با رکورد شکنی مصرف سوخت در اردیبهشت‌ماه محقق شد

تولید حدود 700 میلیون کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه برق نکا/ برقی که فقط بوی گاز می‌دهد

شناسهٔ خبر: ODkwMzk -
نیروگاه برق شهید سلیمی نکا حدود 700 میلیون کیلووات ساعت انرژی را در دومین ماه امسال درحالی وارد شبکه سراسری کشور کرد که سهم مصرف سوخت گاز در آن به 100 درصد رسید.

به گزارش پیک نکا، بنابر اعلام مسئولان نیروگاه تولید برق شهید سلیمی نکا، میزان انرژی تولیدی اردیبهشت ماه این واحد، 696 میلیون و 701 هزار کیلووات ساعت بوده که از این میزان تولید، 667 میلیون و 333 هزار کیلووات ساعت انرژی خالص به شبکه سراسری برق کشور تحویل داده شده است.

بنابر اعلام گروه راندمان و برنامه‌ریزی معاونت مهندسی شرکت تولید برق نیروگاه نکا، 75 درصد از انرژی تولیدی این ماه در واحدهای بخاری و 25 درصد از انرژی نیز از واحدهای سیکل ترکیبی بدست آمده است.

همچنین طبق این گزارش در این ماه سهم سوخت گاز در تولید انرژی کل سرانجام به 100 درصد رسیده تا درنهایت با تمام تلاش‌های صورت گرفته و پیگیری‌های به عمل آمده بتوان شاهد مصرف یک نوع سوخت پاک در این واحد تولیدی بود.

بنابر اعلام مسئولان نیروگاه تولید برق شهید سلیمی نکا، در اردیبهشت‌ماه واحد سه بخار این مجموعه تولیدی با ظرفیت 440 مگاوات در دوره تعمیرات اساسی قرار داشته و واحدهای اول، دوم و چهارن بخار نیز به دلیل تعمیرات میان‌دوره‌ای در مجموع به مدت 30 روز از مدار خارج بوده‌اند.

این درحالی است که طبق گزارش ارائه شده از سوی مسئولان نیروگاه تولید برق شهید سلیمی نکا بلوک سیکل ترکیبی این مجموعه نیز با ظرفیت 435 مگاوات به مدت 25 روز به دلیل انجام تعمیرات غیرمترقبه در واحد یک گازی به صورت نیم‌بار در مدار تولید قرار داشته است.

گفتنی است در آخرین گزارش ارائه شده از سوی مسئولان نیروگاه شهید سلیمی نکا،  در این ماه 11 درصد از انرژی تعهدی این واحد تولیدی صنعتی طبق قرارداد محقق شد است.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه