شهردار نکا خبر داد

کلنگ‌زنی پل سی‌متری شهرستان نکا طی روزهای آینده/ ظرفیت آرامستان نکا رو به اتمام است

شناسهٔ خبر: OTM0MDc -
شهردار نکا راه‌های ارتباطی در سطح شهر نکا را ناکافی توصیف کرد و با بیان برنامه‌ریزی برای احداث دو پل جدید در این شهر از کلنگ‌زنی پل سی‌متری شهرستان نکا طی روزهای آینده خبر داد.

روح‌الله جمشیدی در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به برگزاری کارگروه پدافند غیرعامل شهرداری‌های مازندران به میزبانی شهرداری نکا، نیاز به کار بیشتر در دو حوزه فرهنگی و عملیاتی در زمینه پدافند غیرعامل را ضروری خواند و اظهار کرد: ضعف شهرداری‌ها در حوزه کار فرهنگی مشهود است در حالی که در این حوزه نیاز به کار و آشنایی بیشتر مدیران و پرسنل شهرداری‌ها وجود دارد.

وی افزود: برای آینده این مهم در دستور کار قرار می‌گیرد که آموزش پرسنل و فرهنگ‌سازی در حوزه مدیران شهری همراه با ایجاد وحدت، همدلی و همکاری میان دستگاه‌های مسئول به منظور آمادگی درحوزه پدافند غیرعامل ازجمله آن به شمار می‌آیند.

 شهردار نکا با بیان مطرح بودن موضوعات مختلف در حوزه شهری، خاطرنشان کرد: برای شهرسازی دفاعی بیشتر اقدامات در بخش شهری پدافند غیرعامل مطرح می‌شود که شامل آمادگی شهرداری‌ها برای مقابله با بحران‌ها است.

این مسئول اضافه کرد: یکی از آسیب‌هایی که در سطح شهر نکا وجود داشت و در حادثه سیل ویرانگر این شهر اتفاق افتاد وجود یک راه ارتباطی آن هم در مرکز شهر بود که در این حادثه به تخریب رسید و پس از تخریب دچار بحران مضاعفی در حوزه راه‌ها شدیم که رسیدگی به وضع حادثه‌دیدگان را بسیار سخت می‌کرد.

وی راه های ارتبطی شهر را ناکافی دانست و گفت: اکنون دو اره ارتباطی در این شهر وجود دارد که شامل پل مرکز شهر و پل کمربندی می‌شود که کافی نیست بنابراین احداث دو پل دیگر برای این شهر طراحی شده است.

جمشیدی از کلنگ‌زنی پل سی‌متری نکا طی روزهای آینده خبر داد و تصریح کرد: این پل بالغ بر هشت میلیارد تومان برآورده اولیه دارد که در حوزه پدافند غیرعامل می‌تواند گام مهمی در زمینه پیشگیری از بحران پس از اتفاق باشد.

وی در ادامه به بیان مشکلات درون شهری در زمان وقوع حوادث پرداخت و افزود: پمپ بنزین‌های درون شهری یکی از مشکلات احتمالی در داخل شهر و در صورت وقوع حوادث به شمار می‌آیند که در آینده انتقال آن‌ها به حاشیه شهر در زمان بحران الزامی است.

شهردار نکا ایجاد پارک‌های محلی با خاصیت پدافندی را اقدام دیگر در این زمینه خواند و بیان کرد: ایجاد پناهگاه‌ها در شهرها ازجمله اقدامات پدافند غیرعامل در گذشته برای شهرها بوده است که البته پس از احداث بیشتر بلا استفاده شده و به صورت متروکه در آمده است.

این مسئول اضافه کرد: نیاز است تا از این جان‌پناه‌های به چند منظور بتوان استفاده کرد همچنین تسهیل دسترسی‌ها به سطوح عناصر حیاتی مورد مهم دیگری است که دسترسی سریع به جان‌پناه‌های امن در این زمینه ارزش بالایی دارد که در کنار استفاده از آن امکان دسترسی به خدمات درمانی و آتش نشانی و سایر عناصر مهم باید به سهولت در زمان حادثه در دسترس قرار بگیرند.

وی ایجاد کمپ‌های احداث موقت را دیگر اقدام مناسب معرفی کرد و گفت: در آینده برای موضوع پدافند غیرعامل ورود جدی‌تری صورت می‌گیرد و برنامه قوی در این زمینه تدوین می‌شود.

در پایان جمشیدی با اشاره به ورودی و خروجی‌های شهر، ورودی شرقی را دارای مشکل برشمرد که در صورت عدم مدیریت مناسب امکان بروز بحران در این قسمت وجود دارد و متذکر شد: ظرفیت آرامستان شهر نکا نیز تقریباًً در حال اتمام است که باید ساماندهی لازم در این زمینه نیز صورت بگیرد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه