سومین قرارداد جدید نفتی این بار با یک شرکت داخلی

شناسهٔ خبر: MTEyMTM5 -
قرارداد توسعه یکپارچه میدان‎های سپهر و جفیر، بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت گسترش انرژی پاسارگاد امضا شد.

به گزارش پیک نکا،

قرارداد توسعه یکپارچه میدان‎های سپهر و جفیر، بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت گسترش انرژی پاسارگاد امضا شد.  قرارداد توسعه یکپارچه میدان‎های نفتی جفیر و سپهر، شامگاه دیروز یک شنبه، ۲۷ اسفند بین علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مهدی میرمعزی، مدیرعامل شرکت گسترش انرژی پاسارگاد امضا شد تا به این ترتیب، برای نخستین بار یک شرکت اکتشاف و تولید ایرانی به عنوان پیمانکار اصلی در قرارداد‌های جدید نفتی ایفای نقش کند.

بر اساس این گزارش، این قرارداد برای یک دوره ۲۰ ساله امضا شده و هدف از آن، دستیابی به تولید روزانه حداکثر ۱۱۰ هزار بشکه نفت و تولید تجمعی حدود ۵۱۲ میلیون بشکه در ۲۰ سال است که هزینه‌های سرمایه‌ای مستقیم آن معادل دو میلیارد و ۴۲۷ میلیون دلار و هزینه‌های غیرمستقیم معادل ۴۱۳ میلیون دلار برآورد شده است.

با اجرای کامل این طرح، ضمن افزایش ظرفیت تولید نفت خام کشور در منطقه غرب کارون، زمینه‌های اشتغال گسترده در استان خوزستان فراهم می‌شود و بازار کار مناسبی به ویژه به منظور ایجاد و توسعه کارگاه‌های تعمیر و بازسازی پمپ‌های ESP و دیگر تجهیزات مربوط به وجود خواهد آمد.

میدان‌های سپهر و جفیر در سال ۱۹۷۶ میلادی با حفر چاه شماره یک جفیر کشف شدند. این میدان‌ها در بخش شمال شرقی حوزه رسوبی دشت آبادان و در ۶۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز قرار دارند.
 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه