مدیر آموزش‌و‌پرورش نکا خبر داد:

افزایش 100 درصدی اسکان مسافران نوروزی در مدارس نکا

شناسهٔ خبر: MTEzNTE4 -
مدیر آموزش‌وپرورش نکا از افزایش 100 درصدی اسکان مسافران در مدارس این شهرستان در نوروز 97 خبر داد و گفت: بیش از هشت هزار نفر از مسافران نوروزی در نکا اسکان یافتند.

حسین پالار در گفت‌وگو با پیک نکا، با اشاره به اهم فعالیت‌های آموزش‌و‌پرورش نکا در ایام نوروز 97، اظهار کرد: دو طرح در ایام نوروز توسط آموزش‌و‌پرورش این شهرستان با جدیت مورد انجام و پیگیری قرار داشته است.

وی افزود:یکی از این برنامه‌ها، طرح مطالعاتی نوروز شامل دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی در کنار پایه‌های 10 و 11 بوده که در آن 150 نفر از دختران و 100 نفر از پسران شرکت داشتند.

مدیر آموزش‌و‌پرورش نکا خاطرنشان کرد: دو مرکز آموزشی برای انجام طرح انتخاب شد که دبیرستان تیزهوشان حاج ابوطالب باقری برای پسران و پژوهش‌سرای ابوریحان برای دختران در نظر گرفته شد.

این مسئول اضافه کرد: با توجه به افزایش رفت و آمد در ایام تعطیلات نوروز و اجاد مشکل برای دانش‌آموزان، این طرح مطالعاتی در راستای فراهم آوردن مکانی آرام و زمینه مساعد مطالعه اجرایی شد.

وی گفت: در این ایام بدون دریافت ریالی از دانش‌آموزان از صبح تا بعدازظهر فضای مناسب برای آنان فراهم و برای رفع اشکال نیز از دبیران مورد نیاز دانش‌آموزان بنابر درخواست آن‌ها استفاده شد.

 

 

پالار طرح اسکان مسافران نوروزی را دیگر برنامه مهم آموزش‌وپرورش نکا در ایام تعطیلات سال جدید برشمرد و تصریح کرد: 60 کلاس درس همراه با مدارس شبانه‌روزی برای اسکان مسافران در این شهرستان در نظر گرفته شد.

وی افزود: مکان‌های اسکان به سه دسته ویژه، الف و ب دسته‌بندی شدند که مدارس شبانه‌روزی در گروه ویژه قرار گرفتند، در مجموع حدود هشت هزار نفر به عنوان مسافران فرهنگی و غیرفرهنگی نوروزی پذیرش شدند.

مدیر آموزش‌و‌پرورش نکا با بیان ادامه داشتن خدمات‌دهی و پذیرش مسافران تا آخرین روز تعطیلات یعنی 13 فروردین، متذکر شد: سال 97، 100 درصد افزایش پذیرش مسافر در شهرستان نکا انجام شد که در تلاش هستیم تا در سال آینده این میزان را افزایش دهیم.

 

افتتاح یک مدرسه در هفته دولت

در ادامه این مسئول به بیان مهمترین برنامه‌های آموزش‌وپرورش نکا در سال 97 پرداخت و اضافه کرد: اجرای طرح داستان‌گویی، داستان‌خوانی و داستان‌نویسی در دوره ابتدایی با محوریت وصایای دانش‌آموزان شهید سراسر کشور در در دستور کار مدارس ابتدایی شهرستان قرار می‌گیرد.

وی افزود: همچنین استقرار پایه 12 برای اولین بار در سال 97 انجام می‌شود که هم باید ساماندهی نیروی انسانی و هم فراهم آوردن فضای مناسب باید انجام شود که تلاش می‌شود با تشکیل کمیته فضا در کوتاه‌ترین زمان ممکن در این راستا اقدام مناسب صورت بگیرد.

در پایان، پالار افتتاح مدرسه مسکن مهر نکا را تنها پروژه قابل افتتاح در این شهرستان خواند و گفت: این مرکز آموزشی بیش از 98 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که در هفته دولت سال 97 افتتاح و در مهرماه به صورت رسمی مورد بهره‌برداری و آماده پذیرش دانش‌آموزان می‌شود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه