پاسخ داورزنی به ابهامات کشتی و احتمال بازگشت خادم

شناسهٔ خبر: MTExMDU3 -
معاون وزارت ورزش گفت: تلاش وزارت ورزش و جوانان این است که ثبات در کشتی حفظ شود و خادم به کارش ادامه‌ دهد.

به گزارش پیک نکا، اظهاراتی که در روزهای اخیر از سوی برخی مسئولان فدراسیون کشنی و وزارت ورزش رسانه ای شده، نشان از اختلافاتی دارد که در چند ماه اخیر شکل گرفته و حالا خودش را نشان می دهد. 


با اینکه از روز گذشته شایعاتی پیرامون انتخاب سرپرست برای فدراسیون کشتی از سوی وزارت ورزش مطرح شده؛ داورزنی این مساله را تکذیب کرده و تنها گزینه وزارتخانه را رسول خادم برای اداره کشتی می داند. 


از سوی دیگر شب گذشته روسای هیات های استانی کشتی در نامه ای به وزیر ورزش درخواست برگزاری مجمع فوق العاده را کردند تا در روزهای پایانی سال وضعیت کشتی از بلاتکلیفی خارج شود. 


محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش در گفت و گو با رادیو ورزش به برخی ابهامات پیرامون اتفاقات روزهای اخیر کشتی پاسخ داده است. 

 


از فضای مجازی متوجه استعفای خادم شدیم


هفته‌ گذشته بحث استعفای رسول خادم در فضای مجازی مطرح شد و خادم بیانیه‌ای صادر کرده بود که  وزارت ورزش و جوانان از طریق فضای مجازی در جریان این موضوع قرار گرفت. لایق، دبیر فدراسیون کشتی هم  بیانیه خادم را برای وزارت ورزش و جوانان فرستاد اما تلاش وزارت ورزش و جوانان این است که ثبات در کشتی حفظ شود و خادم به کارش ادامه‌ دهد.

 


موضع وزارتخانه مخالفت با این استعفا است


موضع وزارت ورزش و جوانان مخالفت با استعفای خادم است. زمان مناسبی برای این موضوع نیست و باید تلاش شود تا ثبات در کشتی‌ حفظ شود. باید از وجود خادم استفاده کنیم تا در مسیری  که برنامه‌ریزی شده، به اهداف پیش‌بینی شده تا بازی‌های آسیایی جاکارتا و  المپیک 2020 دست یابیم.

 


خادم تلفنش را از دسترس خارج کرده است


چندین مرتبه با پیغام، پس پیغام و تماس تلفنی به نوعی خواستیم با خادم صحبت کنیم، اما تلفن او از دسترس خارج بود و امکان برقراری ارتباط میسر نشد. از طریق برادر او پیگیر بودیم که به کارش باز گردد، اما تا الان نتوانستیم با او ارتباط برقرار کنیم، چون تلفنش یا در دسترس نبود و یا این که اشغال می زد.

 


شاید مجمع فوق العاده برگزار شود


با دوستان دیگر در فدراسیون از جمله بنی تمیم صحبت کردیم و خواستیم که هیات رییسه فدراسیون تشکیل جلسه بدهد و اگر ضرورت داشته باشد، مجمع فوق‌العاده‌ در هفته‌ آینده برگزار شود. ضمن این که ما تاکیدمان بر این است که خادم در تصمیم خود تجدید نظر کند، اما نمی‌خواهیم  بلاتکلیفی در کشتی وجود داشته باشد و به برنامه‌های آن آسیب بزند.

 


با کسی برای جانشینی خادم حرف نزدیم


اساسا از ریشه این موضوع تکذیب می‌شود که ما گزینه ای برای سرپرستی داشته باشیم یا با کسی صحبت کرده ایم. ما برای اداره فدراسیون کشتی به جز خادم به کسی دیگر فکر نکردیم. از طرفی هیات رییسه و مجمع باید در مورد وضعیت فدراسیون تصمیم گیری کنند. ما هم به تصمیمات دوستان احترام می گذاریم و آن را حمایت خواهیم کرد.

 


پول برسد، بودجه کشتی پرداخت می شود


متوسط دریافتی کل 51 فدراسیون فعال در ایران از ابتدای سال تاکنون 70 درصد بوده است که کشتی بعد از فوتبال بیشترین دریافتی را داشته است. با این حال معاونت توسعه منابع، تخصیص بعدی را که از سازمان برنامه‌ریزی و بودجه دریافت کند، به تمام فدراسیون‌ها از جمله فدراسیون کشتی پرداخت می‌کند. از طرفی این که گفته می‌شود اگر تا پایان سال بودجه پرداخت نشود دوباره به خزانه داری بر می‌گردد درست نیست، چرا که تا 31 فروردین ماه مشکلی برای پرداخت وجود ندارد و مطمئن باشید که ما نمی گذاریم که یک ریال هم به خزانه‌داری باز گردد و سهم فدراسیون ها نیز پرداخت خواهد شد. در کل این بحث بودجه الان در فرع قرار دارد، چرا که در حال‌ حاضر تلاشمان بر این است که ثبات مدیریتی را در فدراسیون کشتی حفظ کنیم و مسائل بدون حاشیه و جنجال در مسیر خود حل شود.

 


تلاش می کنیم آینده کشتی به خطر نیفتد


 برای ما حفظ حرمت و جایگاه شخص خادم، منافع ملی کشور و آینده کشتی برای ما  مهم است که همه ما دغدغه‌ آن را داریم. حفظ جایگاه خادم در اتحادیه جهانی کشتی‌ برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است و تلاش می‌کنیم که برنامه‌های آینده کشتی به خطر نیفتد.

 

 

ارسال نظر

بالا
کیمیا سامانه