با تولید بیش از 800 میلیون کیلووات ساعت انرژی در اسفندماه

تولید برق نیروگاه نکا در سال 96 از 100 درصد چشم‌انداز سالانه نیز عبور کرد

شناسهٔ خبر: MTEzNDkx -
نیروگاه بزرگ تولید برق نکا موفق شد با تولید بیش از 800 میلیون کیلووات ساعت انرژی در اسفندماه سال گذشته، در مجموعه بیش از 100 درصد انرژی تعهدی خود در چشم انداز سال 96 را تحقق بخشد.

به گزارش پیک نکا، بنابر اعلام مسئولان نیروگاه تولید برق شهید سلیمی نکا، میزان انرژی تولیدی اسفندماه سال 96 این واحد، 809 میلیون و 618 هزار کیلووات ساعت بوده که از این میزان تولید، 777 میلیون و 880 هزار کیلووات ساعت انرژی خالص به شبکه سراسری برق کشور تحویل داده شده است.

بنابر اعلام گروه راندمان و برنامه‌ریزی معاونت مهندسی شرکت تولید برق نیروگاه نکا، 82 درصد از انرژی تولیدی این ماه در واحدهای بخاری و 18درصد از انرژی نیز از واحدهای سیکل ترکیبی بدست آمده است.

همچنین طبق این گزارش در طول 12 ماه از سال 96، نیروگاه تولید برق نکا با تولید 101.06 درصد از انرژی تعهدی موفق شد تا 1.06 درصد بیش از انرژی چشم‌انداز سالانه در قرار داد خود را تحقق بخشد.

این درحالی است که واحد شماره سه بخار از تابستان سال گذشته و در این ماه نیز واحد چهارم همین بخش به منظور انجام تعمیرات میاندوره‌ای و آمادگی تولید پایدار در فصل تابستان به مدت 15 روز در مدار تولید قرار نداشته‌اند.

به نظر می‌رسد که این واحد بزرگ تولیدی انرژی در شهرستان نکا که قدمتی چند 10 ساله دارد همچنان توانسته خود را در سطح بالای تولید برق کشور نگه داشته و سهم بسزایی در کسب رتبه نخست منطقه و چهارم جهان برای ایران در تولید برق داشته باشد.

شایان ذکر است که اين نيروگاه از دو بخش مستقل بخاري و سيكل تركيبي تشكيل شده كه به همراه دو واحد توربين انبساطي با بیش از دو هزار مگاوات ساعت توليد انرژی، يكي از مهمترين سرمايه‌هاي ملي و از بزرگترين نيروگاه هاي كشور است چراکه با تولید سالانه نزدیک به 12 میلیارد کیلوولت ساعت انرژی سهم بالغ بر 6 درصدی در تولید برق کشور را بر عهده دارد.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه