌آرایی مقابل یکدیگرموجب عقب‌افتادگی می‌شود

شناسهٔ خبر: OTc4MTY -
استاندار مازندران گفت: شهری فعال و موفق خواهد بود که در داخل خودشان اتحاد و همبستگی داشته باشد، مسئولانش تلاش برای جذب اعتبارات و مسائل اقتصادی کنند و صف‌آرایی در مقابل یکدیگر و اختلاف‌ها موجب پس رفت و عقب‌افتادگی می‌شود.

به گزارش پیک نکا، به نقل ازبلاغ، ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران به عنوان سخنران پیش از خطبه نماز جمعه بابل با اشاره به هفته دولت اظهار کرد: با توجه به عمق مشکلات اقتصادی در کشور و مازندران از سال 92 اقتصاد را در راس برنامه‌های استان قرار داده شد.

  

وی افزود: بحث‌های فرهنگی و اجتماعی هر چند بسیار مهم و در اولویت هستند اما امروز با توجه به شرایط موجود اشتغال جوانان، رفع بیکاری و رونق اقتصادی بسیار مهم است.
  

استاندار مازندران ادامه داد: به 10 هزار و 108 واحد تولیدی در سطح استان طی چهار سال گذشته 500 میلیارد تومان تسهیلات داده شد و 909 واحد تولیدی راه‌ اندازی شد که هزینه آن بیش از 2 هزار و 390 میلیارد تومان بوده است.
 

این مسئول تصریح کرد: برای پنج طرح اساسی برای استان هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد که با توجه به اینکه محوریت اقتصاد مازندران اقتصاد کشاورزی است، برای آن برنامه‌ریزی شده است.
 

فلاح اضافه کرد: در سرمای زودرس سال گذشته اکثر باغداران دچار ضرر شدند، با توجه به سیاست‌های دولت بر اساس قانون و تصویب مجلس شورای اسلامی باغداران باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند و دولت حمایتی غیر از این نمی‌تواند داشته باشد، در این راستا ترغیب به بیمه کشاورزی سیاست دولت است.
 

وی تاکید کرد: در چهار سال گذشته شرایط عمومی تولید و بازار بهترین بازار را برای برنج شاهد بودیم، خرید تضمینی برنج در سال 93 برای حمایت از تولید برنج در استان بود.
   
نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به وضعیت اشتغال در این استان گفت: در چهار سال گذشته 150 هزار شغل در مازندران ایجاد شد و نرخ بیکاری مازندران بر اساس مرکز آمار کشور در بهار امسال تک رقمی شد.
  

فلاح افزود: مازندران به‌رغم مشکلات اقتصادی و تعداد زیاد بیکاران دارای جهت‌گیری‌های مثبت در زمینه اشتغال است که صادرات از سیاست‌های دولت در این استان به شمار می‌رود.
  

وی یادآور شد: بیش از یک میلیارد دلار محصولات کشاورزی و صنعتی مازندران در چهار سال گذشته از مازندران صادر شد که این مساله بسیار مهم است.
 

استاندار مازندران با اشاره به مشکلات متعدد در استفاده از گاز، ادامه داد: یکی از اقدامات دولت رفع مشکل کمبود گاز مازندران و اتصال مستقیم به شبکه سراسری گاز است و تا پایان سال 96 همه روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.
  

فلاح با اشاره به طرح تحول سلامت اظهار کرد: طرح تحول سلامت موجب رفع مشکلات زیادی از بیماران شد، در سه سال گذشته بیش از یک هزار میلیارد تومان برای طرح تحول سلامت از سوی دولت در مازندران هزینه شده است و این هزینه‌ها موجب کاهش 400 میلیارد تومان هزینه درمان از جیب مردم شد.
  

وی تاکید کرد: رفع مشکلات جاده‌های مواصلاتی و آب آشامیدنی در سطح استان از رویکردهای دولت بود و بابل از شهرهای دارای مشکل کم آبی بود که با تدابیر انجام شده، امروز 30 درصد بابل از آب سد البرز تامین می‌شود و تا پایان امسال این مقدار به 85 درصد می‌رسد.
 

استاندار مازندران تصریح کرد: سعی کردیم با تعامل و همبستگی در مسیری پیش رویم که از همه سلایق استان استفاده کنیم و نباید یک جریان در استان حاکم باشد.
 

فلاح در پایان گفت: شهری فعال و موفق خواهد بود که در داخل خودشان اتحاد و همبستگی داشته باشد، بابل کلان‌شهر و به عنوان بزرگترین شهر مازندران است که مسئولانش باید تلاش برای جذب اعتبارات و مسائل اقتصادی کنند و صف‌آرایی در مقابل یکدیگر و اختلاف‌ها موجب پس رفت و عقب افتادگی می‌شود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه