مدیرکل دامپزشکی مازندران:

گزارشی از تلفات واحدهای دامی در مازندران نداریم/ تولیدکنندگان مرغ مراقب گرمازدگی مرغ‌ها باشند

شناسهٔ خبر: OTM3Njk -
مدیرکل دامپزشکی مازندران با بیان اینکه گزارشی از تلفات واحدهای دامی در مازندران نداشتیم، گفت: با توجه به اینکه هفته جاری، هفته‌ای گرمی خواهد بود توصیه ما به تولیدکنندگان مرغ این است که در جوجه‌ریزی بحث فاصله را رعایت کرده و مرغ با وزن پایین را تخلیه کنند تا با گرمازدگی مواجه نشوند.

به گزارش پیک نکا، حسین رضوانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در حال حاضر گزارشی از بیماری در واحدهای دامی مازندران نداریم.

وی با بیان اینکه شرایط عادی در واحدهای دامی مازندران حاکم است، افزود: گزارشی از تلفات واحدهای دامی در مازندران نداشتیم.

مدیرکل پزشکی مازندران تصریح کرد: با توجه به اینکه هفته جاری، هفته‌ای گرمی خواهد بود توصیه ما به تولیدکنندگان مرغ این است که جوجه‌ریزی بحث فاصله را رعایت کرده و مرغ با وزن پایین را تخلیه کنند تا با گرمازدگی مواجه نشوند.

این مسؤول ادامه داد: موضوع دیگر این است که دام‌داران و مرغ‌داران در واحدها در شرایط هوای گرم استرس گرمایی پایین آورند تا دام‌ها درگیر نشوند.

رضوانی با تأکید بر اینکه واکسن تب‌برفکی در دام‌های سبک و سنگین باید انجام شود، خاطرنشان کرد: واسطه‌ها، چوب‌داران و دام‌داران انتقال دام بدون مجوز پرهیز کنند تا از انتقال بیماری در واحدهای دامی جلوگیری شود.

 

فارس

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه