اعتراض خبرنگاران ایتالیایی به توهین‌ ساری به یک خبرنگار زن

شناسهٔ خبر: MTExNDMx -
اتحادیه خبرنگاران یکی از ایالت‌‌های ایتالیا از سرمربی تیم فوتبال ناپولی به خاطر استفاده از الفاظی ناشایست در پاسخ به سؤال یک خبرنگار زن در یک کنفرانس خبری اخیر انتقاد کرد.

به گزارش پیک نکا، اتحادیه خبرنگاران منطقه کامپانیای ایتالیا (استانی که شهر ناپل مرکز آن است) از مائوریسیو ساری، سرمربی تیم فوتبال ناپولی به اتهام تبعیض جنسیتی و رفتار ناشایست با یک خبرنگار زن در کنفرانس خبری اخیرش پس از بازی ناپولی برابر اینتر انتقاد کرد.

این اتفاق جنجالی یکشنبه شب پس از تساوی بدون گل ناپولی و اینتر در ورزشگاه جوزپه‌مه‌آتزا رخ داد وقتی که سرمربی آبی‌پوشان شهر ناپل در پاسخ به سؤال یک خبرنگار زن که از او پرسید آیا تیمش در کورس قهرمانی سری A تسلیم یوونتوس شده است، به او گفت: تو یک زنی، آدم خوبی هست، پس به همین دلیل نمی‌توانم به تو بگویم که خفه شو!»

با وجود عذرخواهی ساری بابت اظهارات ناشایست خود، اوتاویو لوکارلی، رئیس اتحادیه ژورنالیست‌های استان کامپانیای ایتالیا با انتشار بیانیه‌ای مراتب اعتراض این اتحادیه به رفتار سرمربی ناپولی را ابراز داشت و او را به تبعیض جنسیتی متهم کرد.

او به یکی از سایت‌های ایتالیایی گفت: جمله‌ای که ساری به گفت نشانه بارز تبعیض جنسیتی و پاسخی غیرقابل پذیرش بود. ساری عذرخواهی کرد اما آثار مخرب پاسخ او همچنان وجود دارد که نه تنها نشان دهنده لحن زشت گفتار این مربی بلکه اهانت او به مطبوعات و زنان است. ما حمایت کامل خود را از همکارمان تیتی ایمپورتا که از اقصی نقاط ایتالیا هم مورد حمایت واقع شده است، اعلام می‌کنیم.

تسنیم

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه