امام جمعه نکا در آستانه یادواره شهدای شهرستان:

جنگ بزرگ امروز فرهنگی و اقتصادی است/ بیت علی(ع) با 9 شهید الگوی خانواده های شهدا

شناسهٔ خبر: MTEzNTM4 -
امام جمعه نکا نبرد امروز را از نوع فرهنگی و اقتصادی برشمرد و خواستار پیشگامی خانواده‌های شهدا و ایثارگران همچون شهدا پیشاپیش مسئولان و دیگر آحاد مردم در این مسیر شد.

به گزارش پیک نکا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در آستانه برگزاری یادواره شهدای این شهرستان در جمع خانواده‌های شهدا و ایثارگران نکا، اظهار کرد: همه ما مدیون شهدا هستیم که این دِین از نوع ارزشی و معنوی است.

وی افزود: اما چون کلمه مدیون زیاد تکرار شده برای ما حالت عادی پیدا کرده است درحالی که اگر کمی فکر کنیم معنای بسیار بزگی دارد بنابراین باید حافظ اهداف و ارزش‌های شهیدان و ایثارگران خود باشیم.

امام جمعه نکا با بیان وجود 230  هزار خانواده شهید در کشور طبق آمار، خاطرنشان کرد: این درحالی است که گفته می‌شود بیش ازهشت هزار خانواده دو شهید، بیش از ششصد خانواده سه شهید، بیش صد خانواده چهار شهید و بیش از پنجاه خانواده پنج شهید هستند.

این مسئول اضافه کرد: خانواده‌های شهدا این الگو را از بیت علی(ع) گرفتند که خانه علی(ع) خانه 9 شهید است، چراکه هم خود ایشان، همسر ایشان یعنی حضرت زهرا(س)، هم سه فرزند ایشان از حضرت زهرا(س) و چهار فرزند از ام‌البنین به مقام شهادت رسیده‌اند.

وی گفت: بنابراین خوش به حال خانواده‌های شهدا که از چه خانه و چه خانواده‌ای پیروی کردند برهمین اساس همانطور که مدیون اهل بیت هستیم،​ مدیون شهدا و خانواده‌های آن‌ها نیز هستیم.

 

پیشگامی خانواده‌های شهدا و ایثارگران

محمدی لائینی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید قرار داشتن در دو جنگ در زمان کنونی، تصریح کرد: گرچه تعدادی از فرزندان ما در سوریه و عراق حضور دارند اما همه باید بدانند که در دو جنگ بزرگ فرهنگی و اقتصادی قرار داریم و در این مسیر خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان امروز باید مانند شهدا پیشگام باشند.

وی این جنگ‌ها را بسیار مهم خواند و افزود: جنگ اقتصادی به عهده مسئولان است که پیشدار باشند اما جنگ فرهنگی به عهده همه ما است که خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان باید پیشگام باشند به‌گونه‌ای که شما پیشاپیش و ما پشت سر شما قرار بگیریم چراکه همه باید در این جنگ بسیج شویم.

امام جمعه نکا خاطرنشان کرد: این جنگ فرزندان بسیاری از خانواده‌های ارزشی را به کم‌حجابی و بی‌حجاب، بی‌نمازی، جدایی​ از مسجد، اعتیاد و انواع آسیب‌های اجتماعی دیگر دچار کرده که امروز به جامعه بخصوص در مسئله حجاب رسیده است.

این مسئول، خانم‌های چادری را نماد انقلاب دانست و اضافه کرد: یکی از سرکرده‌های آمریکا می‌گفت هر خانم چادری که در خیابان دیده می‌شود یعنی یک نماد انقلاب و ما اگر بتوانیم چادر را برداریم یعنی بهترین راه مبارزه ما با انقلاب و این‌ها خواسته دشمن است که به صراحت می‌گوید.

وی خواستار اهتمام هرچه بیشتر مردم در جدی گرفتن جنگ فرهنگی شد و گفت: بنابراین وظیفه همه ما این است که هرکدام باید رعایت کنیم تا دختران، ​عروس‌ها و نوه‌ها، اصل حجاب را حفظ کنند.

در پایان وی راهبرد جنگ اقتصادی را نیز براساس شعار سال مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از کالای ایرانی خواند و متذکر شد: باید با تعصب نسبت به کالای ایرانی و نرفتن به دنبال کالای خارجی این جنگ اقتصادی را نیز جدی گرفت.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه