امام جمعه نکا مطرح کرد

تربیت انسان و عدالت اجتماعی، هدف بعثت برابر جاهلیت مدرن/ پیام‌رسان‌های بومی باید به گفتمان عمومی تبدیل شود

شناسهٔ خبر: MTEzOTA4 -
اما جمعه نکا زمان کنونی را جاهلیت مدرن بهره‎مند از علم و فاقد عقلانیت برشمرد که با بهره‌گیری از اهداف بعثت می توان با تربیت انسان و اجرای عدالت اجتماعی با آن مقابله کرد.

به گزارش پیک نکا، به نقل ازبلاغ، حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان نکا با اشاره به سالروز بعثت پیامبر اسلام، اظهار کرد: فلسفه بعثت با ظهور و حکومت عدل امام زمان(عج) تمام و کامل می‌شود.

وی با بیان روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی، گفت: نقش ارتش و نیروی زمینی در دفاع مقدس و امروز در تأمین امنیت کشور بسیار برجسته است که از زحمات ارتش جمهوری اسلامی و همه قوای مسلح صمیمانه تشکر می‌کنیم.

امام جمعه نکا در ادامه بعثت پیامبر گرامی اسلام را برای مبارزه با جاهلیت برشمرد و خاطرنشان کرد: ایشان آمد تا با جاهلیت حاکم بر بشریت پیش از ایشان مبارزه کند که در آن جاهلیت از تربیت، علم، معرفت، تزکیه انسان و عدالت اجتماعی خبری نبوده است.

این مسئول اضافه کرد: در آن عصر جاهلیت، انسان‌ها تربیت شایسته انسانی نداشتند که براساس نظر امام راحل، پیامبر برای تربیت انسان با علم، تربیت، تزکیه و حکمت مبعوث شده است تا به خود و مردم ظلم نکنند.

جاهلیت مدرن برخوردار از علم و فناوری
محمدی لائینی گفت: اما بشر بعد از هدایت به نور ایمان در ادامه تاریخ امروز نیز دچار همان جاهلیت شده که جاهلیت امروز جاهلیت پیشرفته و مدرن است و خداوند نیز در قرآن هشدار می‌دهد که مانند جاهلیت اول نباشید درحالی که پیامبر اسلام نیز می‌فرمایند که جاهلیت دیگری در آینده خواهد آمد و من میان دو جاهلیت مبعوث شده‌ام که دومی از اولی بدتر و سخت‌تر است.

وی تصریح کرد: جاهلیت آن روز، هم فقر علمی و هم عقلی داشت اما جاهلیت امروز شاید چندان با پیشرفته بودن علم و دانش از فقر علمی برخوردار نباشد اما جهل در برابر عقل دارد چراکه عقلانیت و خردورزی امروز بسیار ضعیف است.

امام جمعه نکا افزود: انسان‌ها از علم و دانش و ابزارهای مدرن برای جنایت، کشتار، فسق و فساد، ترویج ابتذال و صادر کردن شبهات، بی‌ایمانی و بی‌اخلاقی استفاده می‌کنند درحالی که این پیام‌های رسانه‌های امروز نیز بیشتر در مسیر ترویج فساد و فحشا استفاده می‌شوند.

مطالبه عمومی برای پیام‌رسان‌های ملی
این مسئول با بیان نیاز امروز به برخورداری از پیام‌رسان‌های ملی مطمئن، متذکر شد: نیاز به پیام‌رسان‌هایی داریم که از نظر فنی، فناوری و علمی هم مدرن و پیشرفته بوده و هم امنیت حریم و زندگی افراد در آن رعایت شود که چنین چیزی برای اتفاق افتادن باید تبدیل به مطالبه عمومی شود.

محمدی لائینی اضافه کرد: یعنی همه مردم و افکار عمومی باید دنبال این باشند که به جای پیام‌رسان‌های بیگانه نا امن که مرکز اطلاعات آن‌ها در دست اجانب بوده و جزئیات زندگی ما را با تجزیه و تحلیل اطلاعات در اختیار دارند و از راه فروش اطلاعات درآمدهای بسیاری نیز کسب می‌کنند، از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کنند.

وی گفت: اگر یک شبکه ملی با کارایی و امنیت بالا و بهتر از سایر شبکه‌ها باشد مردم نیز استقبال می‌کنند اما باید گفتمانی در این زمینه به صورت عمومی شکل بگیرد، بنابراین امروز اگر بخواهیم مانند پیامبر با جاهلیت جدید مبارزه کنیم باید از ابزار مدرن برخوردار باشیم که همین رسانه‌ها و پیام‌رسان‌ها هستند چراکه دنیا نیز دارد از طریق همین ابزار مدرن جاهلیت خود را ترویج و صادر می‌کند.

خطیب جمعه نکا وحشی‌گری‌های اخیر را نمونه استفاده ابزاری برای نمایش جاهلیت غرب برشمرد و اظهار کرد: در این 40 سال گذشته چه مشکلات، اغتشاشات، ترورهای کور علیه مردم، مداخله‌ها در امور کشور، حمله نظامی صدام، تحریم‌ها، درگیری منطقه در عراق، سوریه، افغانستان و عراق، ایجاد داعش و وحشی‌گری‌هایی به کار نبرده‌اند.


تَشَرهایی از سر ضعف
این مسئول افزود: یک دروغ را بهانه‌ای برای سرکوبی ملت‌ها می‌کنند همانطور که اکنون زمزمه کردند که سوریه در دوما حمله شیمیایی کرده و آمریکا می‌خواهد به سوریه حمله نظامی کند که این دروغ است چراکه دو سال پیش با نظارت خود غربی‌ها تمام سلاح‌های شیمیایی سوریه را نابود کردند.

محمدی لائینی صدام را نمونه‌ای از این روش آن‌ها خواند و بیان کرد: به بهانه صلاح کشتارجمعی و شیمیایی به صدام حمله کردند اما در آخر گفتند که خبری نبوده درحالی که اگر داشته نیز خود آن‌ها به صدام داده بودند.

وی اضافه کرد: امروز دارند در فضای نرم، مجازی و حتی حقیقی جنگ، خونریزی، تخریب اخلاق، معنویت و اعتقادات در کنار آدم‌کشی به راه می‌اندازند که کار آمریکا است و البته با ایستادگی محکم قدرت‌های حوزه مقاومت و هشدار روسیه، ادبیات ترامپ عوض شده و حرف خود را پس گرفته است.

امام جمعه نکا گفت: این‌ها می‌خواهند با این توپ و تَشَرها ضعف خود را جبران کرده و ما را بترسانند درحالی که ضعیف هستند اما ملت ایران شجاعانه و بهتر از گذشته با همکاری ملت‌های محروم و مظلوم منطقه به مقاومت خود در برابر جنایتکاران ادامه خواهد داد.

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه