با محوریت سردار شهید محمدرحیم بردبار برگزار می‌شود

یادواره شهدای تخریب شمال کشور در شهرستان نکا

شناسهٔ خبر: OTI4Mzk -
یادواره شهدای تخریب شمال کشور با محوریت سردار شهید محمدرحیم بردبار در تکیه نارنجباغ شهرستان نکا برگزار می‌شود.

به گزارش پیک نکا، یادواره 170 شهید تخریب‌چی شمال کشور در غروب روز پنجشنبه پانزدهم تیرماه به میزبانی تکیه نارنجباغ شهرستان نکا و با محوریت سردار شهید محمدرحیم بردبار فرمانده تخریب لشکر 25 کربلا برگزار می‌شود.

این مراسم از ساعت 17 و با سخنرانی سردار مرتضی قربانی فرمانده اسبق لشکر 25 کربلا در دوران جنگ تحمیلی و مداحی برادر مهدی مبینی‌پور، با گرامیداشت نام و یاد سرداران شهید یاسر زندی، کمیل ایمانی، محمودرضاعلی محمودی و محمود بکایی تدارک دیده شده است.

شایان ذکر است صدور تمبر یادبود شهید بردبار و نام‌گذاری کمربندی جنوبی شهرستان نکا به نام این فرمانده از اقدامات فرهنگی صورت گرفته در این رابطه به شمار می‌رود که در مراسم یادواره نیز رونمایی از سه جلد کتاب در رابطه با زنگی‌نامه شهدا که یک جلد کتاب به نوشته همسر شهید تهیه شده است صورت می‌گیرد.

گفتنی است از 170 شهید والامقام تخریب شمال کشور، 33 نفر از استان مازندران و 8 شهید از شهرستان نکا بوده‌اند که سردار محمدرحیم بردبار به عنوان فرمانده وقت تخریب لشکر 25 کربلا در تاریخ 13 تیرماه سال 65 در عملیات کربلای یک در منطقه مهران به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

در این مراسم خانواده محترم شهدای تخریب و سایر شهدای دفاع مقدس در کنار خانواده شهدای مدافع حرم، مسئولان لشکری و کشوری، مدیران استانی و شهرستانی حضور داشته و از اقشار مختلف مردم نیز برای حضور و ارج نهادن به مقام شامخ شهدا از سوی ستاد برگزاری یادواره دعوت شده است.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه