ضرب و شتم تکنسین های اورژانس در فارسان

شناسهٔ خبر: OTY4MDQ -
مسوول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی چهارمحال وبختیاری گفت: تکنسین های اورژانس 115 که روز شنبه برای درمان یک بیمار در شهر جونقان اعزام شده بودند ، مورد ضرب و شتم همراه بیمار قرار گرفتند.

به گزارش پیک نکا، محسن ابراهیمی روز یکشنبه با اعلام این خبر به رسانه های استان افزود: با توجه به اینکه نیروهای اورژانس 115 پس از اعلام مرکز پیام اورژانس 115 به سرعت به محل اعلام شده اعزام شدند اما در مسیر، همراه بیمار با خودروی شخصی آمبولانس را متوقف می کند و با چوب به تکنسین های اورژانس حمله ور می شود.
وی با اشاره به ضرب و شتم تکنسین اورژانس 115 توسط همراه بیمار گفت: به دنبال این حادثه، یکی از تکنسین های اورژانس از چند ناحیه بدن دچار آسیب می شود.
ابراهیمی اظهار کرد: مردم و همراهان بیماران مطمن باشند که تاخیر در رسیدن به بالین بیمار به هیچ عنوان متوجه پرسنل نیست چرا که ساختار عملیاتی اورژانس کل کشور به گونه ای است که از زمان اعلام ماموریت توسط مرکز پیام اورژانس 115 تا حرکت آمبولانس 90 ثانیه نخواهد بود و بقیه زمان تا رسیدن مربوط به مسافت و وضعیت ترافیک می باشد.
وی افزود: با توجه به ماهیت و رسالت کاری اورژانس اینگونه خشونت ها باعث دلسردی تکنسین های اورژانس می شود.
هم اکنون 200 تکنسین فوریتهای پزشکی در46 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای با 61 دستگاه آمبولانس در چهارمحال و بختیاری به مسافران خدمات ارائه می کنند.
از این تعداد 16 پایگاه شهری و مابقی جاده ای است. 

 

ایرنا

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه