آیا اپل با همکاری کارل زایس عینک واقعیت افزوده خود را خواهد ساخت؟

شناسهٔ خبر: NzA1Mzk -
به نظر می‌رسد اپل تصمیم گرفته به معدود کارخانه‌های طرفدار واقعیت افزوده بپیوندد و با همکاری کمپانی عینک‌سازی آلمانی کارل زایس این کار را انجام خواهد داد.

به گزارش پیک نکا، این خبر توسط رابرت اسکابل (فعال در زمینه تکنولوژی) در یکی از شبکه‌های اجتماعی به بیرون درز پیدا کرد. وی نوشته اپل به همراه کارل زایس در حال ساختن عینک‌های واقعیت افزوده هستند. در حال حاضر شرکت‌های بزرگی همانند گوگل (تانگو) و مایکروسافت (هولولنز) در دنیای عینک‌های واقعیت افزوده فعالیت دارند که با پیوستن اپل به این بازار احتمال شدیدتر شدن رقابت بالا می‌گیرد و می‌توان منتظر خبرهای بیشتری درباره واقعیت افزوده بود.

بحث درباره تفاوت بین واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و اینکه کدام بهتر است موضوع بحث این مطلب نیست ولی تیم کوک (سئو اپل) معتقد است که آینده از آن واقعیت افزوده خواهد بود و این فناوری پتانسیل بیشتری برای مانور دادن دارد. به عبارت دیگر وی فکر می‌کند بازار فروش برای محصولات واقعیت افزوده دو برابر یا حتی بیشتر از واقعیت مجازی خواهد بود.

سال گذشته شرکت‌های بسیار زیادی عینک‌های واقعیت مجازی را روانه بازار کردند؛ برای مثال شیائومی دو محصول وی آر پلی (Xiaomi VR Play) و هدست می وی آر (Xiaomi Mi VR Headset) و گوگل نیز هدست واقعیت مجازی دی‌دریم (Daydream VR headset) را معرفی کردند. از سوی دیگر سال گذشته پوکمون گو یکی از بازی‌های واقعیت افزوده بود که غوغایی به پا کرد و هم‌چنین لنوو گوشی فاب 2 پرو تانگو (Lenovo Phab 2 Pro Tango) را که از واقعیت افزوده پشتیبانی می‌کند، روانه بازار کرد. امسال نیز ایسوس گوشی هوشمند زنفون ای آر (ASUS Zenfone AR) که تکنولوژی واقعیت افزوده را داراست در نمایشگاه CES 2017 به نمایش درآورد. پیش‌بینی شده اپل هم در سال جاری میلادی عینک‌های واقعیت افزوده خود را وارد بازار کند.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه