سازمان هواپیمایی: درخواستی برای فرود اضطراری هواپیمای ترکیه نداشتیم

شناسهٔ خبر: MTExMzU0 -
سازمان هواپیمایی کشوری خبر منتشر شده در فضای مجازی درباره اجازه ندادن ایران به هواپیمای سانحه دیده ترکیه‌ای برای فرود اضطراری را تکذیب کرد.

به گزارش پیک نکا، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: خلبان این هواپیما درخواست فرود اضطراری نداشت و مرکز کنترل فضای کشور نیز همکاری‌های لازم را در قبال درخواست خلبان صورت داد.


«رضا جعفرزاده» گفت: بر اساس مکالمات خلبان با مرکز کنترل فضای کشور، خلبان به علت بروز مشکل فنی درخواست کاهش ارتفاع می‌کند و حین کاهش ارتفاع از صفحه رادار خارج می‌شود؛ بنابراین پرداختن به این مسائل غیرواقع بجز ایجاد شبه برای افکار عمومی نتیجه‌ای دربرندارد.

وی اضافه کرد: همکاری ۲ سازمان هواپیمایی کشوری ایران و ترکیه برای بررسی سانحه از دقایق اولیه آغاز شد و سازمان هواپیمایی کشوری ایران هماهنگی‌های لازم را در زمینه جست و جو و نجات صورت داد که پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، یک فروند هواپیمای شخصی ترکیه‌ای هنگام عبور از فضای کشور شامگاه یکشنبه در ارتفاعات منطقه حفاظت شده هلن در منطقه دورک اناری شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری سقوط کرد.

این جت شخصی از نوع بمباردیر سری سی. ال ۶۰۰ ساخت کانادا بود که رجیستر آن در ترکیه صورت گرفته است.
هواپیمای سانحه دیده ترکیه‌ای از شارجه امارات عازم استانبول ترکیه بود.

مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال وبختیاری شامگاه دوشنبه  اعلام کرد: اجساد جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای ترکیه‌ای نمونه برداری شد و آزمایش‌های اولیه پایان یافت.

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه