همراه با کاهش نسبی دما صورت می‌گیرد

بازگشت دوباره ابرها به آسمان شرق مازندران/ در انتظار بارش‌های پراکنده

شناسهٔ خبر: NzAzNDc -
داده های ایستگاه‌های هواشناسی از بازگشت مجدد ابرها به منطقه شرق مازندران همراه با کاهش نسبی دما و احتمال بارش‌های پراکنده خبر می‌دهند.

به گزارش پیک نکا، باتوجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و بررسی داده‌های ایستگاه‌های محلی و ماهواره‌ای، انتظار می‌رود که با شمالی شدن جریانات به تدریج بتوان شاهد حضور ابرها در آسمان منطقه شرق مازندران بود.

بر این اساس با ورود موج به نسبت ناپایدار از منطقه و افزایش ابر در آسمان پیش‌بینی می‌شود به تدریج دمای هوا رو به کاهش نهاده و حتی در ساعات پایانی شامگاه سه شنبه در برخی مناطق ازجمله ارتفاعات بارش‌های پراکنده باریدن بگیرد.

این وضعیت در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ادامه داشته اما در شامگاه پنجشنبه از میزان تراکم ابرها کاسته شده تا غروب روز جمعه تراکم ابرها به حداقل خود رسیده و آسمانی صاف دوباره بر منطقه حاکم می‌شود.

با عبور جریان ناپایدار ضعیف دیگری در غروب روز جمعه از منطقه شرق مازندران دوباره بر میزان ابرناکی آسمان افزوده می‌شود که احتمال بارش‌های پراکنده را نیز افزایش داده و وضعیت متناسب با فصل را به وجود می‌آورد.

بر این اساس پیش‌بینی می‌شود هفته آینده نیز وضعیت حضور ابرها همراه با بارش‌های پراکنده در منطقه شرق مازندران ادامه داشته و از گرمای خشک و بادهای گرم تجربه شده در روزهای اخیر خبری نیست.

دمای هوا نیز از ساعات پایانی روز سه‌شنبه رو به کاهش رفته و کمی خنک‌تر و متناسب با حالت عادی این مقطع از فصل می‌شود که این وضعیت نیز تا پایان هفته آینده البته با نوساناتی ادامه پیدا می‌کند.

هم اکنون دمای هوا در شهرهای نکا و بهشهر حدود 9 درجه و دمای شهر گلوگاه 12 درجه سانتی‌گراد گزارش می‌شود و کمینه دما در 24 ساعت گذشته در این منطقه متعلق به شهرستان گلوگاه با 2 درجه سانتی‌گراد بوده است.
 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه