در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی

اولین المپیاد ورزشی روستایی شهرستان نکا برگزار می‌شود

شناسهٔ خبر: NzA1NzE -
بنابر اعلام مدیر ورزش و جوانان نکا، اولین دوره المپیاد ورزشی روستایی شهرستان در 23 رشته ورزشی و در 23 روستای نکا برگزار می‌شود.

مجتبی رضایی مدیر ورزش و جوانان نکا در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به برگزاری المپیاد ورزشی روستایی نکا برای اولین بار در مازندران، اظهار کرد: این مسابقات در ایام‌الله دهه فجر در 23 رشته و 23 روستای شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: جلسات مختلفی برای برگزاری هرچه بهتر این المپیاد در هفته‌های گذشته با پیش‌بینی 10 کمیته تشکیل شده تا با تعریف و ابلاع وظایف اعضای هر کمیته مقدمات اجرای این برنامه هرچه بهتر فراهم شود.

دبیر المپیاد روستایی شهرستان نکا با بیان جزئیات بیشتری از رشته‌های حاضر در این دوره، خاطرنشان کرد: در این دوره 12 رشته برای آقایان و 11 رشته ورزشی نیز برای بانوات در نظر گرفته شده که رشته‌های توپی مانند المپیک در رده سنی زیر 23 سال برگزار می‌شوند.

این مسئول اضافه کرد: این حرکت اثرگذار باتوجه به بهره‌مندی بالای شهرستان از جمعیت روستایی در روستاها برنامه‌ریزی شد تا با مشارکت هرچه بیشتر روستاها بتوان احیای فرهنگ بومی و افزایش امید و تحرک در این مناطق را شاهد بود.

وی گفت: ثبت نام از علاقه‌مندان در روستاها طی یک پروسه 10 روزه صورت می‌پذیرد که زمان دقیق آن به زودی اعلام می‌شود اما برگزاری مسابقات با آغاز دهه فجر و به مدت حدود دو هفته ادامه پیدا می‌کند.

رضایی با اشاره به تدارک مناسب برای اجرای مراسم افتتاحیه و اختتامیه شایسته در این دوره، تصریح کرد: مراسم افتتاحیه با حضور همه ورزشکاران و مسئولان با اجرای مراسم حمل مشعل تدارک دیده شده است و پیش‌بینی‌ها از شرکت حدود پنج هزار نفر حکایت دارد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه