مشاور رئیس ستادکل نیروهای مسلح:

تبعیت از ولایت، ادامه راه شهدا و حفظ وحدت برهمه تکلیف است/ پاسخ دندان‌شکنی به متجاوزان می‌دهیم

شناسهٔ خبر: MTEzNjI0 -
مشاور رئیس ستادکل نیروهای مسلح در شرایط کنونی تبعیت از ولایت فقیه، ادامه مسیر شهدا و حفظ وحدت را بر همه آحاد جامعه یک تکلیف شرعی برشمرد.

به گزارش پیک نکا، به نقل ازبلاغ، سردار مرتضی قربانی در یادواره شهدای شهرستان نکا با اشاره به اهدای بیش از 22 هزار شهید از مردم منطقه شمال کشور، اظهار کرد: فداکاری تمام این شهدا در دفاع از اسلام و ارزش‌ها با پیروی از خون امام حسین(ع) امروز ما را به این موقعیت سربلند سوق داده است.

وی افزود: طوسی‌ها، بردبارها، نوبخت‌ها، نبوی‌ها و عسکری‌ها پیشکسوت و عزیزان ما بودند که با خلق حماسه بزرگ راه را برای ما هموار کردند و بنابر قول خداوند همه عزت برای خدا بوده کسانی که خدا را پرستیده عمل صالح داشته باشند به این مقام می‌رسند.

فرمانده لشکر ویژه 25 کربلا در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: این شهیدان پس از سال‌ها جاویدالاثری به خانه بازگشتند و امروز پس از 35 سال همه به احترام شهدا اینجا جمع شدیم که این همان مقامی است که خداوند به شهید، ایثارگر و رزمنده داده است.

این مسئول اضافه کرد: جاودانگی شهدا و عزت خانواده آن‌ها از خداوند بوده و تا ابد این نام زنده و جاوید است اما هرکس مکر و حیله کند نابود می‌شود که نمونه بارز آن بیش از یک میلیون کشته از عراق در جنگ با ایران است درحالی که شهدای ما در برابر جهانی با همه امکانات، تلفات کمتری دادیم و مکر آن‌ها برای نابودی ما به نابودی خودشان تبدیل شد.

قربانی گفت: همواره در طول جنگ و انقلاب دچار مشکل بوده‌ایم و تا همین الان نیز از تهاجمات سیاسی و فرهنگی گرفته تا نظامی و اقتصادی این مشکلات برای ما ادامه دارد.

وی تصریح کرد: از دستگیری 60 دسته، گروه و حزب مسلح در تلاش برای برچیدن نظام جمهوری اسلامی تا 60 میلیارد دلار کمک عربستان و کشورهای منطقه به صدام برای نابودی کشور، تنها بخشی از این تحرکات علیه انقلاب اسلامی بوده که اگر نبود در همان زمان جنگ و بعد از عملیات بیت‌المقدس نابود می‌شدند.

آغاز آشنایی با سردار خوبی‌ها
مشاور رئیس ستادکل نیروهای مسلح زمان آشنایی خود با سردار شهید طوسی را شهریور سال 64 و در جریان عملیات والفجر هشت خواند و افزود: در آن زمان سردار طوسی به عنوان فرمانده اطلاعات عملیات لشکر خط شکن و ویژه 25 کربلا منصوب شد.

این مسئول با بیان خاطراتی از عملیت گوناگون با دلاوری‌های سرداران شهید ازجمله شهید طوسی، یادآور شد: در راستای عملیات فاو باید غواص‌ها از عرض رودخانه‌ای که سرعت جریان آن به 60 کیلومتر در ساعت می‌رسید عبور می‌کردند.

قربانی اضافه کرد: برای این کار یک هزار جوان مازندرانی با خون خود امضای شهادت کرده و ثبت نام کردند که از این میان افراد منتخب توسط شهیدان طوسی و بردبار در بهمنشیر مورد آموزش قرار گرفتند.

وی به اخلاص و تقوای شهدا پرداخت و گفت: نگویید چرا در کارها موفق نمی‌شویم دلیل این است که ارتباط ما با خدا ضعیف شده چراکه ارتباط قوی شهدا با خدا سبب شد تا با وجود ماهواره‌ها، جاسوس‌ها، منافقین و بیش از 10 شبکه اطلاعاتی کشورهای منطقه که روزانه 600 برگ به ارتش عراق گزارش می‌دادند، شناسایی‌ها و آموزش‌ها در آن شرایط با موفقیت به انجام برسند.

مشاور رئیس ستادکل نیروهای مسلح شهدا و رزمندگان را نیروهایی معتقد و محکم مانند کوه توصیف و بیان کرد: منزل سردار طوسی در اهواز تا محل خدمت وی دارای فاصله یک ساعته بود اما این شهید چهار ماه به خانواده خود سر نزد و در نهایت نیز پیکر وی پس از چند ماه با همرزمان شهیدش بازگشت.

مازندران، پیشتاز در دفاع از حرم
این مسئول مازندران را در اعزام مدافعان حرم نیز پیشتاز برشمرد و افزود: در جبهه مقاومت نیز به یاری خداوند و دلاوری‌های رزمندگان به پیروزی‌های بزرگ دست پیدا خواهیم کرد. 

قربانی تبعیت از ولایت را درس شهدا دانست و اظهار کرد: ولی فقیه دیروز امام راحل بوده و امروز رهبر معظم انقلاب است که باید در تبعیت از ولایت از شهدا درس آموخت.

وی با تشریح چگونگی شهادت سردار طوسی، اضافه کرد: در جریان عملیات کربلای هشت، سردار طوسی در پاتک شبانه عراقی‌ها و درحالی که در نوک پیکان لشکر در حال نبرد با دشمن بود به شهادت رسید و این جایگاه شهیدی است که حماسه دیروزش استقبال امروز مردم را به همراه داشته است.

تبعیتت از ولی با حمایت از تولید ایرانی
فرمانده لشکر ویژه 25 کربلا در دوران دفاع مقدس با اشاره به شرایط فعلی کشور، گفت: اگر در جبهه فرهنگی، نبرد نظامی هشت ساله و تحریم نتوانستند نظام جمهوری اسلامی را شکست دهند اما جبهه اقتصادی بسیار مهم و سخت‌تر از نبرد نظامی است بنابراین باید با تبعیت از امر ولی، تولیدات ایرانی را راه انداخته و کالای ایرانی استفاده کنیم.

این مسئول وحدت را تکلیف شرعی بر همه برشمرد و اظهار کرد: همه باید به فرمان رهبر انقلاب بسیج شده و ادامه دهنده راه شهدا باشیم، فکر و روحیه ارزشی، ولایی و اعتقادی ما می‌تواند کارگشا باشد که در غیر این صورت تبعیت با زبان نفاق است بلکه باید تمام وجود ما در اختیار ولایت فقیه باشد.

قربانی با بیان اینکه نباید از آمریکا و عربستان ترسید، تأکید کرد: منطق ولی فقیه و مرجعیت دینی ما این است که متجاوز نیستیم اما اگر کسی تجاوز کند دهانش را خرد می‌کنیم.

وی از خانواده‌ها درخواست کرد تا بیشتر مراقب فرزندان خود باشند و گفت: دشمن از طریق همین موبایل و شبکه‌های مجازی جنگی را به راه انداخته تا دین را از فرزندان ما گرفته و آن‌ها را منحرف کند.

طی این گزارش یازدهمین یادواره شهدای شهرستان و بزرگداشت روز نکا با محوریت سردار شهید محمدحسن قاسمی طوسی، در مصلی امام خمینی(ره) نکا همراه با شعرخوانی صابر خراسانی، رونمایی از 15 عنوان کتاب دفاع مقدس و حضور چشمگیر مردم و مسئولان کشوری، لشکری و استانی برگزار شد.

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه