متن و حاشیه اولین جلسه شورای اداری نکا در سال 97

وقتی مصوبه وارداتی دولت در نکا اصلاح شد/ توصیه اقدام عملی به جای بیان توصیه به مسئولان

شناسهٔ خبر: MTEzMzU0 -
اولین جلسه شورای اداری نکا در سال 97 درحالی برگزار شد که در آن، مسئولان اجرایی به انجام عملیاتی برنامه‌ها به جای ادامه بیان توصیه‌ها برای رونق اقتصادی شهرستان توصیه شدند.

به گزارش پیک نکا، در شانزدهمین روز از سال 97، اولین جلسه شورای اداری نکا در دفتر امام جمعه این شهرستان و با حضور بیشتر مسئولان نهادهای مختلف با محوریت تلاش نسبت به عملی شدن شعار سال و تأکید بر برگزاری هرچه بهتر یادواره شهدای شهرستان برگزار شد.

این محفل مسئولانه که رنگ و بوی تازگی نوروز را با خود به همراه داشت در ابتدا با احوال‌پرسی و تبریک عید از سوی مسئولان به یکدیگر همراه شد که البته حضور پرتعداد مسئولان و تکمیل ظرفیت دفتر امام جمعه نکا یکی از حواشی جالب و البته مثبت آن به شمار می‎آید.

 

واردات کالاهای با امکان تولید نیز ممنوع

اما در این جلسه آیتالله محمدباقر محمدی لائینی در جمع مسئولان دولتی، نظامی و انتظامی شهرستان نکا، ضمن تبریک سال نو و آرزوی توفیق برای مسئولان در حوزه مدیریتی، اظهار کرد: اهداف کلان مدیران، همان اهداف والای شهیدان و رهبر معظم انقلاب است که ما را برای رسیدن به آن تشویق کردند.

وی افزود: شعار سال را که همان حمایت از کالای ایرانی است، باید هرچه بهتر انجام داد و اقامه کرد.

امام جمعه نکا با بیان امکان تولید، حمایت و تشویق کالا در سطح این شهرستان، خاطرنشان کرد: طبق مصوبه دولت، این مهم باید از دولتمردان شروع شود و مسئولان باید از خودشان شروع کنند، یعنی نه تنها نباید کالای خارجی خرید بلکه باید جلوی واردات آن نیز گرفته شود.

این مسئول اضافه کرد: توقع بر این است که نه تنها جلوی واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند گرفته شوند بلکه مصوبه دولت اینطور اصلاح می‌شود تا ورود کالاهایی که امکان تولید داخلی دارد نیز ممنوع اعلام شود.

و در ادامه با بیان اینکه باید برخورد جدی با قاچاق داشت، تأکید کرد: می‌توان موانع تولید را رفع و از آن حمایت کرد که برای همه  این کارها  باید نظارت لازم نیز وجود داشته باشد.

 

گره‌گشایی از مشکلات شهرستان

محمدی لائینی همچنین با اشاره به گره اقتصادی به عنوان جنگ اصلی، اظهار کرد: مشکل اصلی اقتصاد است که مسئولان اجرایی نباید فقط به توصیه بپردازند بلکه باید اقدامات عملی انجام داده و مقررات دست‌و‌پاگیر را رفع کنند.

وی افزود: مدیران بهترین افراد برای رفع مشکلات در حوزه‌های مربوط به خود هستند بنابراین تا جایی که حدود اختیارات شهرستانی اجازه می‌دهد باید گره‌های موجود را شناسایی و رفع کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی نکا با بیان برخی دیگر از مشکلات موجود، خاطرنشان کرد: بعضی از گره‌های کار مربوط به بانک‌ها می‌باشد که چقدر همکاری دارند، در این بخش مسئول اجرایی استان باید به صورت عملیاتی ورود پیدا کند.

این مسئول اضافه کرد: در جلسه گذشته شورای اداری استان خبرهایی در رابطه با وام‌های توسعه روستایی، بدون هیچگونه محدودیتی از سوی استاندار محترم مازندران اطلاع رسانی شد که بسیار امیدوارکننده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری یادواره شهدای شهرستان نکا، افزود: تمام داشته‌های ما از جانبازان، ایثارگران و شهیدان است، آن‌ها نمونه‌های عالی فداکاری هستند و احیای شهید و نام آن به منزله احیای ارزش‌ها است.

محمدی لائینی، اظهار کرد: در همین راستا یادواره بزرگی به یاد همه شهیدان و سرداران شهید به خصوص شهید طوسی در نکا برگزار می‌شود تا بتوان افتخارات و رشادت‌های شهیدان را به جوانان انتقال داد.

در پایان وی ابراز امیدواری کرد تا با عنایت به خدا و امام زمان(عج) و همکاری همه مسئولان با یکدیگر، سال ۹۷ به سالی با دست آوردهای جدید همراه با موفقیت برای مردم شهرستان نکا تبدیل شود.

 

با تمام توان پیش به سوی تولید

همچنین در این جلسه جعفر احمدی فرماندار نکا پست‌های در دست مدیران را امانت شهدا برشمرد و اظهار کرد: همه باید برای خدمت‌رسانی در چهارچوب وظایف تعیین شده نهایت کوشش را انجام دهیم.

وی افزود: اینگونه نیست که یک شبه همه موانع گذشته حل شود اما باید در چارچوب وقت، زمان و تلاشی که وجود دارد به مشکلات موجود پرداخته و آن را کاهش داد.

فرماندار نکا خاطرنشان کرد: در سالی که به حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد باید در بخش اقتصادی تلاش بیشتری شود تا تولیدات و اشتغال در جامعه گسترش پیدا کند تا با افزایش تولید، وابستگی کشور به خارج کاهش یابد.

این مسئول با بیان استراتژی تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب، اضافه کرد:  باید تمام امکانات را در راستای تولید، افزایش اشتغال و اقتصاد مقاومتی فراهم و تلاش کرد تا زمینه‌های جذب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در منطقه فراهم شود.

 

رونق اقتصادی با محوریت گردشگری و کشاورزی

وی افزود: خوشبختانه شهرستان نکا دارای قابلیت‌های زیادی است، به ویژه در بخش کشاورزی که از مزیت‌های نسبی برخوردار می‌باشد درحالی که هنوز بسیاری از این ظرفیت‌ها شکوفا نشده‌اند.

احمدی تصریح کرد: همه ادارات و دستگاه‌ها باید کوشش کنند تا این ظرفیت‌های به‌جا ماند از گذشته را توسعه دهند چراکه بخش کشاورزی مولد و  زمینه‌ای است که می‌توان اشتغال را در اینجا ایجاد کرد.

وی همچنین بخش خدمات و گردشگری را یکی از قابلیت‌های مهم شهرستان نکا خواند و افزود: باید تلاش کرد این ظرفیت‌ها فعال شوند و گردشگران را با حفظ ارزش‌های ملی و سنتی به سمت شهرستان و منطقه جذب کرد تا بخش اشتغال در این قسمت نیز توسعه پیدا کند.

فرماندار نکا در ادامه به اهمیت یادواره بزرگ شهدای شهرستان با محوریت سردار شهید محمدحسن قاسمی طوسی اشاره و تأکید کرد: نکا سرداران بزرگی به خود دیده و یادواره شهدای نکا با محوریت سردار طوسی و شهدای مدافع حرم برگزار خواهد شد.

 

ترویج فرهنگ شهادت، وظیفه همگانی

این مسئول با بیان خدمات ارزنده‌ای که از سوی سرداران و شهیدان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ارائه شده، اضافه کرد: جنگ و کشور ما مدیون تلاش‌های ارزنده ایثارگرانی است که به عنوان لشکر خط شکن 25 کربلا در همه عرصه ها فعال بوده و فتوحات بزرگی را برای کشور و اسلام خلق کردند.

وی همچنین با اشاره به سردار محمد رحیم بردبار، فرمانده تخریب لشکر ۲۵ کربلا، گفت: تخریب و اطلاعات عملیات، دو نمونه از ارکان مهم جنگ و جبهه به شمار می‌آیند.

احمدی ادامه داد: سردار طوسی مسئولیت اطلاعات عملیات را داشت که در سخت‌ترین شرایط باید محورها را شناسایی و برای عملیات آماده‌سازی می‌کرد تا فتوحات بزرگ کسب شود.

وی افزود: همچنین نیروهای تخریب از مخلص‌ترین و آماده‌ترین افراد برای شهادت بودند تا بتوانند زمینه را برای عملیات‌های بزرگ  ایجاد کنند.

فرماندار نکا با بیان تشکیل کمیته‌های فرهنگی در سطح شهرستان، خاطر نشان کرد: همه وظیفه دارند فرهنگ جهاد و شهادت را به نسل آینده ترویج و فرهنگ ایثار و شهادت را به آیندگان منتقل کنند.

در پایان این مسئول اضافه کرد: باید مردمان  این سرزمینِ علم و فقاهت را پاس داشت، چراکه 6 شهید مدافع حرم، منتسب به این شهرستان تقدیم شده که کمتر از شهید حججی نیستند. درحالی که این مهم اگر در هر شهر دیگری بود تندیس آن‌ها ساخته می‌شد.

 

 

به گزارش پیک نکا، اولین جلسه شورای اداری نکا در سال 97 با حضور مسئولان این شهرستان بر مزار شهدا به منظور تجدید عهد و پیمان با فرزندان شهید این شهرستان به کار خود پایان داد.

همچنین بنابر اعلام ستاد برگزاری یادواره شهدای نکا، مراسم گرامیداشت روز نکا همراه با یادواره شهدای شهرستان با محوریت سردار شهید محمدحسن قاسمی طوسی روز یکشنبه 19 فروردین 97 در مصلی امام خمینی(ره) نکا برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه