مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا خبر داد:

تابستان، مازوت از سوخت نیروگاه نکا حذف می شود

شناسهٔ خبر: MTEzOTgz -
چندی قبل مدیرکل محیط زیست مازندران از آلودگی هوای مازندران گفت و یادآور شد: برخی مواقع آلودگی لحظه ای استان ۴ برابر استاندار بوده و این مساله ناشی از استفاده از بنزین بی کیفیت و مازوت سوزاندن نیروگاه نکا است.

به گزارش پیک نکا، ابراهیمی کارنامی، خواستار تغییر نوع سوخت نیروگاه نکا از مازوت شد و تاکید کرد: اگر این روند ادامه یابد، مازندران هم دچار آلودگی هوا خواهد شد.

در این ارتباط، مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا گفت: از تابستان امسال سوخت نیروگاه دیگر مازوت نخواهد بود.

محسن نعمتی با اشاره به اینکه هنوز به خط سراسری انتقال گاز دامغان – ساری متصل نشده ایم، افزود: با مکاتبات صورت گرفته با شرکت گاز مازندران و با افزایش فشار گاز منطقه، شاهد گازسوز شدن کامل نیروگاه خواهیم بود.

وی با تاکید بر این نکته که تولید برق سازگار با محیط زیست مدنظر ماست، اضافه کرد: به دلیل کم فشار بودن گاز ورودی به نیروگاه، ناچار به تولید برق از طریق مازوت هستیم.

مدیرعامل نیروگاه نکا با بیان اینکه سالانه ۱۲ میلیارد کیلووات ساعت انرژی برق در این نیروگاه تولید می شود، یادآور شد: نیروگاه نکا سرمایه بزرگ ملی است و با ۴۰ سال قدمت در ردیف نیروگاه های بزرگ کشور قرار دارد.

قدس آنلاین

 

ارسال نظر

نام شما
دوشنبه ۲۷/فروردین/۱۳۹۷ ۱۴:۴۵:۰۰

استفاده از مازوت در نیروگاه نکا بسیار وسیع، مخرب و غیر منطقی است و نشان میدهد که مسولان کشوری برای مصرف مازوت مازاد خود در حال تخریب استان سرسبز مازندران میباشند. متاسفانه قولهای نمایندگان هم بعد از رای گرفتن از یادشان رفت و نه تنها در زمستان که تابستان پارسال هم مازوت در نیروگاه استفاده شد. ضعف مفرط مسوولان محلی و نیروگاه مزید بر علت شده و مازندران را به محل مصرف این سوخت تبدیل کرده است.

بالا
کیمیا سامانه