احتمال کناره‌گیری نماینده آمریکا از جلسات برجام

شناسهٔ خبر: MTExNjQ3 -
منابع آگاه در گفت‌وگو با یک رسانه‌ آمریکایی از احتمال کناره‌گیری یک مقام وزارت خارجه این کشور که نمایندگی هیئت آمریکایی در جلسات کمیسیون مشترک برجام را بر عهده دارد خبر داده‌اند.

به گزارش پیک نکا، منابع خبری مدعی شده‌اند «برایان هوک»، رئیس دفتر برنامه‌ریزی سیاسی وزارت خارجه آمریکا که به عنوان نماینده این کشور در جلسات کمیسیون مشترک برجام حضور پیدا می‌کند احتمال دارد بعد از اخراج «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا از سمتش کناره‌گیری کند. 


وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای روز چهارشنبه اعلام کرد «برایان هوک» به نمایندگی از دولت آمریکا در جلسه کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) حضور خواهد داشت. 

این نشست قرار است روز جمعه در شهر وین اتریش و با حضور نمایندگان دیگر طرف‌های توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 برگزار شود. این دیدار در سطح مدیران سیاسی وزارت خارجه کشورهای مربوطه برگزار شود. 

این نشست در حالی برگزار می‌شود که طبق برنامه قرار بود وزیران خارجه آمریکا و سه کشور اروپایی، روز پنجشنبه در شهر برلین آلمان درباره توافق هسته‌ای گفت‌وگو کنند، اما تصمیم شب گذشته «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای برکناری «رکس تیلرسون» نشست برلین را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا و یک دیپلمات اروپایی به وبگاه المانیتور گفتند تا آنجا که آنها مطلعند نشست‌های برلین و وین برگزار خواهند شد. علی‌رغم این، یک دیپلمات دیگر وزارت خارجه آمریکا گفت پیش‌بینی او این است که «هوک» بعد از اخراج تیلرسون، سمتش را ترک خواهد کرد. هوک به درخواست المانیتور برای اظهارنظر در این خصوص پاسخ نداده است.

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه