با حضور سفیر ارمنستان در ایران انجام شد

بازدید هیئت تجاری و فعالان اقتصادی ارمنستان از یک واحد تولیدی در نکا

شناسهٔ خبر: OTM3NTY -
جمعی از فعالان اقتصادی و هیئت تجاری کشور ارمنستان به همراه سفیر این کشور در ایران با حضور مسئولان اقتصادی استانداری مازندران از شرکت تولیدی حلاوت در نکا بازدید کردند.

به گزارش پیک نکا، جمعی از تجار و فعالان اقتصادی کشور ارمنستان با همراهی آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداري مازندران و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی از شرکت صنایع غذایی نسیم صباح مازند(حلاوت) در شهرک صنعتی نکا بازدید کردند.

در این دیدار سفیر ارمنستان که از دیگر ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری مازندران نیز بازدید کرده بود ضمن خرسندی از مشاهده توانمندی‌های این استان در این زمینه خواستار افزایش تبادلات و ارتباط تجاری ارمنستان با مازندران شد.

 

بابا زائر اومالی مدیر شرکت تولیدی صنایع غذایی نسیم صباح مازند نیز در حاشیه این دیدار به خبرنگار پیک نکا، گفت: طبق روال معمول کلیاتی از قابلیت‌های اقتصادی و تجاری مازندران به اطلاع کشورهای هدف رسانده می‌شود که پس از بررسی تیم اقتصادی آن کشور با هماهنگی که انجام می‌شود تعدای از واحدهای تولیدی را انتخاب و مورد بازدید خود قرار می‌دهند.

وی افزود: درصورتی که موارد مد نظر هیئت‌های تجاری در واحدهای تولیدی بازدید شده وجود داشته باشد در نهایت منجر به ثبت قرارداد می‌شود همانطور که پیس از این گروهی از ترکمنستان نیز از این شرکت بازدید کرده و پس از ثبت قرار داد اکنون در ماه نزدیک به 200 تن کره به صورت فله و بسته‌بندی به ترکمسنتان ارسال می‌شود.

در پایان مدیر این واحد تولیدی با بیان کم بودن حقوق گمرکی اجناس ارسال شده از ایران برای ورود به ارمنستان، خاطرنشان کرد: برهمین اساس شرایط به منظور انجام مبادلات اقصادی با ارمنستان فراهم است و می‌توان با این کشور به خوبی کار کرد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه