یک جلاد مشهور داعشی در ترکیه دستگیر شد

شناسهٔ خبر: MTEzODU2 -
روزنامه کارار ترکیه اعلام کرد که رید حاجی عثمان عنصر اطلاعاتی و جلاد مشهور داعش در شهر رقه توسط ماموران مبارزه با ترور شهر آدانای ترکیه دستگیر شده است.

به گزارش پیک نکا، و به نقل از این رسانه، ماموران مبارزه با ترور شهر آدانای ترکیه اواخر ماه گذشته میلادی با انجام عملیاتی همزمان در نقاط مختلف شهر یک ترک و 7 تبعه سوری را به اتهام عضویت در گروه داعش دستگیر کردند.
به نوشته این رسانه، ماموران اطلاعاتی ترکیه در جریان بازجویی از دستگیرشدگان به هویت رید حاجی عثمان جلاد مشهور داعشی پی بردند.
کارار اضافه کرد: حاجی عثمان یک عنصر اطلاعاتی و جلاد مشهور داعش است که بسیاری از اعدام های این گروه تروریستی در شهر رقه را بر عهده داشته است.
بنا بر اعلام این رسانه، پس از متلاشی شدن حکومت داعش و خروج عناصر این گروه تروریستی از شهر رقه، بسیاری از آنها با نظارت آمریکا به سایر کشورها از جمله ترکیه و بعضی از کشورهای اروپایی منتقل شدند.
کارار نوشت: حاجی عثمان پس از متلاشی شدن حکومت داعش از رقه به ترکیه آمد و با تغییر چهره در شهر آدانا تخم مرغ می فروخت.
ترکیه به علت مرز طولانی یکهزار و 500 کیلومتری با عراق و سوریه در جنوب این کشور، در سال های گذشته مهمترین معبر انتقال عوامل داعش به عراق و سوریه بوده است.
بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه فوریه سال جاری میلادی تعداد عناصر زندانی داعش در این کشور را 10 هزار نفر اعلام کرد.
ترکیه با احساس خطر از فعالیت های تروریستی عناصر داعش به خصوص بعد از اضمحلال این تشکیلات در سوریه و عراق و متواری شدن اعضای این گروه تروریستی به کشورهای مختلف، عملیات گسترده ای را برای شناسایی و دستگیری عوامل داعش در داخل این کشور آغاز کرده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه