پس از درگذشت همرزم قدیمی رهبری صادر شد

پیام تسلیت تعدادی از مسئولان شهرستان نکا در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

شناسهٔ خبر: NzAzNDE -
تعدادی از مسئولان و مدیران شهرستان نکا ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را با ارسال پیامی تسلیت گفتند.

به گزارش پیک نکا، تعدای از مسئولان و مدیران شهرستان نکا در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی پیام های تسلیتی را به صورت جداگانه و مشترک صادر کردند.

علی محمد شاعری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شرق مازندران با صدور پیامی در گذشت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

در پیام شاعری آمده است: روح بلند و ملکوتى حضرت آیت الله  هاشمى رفسنجانى یار با وفاى امام خمینى (ره) و رهبر فرزانه انقلاب به خدا پیوست.

اینجانب این مصیبت بزرگ را به محضر رهبر معظم انقلاب و مردم متدین و انقلابى ایران اسلامى تسلیت عرض نموده و از خداى بزرگ  میخواهم روح ملکوتى آن عزیز را با امام بزرگوار و شهیدان محشور گرداند.

 

نقش ارزنده در تقویت قوای اسلام

در پیام تسلیت فرماندار نکا آمده است: مصیبت ارتحال مجاهد نستوه، اسطوره ی صبر و گنجینه ی اسرار انقلاب و یار امام و یاور رهبری ، حضرت آیت ا... هاشمی رفسنجانی رئیس تشخیص مصلحت نظام موجب تأسف و تأثر گردید.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شخصیت‌ برجسته انقلاب بود که نقش ایشان در عرصه‌های مختلف از جمله در مبارزات پیش از انقلاب و هدایت قیام بر علیه حکومت ستم‌شاهی و همچنین مجاهدت در سال‌های پس از پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس و با حضور انقلابی و بسیجی خود در جبهه های حق علیه باطل در 8 سال دفاع مقدس نقش ارزنده ای را در تقویت قوای اسلام از خود به یادگار گذاشت.

اینجانب با اندوه فراوان ضایعه فقدان آن روحانی جلیل القدر را به پیشگاه رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور، مراجع عظام، روحانیت معزز و ملت شریف ایران اسلامی و بیت مکرم ایشان تسلیت گفته، و از درگاه خداوند تبارک و تعالی برای آن عالم ربانی و جلیل القدر رحمت و مغفرت و برای بازماندگان معزز آن سفر کرده صبر جمیل و اجر جزیل را مسألت می‌ کنم.

 

مبارز راستین انقلاب اسلامی

عقیل محمودی بخشدار مرکزی نکا در پیامی آورده است: ارتحال فقیه مجاهد ، سیاستمدار خدامحور و کوه صبر و حلم و استقامت ، دلداده ولایت  ، دانشمند ارزنده، عالم عالیقدر و یار دیرین حضرت امام خمینی و رهبری معظم انقلاب و از مبارزین راستین انقلاب اسلامی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی موجب تاثر و تالم خاطر اينجانب گردید.

ایشان از آغازین روزهای انقلاب اسلامی همگام با امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب و مردم بزرگوار ایران اسلامی در مسیر پیشبرد اهداف انقلاب گام برداشتند و منشا اثرات خیر و برکات فراوانی شدند.

اینجانب ارتحال جانسوز آیت الله هاشمی رفسنجانی را به حضرت بقیه الله ارواحنا له فدا و رهبر معظم انقلاب اسلامی، فرزندان گرامي ، ملت انقلابی ایران اسلامي و مردم شریف شهرستان نكا تسلیت و تعزیت عرض مي نمايم.

به يقين روح بلند آن مرحوم در بالاترين مراتب بارگاه قدسي با سالار و سرور شهيدان محشور و همجوار خواهد گرديد.(ان شاء اللّه)

 

مجاهدی نستوه، سیاستمداری آگاه و صبور

در پیام تسلیت محمد محمدیان بخشدار هزارجریب نکا نیز آمده است: مصیبت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، ثلمه ای بزرگ بر پیکر نظام شدو ایران اسلامی را عزادار نمود. این فقدان بزرگ، تأثر و تألم رهبر عزیز انقلاب اسلامی، مردم رشید ایران و هر آنکه دل در گرو سربلندی نظام اسلامی سپرده است را رقم زد.

حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ، مجاهدی نستوه، سیاستمداری آگاه و صبور و یاریگری مطمئن و خستگی ناپذیر برای امام (ره) ومقام عظمی ولایت بود.

بی شک فقدان امیرکبیر دوران انقلاب اسلامی و آن یار سفرکرده که عمر خود را تا آخرین ساعات حیات مصروف خدمت صادقانه به نهضت انقلاب اسلامی نمودجانکاه است .
نقش بی بدلیل آن مرحوم پس از استقرار جمهوری اسلامی به ویژه در سالهای دشوار دفاع مقدس،بعنوان جانشین فرماندهی معظم کل قواه در دوران ریاست جمهوری با اجرای طرحهای بزرگ که به سردار سازندگی ملقب شده بود هموار جاودانه و در خاطر دوستداران انقلاب خواهد ماند.
بدینوسیله به نمایندگی از مردم وفادار و قدر شناس هزار جریب ، این مصیبت بزرگ را به پیشگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) و خانواده محترم ایشان و عموم مردم شریف ایران اسلامی تسلیت عرض نموده و از خداوند سبحان رحمت و مغفرت و علو درجات آن مرحوم را مسئلت دارم.

 

تلاشگر بالندگی هرچه تمام تر انقلاب شکوهمند اسلامی

همچنین رئیس شورای شهر و سرپرست شهرداری نکا نیز پیامی مشترک بیان کردند: ارتحال ناگهانی و جانگداز حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی دانشمند بزرگ، عالم عالیقدر، مبارز نستوه و یار دیرین حضرت امام خمینی و رهبری معظم انقلاب که عمر پر برکت خود را در به ثمر نشاندن و بالندگی هرچه تمام تر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران سپری کرد، مایه تاسف، تاثر و تالم عمیق مردم عزیز و قدرشناس ایران اسلامی گردید.

لذا این غم بزرگ را به محضر رهبر فرزانه انقلاب ، ملت قدرشناس ، مراجع تقلید ، حوزه های علمیه و دانشگاهها و خانواده محترم آن معظم له تسلیت و تعزیت عرض می‌نماییم.

 

در پیام حسین پالار مدیر آموزش و پرورش نکا آمده است:  قریب به پنج سال حبس در زندان های رژیم ستمشاهی و حضور در عرصه های مختلف نظام و روزهای سخت دفاع مقدس و سازندگی، از او انسانی ساخت تمام عیار که ثلمه ی فقدان او را هیچ چیزی پر نخواهد کرد.

 

داغ و اندوهی بزرگ بر دل مردم ایران اسلامی

همچنین مهدی روحی مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا در پیام تسلیت خود آورده است: جمهوری اسلامی ایران و نهضتی که امام خمینی(ره) آن را برای ما به میراث گذارده امروز یکی از بهترین مردان خود را از دست داده است.

رحلت جانسوز فقیه مجتهد و مجاهد نستوه حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، یار شفیق امام و رهبری، امین انقلاب، ، داغی است بر دل مردم ایران اسلامی و اندوه بزرگی است در سینه ی انقلاب  که هیچ التیامی ندارد.

اینجانب ضایعه‌ی تألم برانگیز درگذشت این عالم و فقیه الهی، مجاهد خستگی ناپذیر و دلسوز را که تمام عمرش را در خدمت به نظام مقدس اسلامی گذراند، به پیشگاه حضرت ولی‌عصر (عج)، مقام معظم رهبری، آحاد مردم شریف و به‌ویژه خاندان معظم هاشمی تسلیت عرض نموده و برای روح بلند ایشان از درگاه حضرت حق‌تعالی، رحمت و غفران الهی را آرزو دارم.

بی‌شک برکات ارزنده ی وجود این ابرمرد تاریخ که امیرکبیر زمانه شده، هیچگاه از خاطر امت اسلامی و انقلابی ایران محو نخواهد شد، راهش مستدام و یادش گرامی.

 

پیام‌های دیگر مسئولان و مدیران شهرستان در همین صفحه به‌روزرسانی می‌شود ...

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه