کرباسیان: بخشی از چالش‌ها با هم اندیشی دولت و بخش خصوصی حل شده است

شناسهٔ خبر: MTExMzU2 -
وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفت: بخشی از مشکلات اقتصادی و مسائل دولت در جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی حل شده و یا در حال حل شدن است.

به گزارش پیک نکا، «مسعود کرباسیان» شامگاه یکشنبه در آخرین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سال ۱۳۹۶، قوانینی نظیر «بهبود فضای کسب و کار» و «رفع موانع تولید» را از جمله دستاورد‌های این شورا ذکر کرد.


وی اضافه کرد: پس از ابلاغ بودجه ۱۳۹۷ کل کشور، لازم است شورای گفت و گو در جلسه بعدی خود سیاست‌های سال ۹۷ را بر اساس برآورد رشد اقتصادی و نرخ‌های سود تعیین و راهکار‌های عملی برای آن‌ها تبیین کند.

وزیر اقتصاد در مورد نرخ اوراق مشارکت در سال آینده نیز اعلام کرد: باید در ابتدای سال آینده برای کل سال تصمیم گیری شود و نرخ سود اوراق را کاهش داده و نظام‌مند کنیم تا بخش خصوصی بتواند مبتنی بر آن برنامه ریزی کند.

هفتاد و پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، آخرین نشست این شورا در سال جاری بود.

در این نشست، مجتبی خسروتاج معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون حمایت از تولید و اصل ۴۴ قانون اساسی، شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران و «محمد رضا پورابراهیمی» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس حضور داشتند.

«تصویب اصلاحیه دستورالعمل تشکیل و نحوه اداره جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی» و «پیگیری مصوبه شورای گفت و گو در خصوص بررسی مشکلات اسناد خزانه اسلامی و اوراق مشارکت» موضوعات پیش از دستور شورای گفت و گو بود.

دستور جلسه این نشست شورای گفت و گو نیز بررسی مکانیسم عرضه و تعیین قیمت محصولات فولادی (ورق گرم) در بورس و خارج از بورس کالا بود.

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه