در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ رقم خورد:

رشد ۶۰ درصدی میزان تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

شناسهٔ خبر: MTExMzMz -
میزان تخلیه و بارگیری در بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در سال جاری نسبت به سال ۹۵ از رشد ۶۰ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش پیک نکا، مهندس رضوانی با اعلام این خبر گفت میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد و بندر نکا  از آغاز سال ۹۶ تاکنون حدود ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تن بوده که در مقایسه با ۲ میلیون و  ۱۶۰ هزار تن مدت مشابه سال ۹۵ رشد ۶۰ درصدی را نشان می دهد.

 وی با بیان اینکه از ۳ میلیون و ۶۱ هزار تن  میزان  تخلیه و بارگیری  کالا در بندرامیرآباد در سال  جاری ،  ۸۴ درصد واردات ، ۱۳ درصد صادرات و ۳ درصد ترانزیت خارجی بوده است افزود میزان تخلیه و بارگیری با رشد ۴۳ درصد و تعداد کشتی های ورودی نیز با ۳۳ درصد  رشد نسبت به سال ۹۵ به تعداد ۸۰۲ فروند رسیده است.

مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد  با یادآوری اینکه سوآپ مواد نفتی در بندرنکا از مرداد ماه امسال آغاز شده است اظهار داشت میزان تخلیه مواد نفتی توسط ۶۰ شناور  با رشد بیش از ۲۱ برابری به  ۳۸۵ هزار  و ۲۱۴ تن رسید.

این مسئول تخلیه و بارگیری  روغن خوراکی با رشد ۳,۵ برابری  ، غلات با رشد ۷۷ درصدی را  نمونه ای از کالاهایی عنوان کرد که در سال جاری از افزایش برخوردار بوده است.

وی همچنین اکسید آلومینیوم به میزان ۱۸ هزار تن ، گاز بوتان به میزان ۸۰۰ تن و میوه،صیفی وتره بار با تناژ ۳ هزار ۵۲۱ تن را از دیگر کالاهایی نام برد که امسال وارد چرخه تخلیه و بارگیری بندرامیرآباد شدند.

 منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با دارابودن ۱۰۶۰ هکتار اراضی پشتیبانی بزرگترین بندر شمال کشور می باشد.

 

رشد 60 درصدی میزان تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر  امیرآباد

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه