نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با بیان اینکه توافق آتش‌بس در جنوب سوریه موجب تقویت ایران است، گفت تل‌آویو این توافق را نمی‌پذیرد.

شناسهٔ خبر: OTM3NDE -
«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه گفت تل‌آویو توافق آمریکا و روسیه برای آتش‌بس در جنوب سوریه را قبول ندارد.

به گزارش پیک نکا،به نوشته روزنامه «هاآرتص»، نتانیاهو مدعی شده است که این توافق منجر به تقویت ایران می‌شود.

 
بنا بر این گزارش، ترامپ که به پاریس سفر کرده، بعد از دیدار با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، به خبرنگاران گفته که تل‌آویو به این آتش‌بس مخالف است.
 
یک مقام اسرائیلی نیز به این روزنامه گفته است: «توافق آتش‌بس در جنوب سوریه توافق بسیار بدی است و نیازهای امنیتی اسرائیل را مد نظر قرار نداده است.»
 
وی مدعی شد که ایران نه فقط به دنبال اعزام مستشاران نظامی به سوریه است، بلکه برای گسترش حضور نظامی خود در این کشور از طریق ارسال تجهیزات نظامی و ایجاد پایگاه هوایی و دریایی در سوریه، تلاش می‌کند.
 
این مقام اسرائیلی که خواسته نامش فاش نشود، می‌گوید: «این موضوع، تصویر منطقه را در مقایسه با آنچه تاکنون بوده، به کلی دگرگون کرده است.»
 
روسیه و آمریکا دو هفته پیش برای برقراری آتش‌بس در مناطق همجوار با بلندی‌های جولان و مرز اردن توافق کردند.
 
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بارها از این توافق تمجید کرده و آن را دستاورد اصلی دیدارش با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه توصیف کرده است.

 

 

 

 

 

منبع: روزپلاس

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه