حمله خمپاره ای به دمشق یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت

شناسهٔ خبر: MTExNDY1 -
در حمله خمپاره ای گروه های تروریستی به مناطق 'باب شرقی' و ' الزبلطانی' در دمشق پایتخت سوریه یک کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. حمله خمپاره ای به دمشق یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت

به گزارش پیک نکا، گروه های تروریستی موجود در غوطه شرقی بار دیگر با نقض توافق مناطق کاهش تنش، این مناطق در شهر دمشق را با خمپاره هدف گرفتند.
در این حملات خمپاره ای، خسارت هایی نیز به اموال و املاک شهروندان سوری و زیر ساخت های عمومی وارد شد. 
گروه های تروریستی شب گذشته نیز سه خمپاره به اطراف مسجدالبشیر در اطراف اردوگاه 'یرموک' واقع در جنوب دمشق شلیک کردند که در این حمله یک کودک و یک جوان کشته و چهار غیرنظامی دیگر زخمی شدند. 
گروه های تروریستی از یک ماه قبل تاکنون بیشتر مناطق مسکونی دمشق و حومه آن را با شلیک موشک و خمپاره هدف قرار می دهند و تاکنون در اثر این حملات تعداد زیادی از شهروندان سوری کشته و یا زخمی شده اند. 
در سال های اخیر و با آغاز بحران سوریه در سال 1389، برخی از شهرک ها و مناطق غوطه شرقی در استان 'ریف دمشق' محل حضور تروریست های تکفیری است که آنها از این منطقه اقدام به شلیک خمپاره و موشک به مناطق مسکونی شهر می کنند.
قطعنامه سازمان ملل برای برقراری آتش بس 30 روزه در سوریه از شنبه گذشته در سراسر این کشور به اجرا درآمده است. 
در این قطعنامه تصریح شده که پایان دادن به درگیری ها شامل عملیات نظامی علیه'داعش'، ' القاعده' و 'جبهه تحریرالشام' (جبهه النصره سابق) و سایر گروه های تروریستی نمی شود. 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه