حمیدی مطرح کرد:

فقر حرکتی، جوانان و نوجوانان را تهدید می‌کند

شناسهٔ خبر: MTExNDE1 -
معاون تربیت بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش با انتقاد از کم تحرکی نسل حاضر بر ضرورت تحرک برای حفظ سلامت تاکید کرد.

به گزارش پیک نکا،مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش در اختتامیه چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای که صبح امروز در دبیرستان ماندگار البرز برگزار شد، با انتقاد از پدیده فقر حرکتی اظهار کرد: هزاره سوم، دنیا را با این مشکل مواجه کرده است و رشد فناوری‌ نوجوانان و جوانان را به سمت بی تحرکی سوق داده است.

وی ادامه داد: تحرک در مناطق شهری بسیار محدود است، در حالی که برای توازن در ابعاد شناختی، روحی و جسمی تلاش شئونات فرد در گیر مشکلات جسمی و روحی ناشی از این سکون نباشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزرات آموزش و پرورش گفت: آمادگی جسمانی و سواد حرکتی نسل امروز شرایط مناسبی ندارد و بیماری‌هایی که زمانی در دوره میانسالی بروز می کرد، اکنون به دوره جوانی منتقل شده است.

متولیان ورزش در ورزش قهرمانی غرق شده‌اند

حمیدی بی توجهی به ورزش همگانی را عامل گسترش آسیب‌های اجتماعی در جامعه دانست و تصریح کرد: اکنون متولیان ورزشی صرفا در ورزش قهرمانی غرق شده اند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی برتحصیل، تهذیب و ورزش گفت: این خواسته به معنای توازن و رشد میان تمام ابعاد مختلف انسانی است.

معاون تربیت بدنی و سلامت، دوای درد بهبود سلامت جسمی و روحی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را توسعه فعالیت های ورزشی برشمرد.

حمیدی به موضوع افزایش ساعت درس تربیت بدنی در پایه یازدهم اشاره کرد و گفت: تربیت بدنی در پایه دوازدهم 2 ساعته خواهد بود تا نسل آینده را از بی‌تحرکی نجات دهیم و متولیان ورزش بدانند ورزش قهرمانی از رهگذر آموزش و پرورش می گذرد.

بهداشت نیوز

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه