مراسم قرعه کشی مسکن حج سال ٩٧ برگزار شد

شناسهٔ خبر: MTExMzUy -
قرعه کشی مسکن حج از مراحل مهم و تعیین کننده در فرایند اعزام کاروان‌هاست که به نوعی با تاریخ پرواز رفت و برگشت زائران مرتبط است.

به گزارش پیک نکا، با قرعه کشی که امروز دوشنبه ٢١ اسفندماه با حضور مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معطم رهبری برگزار شد، هتل‌هایی که در مکه و مدینه برای حجاج سال ۹۷ اجاره شده است، بین کاروان‌های حج هر استان بوسیله نرم افزاری توزیع شد که نتیجه آن در دسترس مدیریت حج و زیارت استان‌ها قرار می‌گیرد.

در این مراسم ۸۵ ساختمان مکه مکرمه و ۱۹ ساختمان مدینه منوره بین کاروان‌های اعزامی مدینه قبل و مدینه بعد به قید قرعه تخصیص یافت و در آینده نزدیک مدیران کاروان‌ها از محل اسکان خود در مکه و مدینه مطلع می‌شوند.

گفتنی است ساختمان‌های مورد اجاره در مکه مکرمه از نظر سطح قیمتی به شش گروه قیمتی و در مدینه منوره به پنج گروه قیمتی تقسیم می‌شوند که هر ساختمان دارای مدیر مجموعه (مدیر هتل ایرانی) همراه با کادر همکاران به تعداد متناسب با ظرفیت هتل است.

قرعه کشی مسکن حج از مراحل مهم و تعیین کننده در فرایند اعزام کاروانهاست که به نوعی با تاریخ پرواز رفت و برگشت زائران مرتبط است. ساختمان‌های اجاره شده که در قرعه قرار گرفتند، طی دو هفته کار بسیار فشرده، منسجم و ارزشمندی توسط کارشناسان زبده و مجرب ایرانی با حضور در بازار مسکن عربستان اجاره شد و مراحل تأمین مسکن حج با انجام قرعه کشی و تخصیص کاروان به پایان رسیده است.

با تلاش تیم مسکن حج، امسال #اولین_بار است که تخصیص هتل‌های حجاج چهار ماه مانده به اعزام‌های حج انجام گرفت.

افکارنیوز

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه