امام جمعه نکا مطرح کرد:

منطق غلط مصیبت خوانی از قطع رابطه با آمریکا/ باید مانند شهدا نسبت به رشد کشور تعصب داشت

شناسهٔ خبر: MTEzNDIz -
امام جمعه نکا با بیان مصیبت‌خوانی برخی از قطع رابطه با آمریکا، گفت: این افراد خیال می‌کنند که قطع رابطه با آمریکا و اروپا و تحریم آن‌ها ما را بدبخت می‌کند که این منطق غلطی است.

به گزارش پیک نکا، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان نکا با اشاره به قطع رابطه آمریکا با جمهوری اسلامی در بیستم فروردین، اظهار کرد: امام راحل این قطع رابطه را به نفع ملت ایران دانسته که باید توجه کرد چگونه ایشان یک تهدید را به یک فرصت تبدیل می‌کند که به چشم‌اندازی رشد دهنده برای کشور تبدیل شود.

وی افزود: ما از شرایط تحریم  خیلی خوب می‌توانستیم برای کیفی کردن تولیدات داخلی و رشد کشور استفاده کنیم همانطوری که در بخش امنیتی و دفاعی از این فرصت استفاده کرده و پیشرفت کردیم.

امام جمعه نکا با بیان مصیبت‌خوانی برخی از قطع رابطه با آمریکا، خاطرنشان کرد: این افراد خیال می‌کنند که قطع رابطه با آمریکا و اروپا و تحریم آن‌ها ما را بدبخت می‌کند و اگر رابطه برقرار شود مشکلات حل می‌شود که براساس تجربه قرون اخیر به خصوص 40 سال انقلاب این منطق غلطی است.

این مسئول اضافه کرد: آمریکا پر رو شده و نوچه‌های آمریکا دارند برای ما کُری می‌خوانند و کار به جایی رسیده که عربستان نیز ما را تهدید به جنگ کرده خود را در کنار اسرائیل دشمن ما می‌خواند که این ننگی برای آن‌ها است.

وی گفت: از سوی دیگر سعودی‌ها حق داشتن کشور را هم برای اسرائیل و هم برای فلسطین می‌داند، کار به جایی رسیده که دم از جنگ در سال‌های آینده با ایران می‌زنند اما عربستان خیلی پست تر از این حرف‌ها است چراکه ما هیچگاه مرگ بر آمریکا و اسرائیل را فراموش نمی‌کنیم.

محمدی لائینی در ادامه به بیان مناسبت‌های هفته پیش رو پرداخت و با اشاره به شهادت امام موسی کاظم(ع)، اظهار کرد: این امام بزرگوار مجاورت با چهار خلیفه عباسی و سال‌های زیادی را در زندان به سر برده و در نهایت نیز در زندان به شهادت رسید.

وی با بیان سالروز شهادت حجت‌الاسلام محمدباقر صدر، افزود: این شهید از مدافعان بسیار قوی انقلاب اسلامی و امام راحل بوده درحالی که بعثی‌ها به دفاع وی به عنوان یک عراقی از انقلاب اسلامی ایران اعتراض می‌کردند.

خطیب جمعه نکا به روز ملی فناوری هسته‌ای پرداخت و خاطرنشان کرد: شهدای هسته‌ای افتخار ملت بودند که باوجود داشتن دعوت‌نامه از بزرگترین دانشگاه‌های جهان به علت داشتن تعصب ملی و با هدف رشد ایران در کشور ماندند.

این مسئول اضافه کرد: این همان تعصب مورد اشاره رهبر معظم انقلاب بوده که ایرانی‌ها باید نسبت به کالای ایرانی تعصب داشته باشند که البته مختص کالا نیست بلکه در حوزه‌های دیگر نیز باید ایجاد شود.

وی گفت: در حوزه فرهنگ هم باید تعصب ملی داشت، چرا فرهنگ بومی خود را در برابر فرهنگ غرب ذبح کرده و غرب‌زده شویم درحالی که این تعصب باید در زمینه‌های علم نیز باید باشد گرچه می‌دانیم کارشکنی، چوب لای چرخ گذاشتن و زده کردن فرهیختگان وجود دارد اما باید ماند و کشور را رشد داد.

محمدی لائینی با اشاره به اینکه در بیستم فروردین سال 85 توانستیم چرخه کامل غنی‌سازی اورانیوم را در ایران به ثمر برسانیم، تصریح کرد: البته این چرخه مجموعه‌ای از علوم پایه و علوم مهندسی است و کمتر کشوری بوده که این مجموعه کامل را داشته باشد اما کشور ما به آن دست پیدا کرد.

در پایان وی افزود: باید مقام تمام شهدا را ارج نهاد که یادواره شهدای شهرستان نکا از شهدای جنگ تحمیلی تا شهدای مدافع حرم با محوریت سردار شهید محمدحسن قاسمی طوسی در بعدازظهر روز یکشنبه 19 فروردین در مصلی جمعه نکا برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه