با حضور آحاد مردم و مسئولان برگزار شد

یادواره شهدای تخریب شمال کشور به میزبانی شهرستان نکا/ از حُسن یوسُف رونمایی شد

شناسهٔ خبر: OTI4ODE -
یادواره 170 شهید تخریب‌چی شمال کشور در لشکر 25 کربلا به محوریت سردار شهید محمدرحیم بردبار در شهرستان نکا و با حضور آحاد مردم و مسئولان برگزا رشد.

به گزارش پیک نکا، اولین یادواره شهدای تخریب شمال کشور که به محوریت سردار شهید محمدرحیم بردبار و با گرامی‌داشت سرداران شهید یاسر زندی، کمیل ایمانی، محمودرضاعلی محمودی و محمود بُکایی تدارک دیده شده بود غروب امروز(پنجشنبه) در تکیه نارنجباغ شهرستان نکا برگزار شد.

در این مراسم برادر مهدی مبینی‌پور به یادآوری نام و مقام شهدا و مدح اهل بیت عصمت و طهارت پرداخت و سردار قربانی فرمانده لشکر 25 کربلا در دوران حماسه‌آفرینی سردار شهید بردبار به عنوان سخنران برنامه ادامه راه شهدا را امری لازم و همگانی برشمرد.

وی افزود: عزت امروز کشور به برکت ولایت فقیه و خون شهدا است و هیچکس نیابد از نام و یاد شهیدان سو استفاده کند چراکه از خود شهدا سیلی خواهد خورد بلکه باید نسل جنگ و جبهه تقدس آن دوران را برای انتقال به نسل جوان کنونی حفظ کند.

 

 

رئیس سازمان موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به رویدادهای کنونی منطقه و جهان، دشمنان به ویژه منافقین را از همان ابتدا منتظر براندازی انقلاب و نظام توصیف و خاطرنشان کرد: باید همه مردم و مسئولان با وحدت در برابر دشمنان به فرمان ولی فقیه ایستادگی کنیم.

همچنین در این مراسم از کتاب حُسن یوسُف براساس روایت خانم سکینه فیروزی همسر سردار شهید محدابراهیم بردبار نیز رونمایی شد و پیش از این نیز نام‌گذاری مسیر کمربندی جنوبی شهر نکا به نام سردار شهید بردبار و صدور تمبر یادبود این فرمانده شهید نیز انجام گرفته بود.

 

 

گفتنی است از 170 شهید والامقام تخریب شمال کشور، 80 نفر از استان مازندران، 33 نفر از شرق مازندران و 8 شهید از شهرستان نکا بوده‌اند که سردار محمدرحیم بردبار به عنوان فرمانده وقت تخریب لشکر 25 کربلا در تاریخ 13 تیرماه سال 65 در عملیات کربلای یک در منطقه مهران به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

 

ارسال نظر

نجمه
جمعه ۱۶/تیر/۱۳۹۶ ۰۴:۰۷:۵۹

با سلام پژوهشگر ونویسنده اثر حسن یوسف رو هم ذکر می کردید

بالا
کیمیا سامانه