بھشتی درغرب مازندران به نام پارک جنگلی چالدره

شناسهٔ خبر: OTM2NTQ -

به گزارش پیک نکا، به تنکابن می رویم، به  پارک جنگلی چالدره که یکی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری تنکابن و جاهای دیدنی تنکابن است. در چالدره به زمان نیازی نیست، نبض ساعت آرام است و اضطراب لحظه ھا در ھماھنگی آبی رودخانه ھا محو می شود. درختان، آسمان و طلایی ھای خورشید به تو نیز رخصت می دھند تا در گفت وگوی زندگی بخش و روح افزایشان دمی شریک باشی تا سبزه شوی چون جنگل، جاری شوی چون رود، جان یابی چون برگ ھای خیس از باران و شکوفا شوی، از آن دست که ھستی در اینجا شکفته است؛ شکفتنی جاودانه. از پارک جنگلی چالدره می توان به چشمه ھای آب گرم رامسر، منطقه ی دو ھزار، دشت دریاسر، موزه ی حیات وحش خشکه داران دست یافت. در ادامه از این پارک جنگلی زیبا، برایتان بشتر خواهیم گفت ...
پارک جنگلی چالدره

پارک جنگلی چالدره

پارک جنگلی چالدره که یکی از جاذبه های گردشگری تنکابن و جاهای دیدنی تنکابن است در غرب استان مازندران و در ١٨ کیلومتری تنکابن در کنار جاده قرار دارد و مسیر آن آسفالته است. منطقه ای که به سه بخش تقسیم می شود. این بخش ھا شامل کوھپایه ھا، روستای لتاک، دوراھی دوھزار و سه ھزار است که در حوالی آن ھا مزارع شالی کاری به صورت پلکانی واقع شده و اغلب ساکنان این ناحیه را بومیان منطقه تشکیل می دھند. این مکان به دلیل زیبایی بی حد و حصراش به بھشتی در غرب مازندران به نام پارک چالدره معروف شده است. رودخانه ی دو ھزار در قسمت غربی و سه ھزار در قسمت شرقی چالدره قرارگرفته که در تمام فصول سال، پر آب است. پارک جنگلی چالدره تنکابن از سطح دریا 4٠٠ متر ارتفاع دارد. پارک چالدره با ٩4 ھکتار وسعت در بین دو رود سه ھزار و دو ھزار و محل تقاطع این دو رود قرار دارد. این پارک جزء جنگل ھای جلگه ای محسوب می شود . آثاری که از قلعه  ھای قدیمی ، آب انبار، بناھا و دیگر آثار باقی مانده، تاریخ چالدره را به سده ھای پیش از اسلام پیوند می دھد. بنابراین بازدید از این جاذبه های گردشگری تنکابن و جاهای دیدنی تنکابن را به هیچ وجه از دست ندهید.
پارک جنگلی چالدره

پارک جنگلی چالدره

امکانات و جاذبه ھا

ھتل چالدره ی تنکابن در نزدیکی پارک چالدره قرار دارد. ھمچنین از آلاچیق ھای درختی و کلبه ھای درختی موجود در این پارک برای اقامت می توان استفاده کرد .کلبه ھا مجھز به شومینه ھیزمی، یخچال، کمد و کولر گازی ھستند. اینھا در کنار تراس اختصاصی ھر کلبه و محلی برای برپا کردن آتش تعبیه شده می تواند ھر گردشگر مشتاقی را شگفت زده کند. . ظاھر سنتی و متناسب با حال وھوای محیط با امکاناتی مدرن و کاملا به روز، جذابیت این پارک را دوچندان کرده است. دیگر امکانات و جاذبه ھای پارک چالدره عبارتند از: پیست دوچرخه سواری، مسیرھای مخصوص پیاده روی، جنگل گردی ، قدم زدن در ساحل رودخانه چالدره، کافی شاپ و رستوران دیده می شود که محل را به فضای مناسبی برای تمام سلیقه ھا بدل می کند .
پارک جنگلی چالدره

پارک جنگلی چالدره

پارک جنگلی چالدره

پوشش گیاھی

در جنگل می توان درختان بلوط، انار، ازگیل و بوته ھای تمشک را دید و طبیعی است کھ در فصل مناسب می توان از میوه ھای ھر یک از درختان ھم استفاده کرد. نکته دیگری که باید درباره چالدره به خاطر سپرد حجم انبوه درختان توسکا، افرا، لرگ، گون، انواع سرخس ھا و خزه ھا که ھمگی طبیعتی رنگارنگ را به وجود آورده اند. ھمچنین سنگ ھای بزرگ گرانیتی که تماماً از خزه ھای جنگلی پوشیده شده اند در سراسر چالدره دیده می شوند.
پارک جنگلی چالدره

پارک جنگلی چالدره

آدرس و دسترسی

آدرس : تنکابن، ١٨ کیلومتری مسیر تنکابن به دو ھزار، در کنار جاده از خیابان انقلاب شھر تنکابن حدود ٣ کیلومتر بروید تا به خرم آباد برسید، سپس وارد جاده خرم آباد- قلعه گردن شوید، بعد از حدود 6 کیلومتر به سمت چپ بپیچید و وارد جاده ی دو ھزار شوید، بعد از حدود 6 کیلومتر به پارک جنگلی چالدره می رسید.
پارک جنگلی چالدره

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه