فرمانده اسبق لشکر 25 کربلا مازندران:

سوءاستفاده‌کنندگان از نام و مسیر شهادت از شهدا سیلی خواهند خورد/ ولایت فقیه و خون شهدا عامل عزت جمهوری اسلامی

شناسهٔ خبر: OTI5NjA -
فرمانده اسبق لشکر 25 کربلا با انتقاد از سو‌ءاستفاده‌کنندگان از نام و نشان شهدا، گفت: هرکس بخواهد از نام و نشان شهدا در این نظام سوءاستفاده کند، از خود شهدا سیلی می‌خورد.

به گزارش پیک نکا، به نقل از بلاغ، سردار مرتضی قربانی در یادوراه شهدای تخریب شمال کشور در نکا با اشاره به فداکاری‌ها و دلاورمردی‌های شهیدان سرافراز ایران اسلامی در دوران جنگ تحمیلی ازجمله سرداران شهید قاسمی طوسی، بردبار و نظری، اظهار کرد: قدرت امروز کشور به برکت زحمات آن بزرگواران است که باطل را رفتنی ساخت.

وی ایمان و تقوا را هویت شهیدان انقلاب اسلامی دانست و افزود: اگر این فاکتورها در نیروها نباشد همچون ماجرای حضور داعش در عراق سبب سقوط یک شبه بخشی از شهرهای کشور می‌شود.

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلا، تقدس دفاع مقدس را به برکت عنایت خداوند، ائمه اطهار و ناشی از ولایت فقیه و شهدا برشمرد و خاطرنشان کرد: عزت امروز جمهوری اسلامی از آن ولایت فقیه و شهدا است.

قربانی اضافه کرد: درس ایثار، فداکاری و عرت را امام راحل به ما آموخت که باید در مقابل استکبار ایستاد و جنگید اما امروز برخی دارند از این نام و نشان سوءاستفاده می‌کنند اما بدانند که هرکس بخواهد از نام و نشان شهدا در این نظام سوءاستفاده کند از خود شهدا سیلی می‌خورد.

وی پاسداری برای حفظ این تقدس برای نسل امروز را وظیفه اصلی نسل جنگ و جبهه خواند و تصریح کرد: یادواره‌های شهدا بهانه‌ای برای چنین اهدافی است که هر نفر باید یک جوان را با خود به چنین مجالسی بیاورد.

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلا جمهوری اسلامی را مخالف سرمایه‌داری و دنیای مستکبران توصیف و بیان کرد: حمله صدام به جمهوری اسلامی با همکاری و کمک مستکبران تنها برای براندازی این انقلاب و نظام بوده است که بازجویی‌های ضد انقلاب در همان اوایل نیز این ادعا را ثابت می‌کند.

رئیس سازمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، نقش منافقین در خیانت به این کشور در دوران جنگ تحمیلی را مهم برشمرد و اظهار کرد: همچنان این گروه به این کشور خیانت می‌کنند تا جایی که در عملیات اخیر داعش در تهران نیز رد پای منافبان دیده می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: منافقین از همان ابتدای انقلاب با صدام، آل سعود و صهیونیست‌ها برای براندازی این نظام و انقلاب هم‌دست شدند و تا امروز نیز این همکاری را برای همان هدف قدیمی ادامه می‌دهند اما به لطف خداوند کاری از پیش نبرده‌اند.

وی با اشاره به شهادت سردار محمدرحیم بردبار در عملیات کربلای‌یک برای بازپس‌گیری مهران به دستور امام راحل توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تیرماه سال 65، گفت: امروز باید به غیرت و فداکاری خانواده‌ها به خصوص همسران شهدا آفرین گفت.

قربانی سردار شهید بردبار را ازجمله اولین فرماندهان گردان تخریب لشکر 25 کربلا و موسسان آن توصیف و اظهار کرد: در آن زمان آموزش چندانی وجود نداشت و افرادی که وارد گردان تخریب می‌شدند روحیه شهادت‌طلبی، ایثار و فداکاری داشتند که حدود 80 درصد افراد باقی مانده از آن‌ها جانباز هستند.

وی افزود: اعضای گردان تخریب می‌دانستند که کوچکترین اشتباه به قیمت جان آن‌ها تمام می‌شود اما با این وجود این افراد باید قبل از همه نیروها وارد میدان مین می‌شدند و معبر را برای عبور نیروها و ادواتی مانند تانک‌ها باز می‌کردند.

فرمانده اسبق لشکر 25 کربلا بر ادامه راه شهدا تأکید و خاطرنشان کرد: امروز باید اطاعت بی‌چون و چرا از ولی فقیه بدون بهانه را اجرا کنیم و باید تا آخر دفاع را ادامه دهیم که یکی از مشکلات موجود در کشور در مورد ازدواج است، بنابراین همه باید پای کار بیایند و برای ازدواج جوانان کشور چاره‌ای بی‌اندیشند.

این مسئول اضافه کرد: باید نسل شیعه انقلاب اسلامی را در مقابل نسل ضد اسلام و انقلاب افزایش داد و باید بدانیم همان خدایی که خرمشهر و مهران را در جنگ تحمیلی آزاد کرد امروز داعش و وهابیت را نیز نابود می‌کند.

وی در پایان گفت: اگر همه حزب‌اللهی‌ها، بسیجیان و پاسداران با هم متحد شوند، آمریکا و بزرگتر از آمریکا نیز نمی‌توانند غلطی در برابر این ملت و این کشور انجام دهند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه